Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

56 minutes ago, hifista said:

Gosn @Srecko,  za dac u nekoj bliskoj cenovnoj kategoriji mogu da preporucim   https://www.audialonline.com/  naseg vrlo kompetentnog dizajnera Pedje Rogica. 

Svojevremeno sam uzeo od Pedje njegov tada najbolji DAC ( ima ga u history na sajtu ) The Model.

Ima mogucnost slusanja sa i bez trafoa na izlazu ( stavljeni Jantzen ).

Pazario sam zbog toga ovde sa oglasa na forumu od clana @machinori Shigaraki klon CD transport.

Sve to slusano i bilo jedno vreme u sistemu.

Medjutim, vratio sam se na Cambridge Audio CD3 plejer i ovo sada moze biti nekakav prostor za trampu/pregovore.

Stoji spakovano. 

Molim Moderaciju ukoliko misli da je potrebno ovo da premesti u Oglase. 

 

P.S. @Srecko zna sta mene interesuje, a bilo je jedno vreme u ponudi. :)

 

 

a3.jpg

a4.jpg

a1.jpg

pm3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodine@Doktor ako mislite na ovo, tu su i mogu Vam reći da će biti dugooo tu (čak sam i suprugu uspeo da ubedim da pošto imam svega za 3-4 kompleta postavim njih kao B sistem sa Dynaco ST-70, PS Audio 5.6, Studer A764 .......

062448c1653037bec1ed8431624310c2.jpg

Kao što vidite skoro sam ih probao kad mi je stigao kabl Linn LK20 i WBT viljuške i mogu Vam reći da sviraju fenomenalno za nas koji volimo zvuk ESL (ništa lošije od Harbeth M40.1, ali naravno drugačije).
Ovih dana ću ih opet probati jer sam kupio nove konektore (WBT viljuške su mi bile komplikovane).

7735eb5f7d62a9d5c8fcc6e029e1d6cf.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego da se vratimo na temu...
+2 za Pedju Rogica
Nisam slusao ali je svakako bolje od sobnog bilja :msn-rofl:

Miko, ja sam mislio da ćete Vi, u skladu sa Vašim diy, bar pomenuti Toping D90, koji na merenjima ima bolje rezultate od ....... [emoji16].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Srecko said:

Gospodine@Doktor ako mislite na ovo, tu su i mogu Vam reći da će biti dugooo tu . . . 

Da, @Srecko.

Nisam ja to mislio, vec smo imali nekakvu prepisku svojevremeno na tu temu bez da sada licitiramo ko je zapoceo. ;)

Kako bilo da bilo, drago mi je da su @hifista i @mutayu "povukli nogu" po pitanju moje B "digitalija" kombinacije : Rogic DAC- Shiga CD transport klon. :D

Stoga, eto njih na oglasima.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da imao sam nameru da ih prodajem, nesto smo čak i razmenili neku PP ali od toga ne bi ništa.
Čak sam ih bio oglasio i na KP pre jedno 1.5 godina (nudili mi neke zamene no ništa interesantno za mene).
Onda poče pandemija pa je malo reći da o tome nisam ni razmišljao pošto godinu dana nisam nikoga primio u kuću niti igde išao.
Poslednjih mesec dana počeo sam da razmišljam da u drugoj sobi ih postavim kao B sistem. Doduše moj dobar drugar (trenutno radi u Kievu) hoce da ih uzme da ih proba (davno sam mu obećao da ako mu se svide da ću mu ih prodati) pa moze ta zamisao da mi padne u vodu.
Na žalost ne zanima me pomenuti DAC, za koji sam čuo naravno da je odličan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doktore ako sam nešto rekao (napisao), šta god da je to bilo ostajem pri tome.
Ništa ne povlačim ni sada.
Uvek se držim date reči, ali stvarno se ne sećam da smo bilo šta ozbiljno komunicirali u vezi sa “Quad ESL 63” osim sto ste rekli da Vas interesuju.
Ni ne sećam se zašto smo uopšte prestali da kontaktiramo u vezi sa “Quad ESL 63”.
Vi ste tad osvežavali elektroniku Vaših ESL (Zen) pa sam pomislio da Vas 63-ke više ne interesuju.
Zato sam i dao (doduše kratko) oglas na KP da vidim da li uopšte ima nekog interesovanja.
To sa A i B sistemom (zato sam i kupio Harbeth-e) je bio moj plan kad sam hteo da kupim veći stan od koga sam odustao.
Sada mi “Quad ESL 63” stoje kao “ukras” u sobi.
Tek sam sad (kad me je ovaj drugar pitao da ih čuje) počeo da razmišljam da povadim iz ormana i ostale stvari i da pustim B sistem u funkciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam stavio umesto Oelhbach “Rattle Snake 3, ovaj kabl sa slike od čistog bakra “Linn LK20”.
96b8abc6eb78ea356b16cb88665bf9d0.jpg
Kabl je 2X5m kako Naim preporucuje (više od 3.5m) i električnih karakteristika koje Naim traži (kapacitivnost, induktivnost, podužni otpor) jer je to ustvari isti kabl kao Naim NACA 4.

Zamenio sam napojni kabl ovaj sa slike, sa originalnim kablom koji sam dobio uz “Naim Supernait 3” (proizvode ga inače Kinezi za Naim).
da8fca0c2539b65522230bf5561f1778.jpg
Neverovatno, stvarno lepše svira.
E sad šta su ovi iz Naim zeznuli na svom dizajnu pojačavača pa ako ne staviš kablove baš tih električnih karakteristika (koje imaju njihovi) pa to stvarno lošije sviri (nije to ništa drasticno kod mene se manifestuje “utegnutijim” basom šta god to značilo) VELIKO JE PITANJE, i stvarno opravdan razlog sto ih mnogi smatraju šalabajzerima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, Srecko reče

Da imao sam nameru da ih prodajem, nesto smo čak i razmenili neku PP ali od toga ne bi ništa.
Čak sam ih bio oglasio i na KP pre jedno 1.5 godina (nudili mi neke zamene no ništa interesantno za mene).
Onda poče pandemija pa je malo reći da o tome nisam ni razmišljao pošto godinu dana nisam nikoga primio u kuću niti igde išao.
Poslednjih mesec dana počeo sam da razmišljam da u drugoj sobi ih postavim kao B sistem. Doduše moj dobar drugar (trenutno radi u Kievu) hoce da ih uzme da ih proba (davno sam mu obećao da ako mu se svide da ću mu ih prodati) pa moze ta zamisao da mi padne u vodu.
Na žalost ne zanima me pomenuti DAC, za koji sam čuo naravno da je odličan.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meridian 565, dak/preamp ce sve ove igracke staviti u mali đep.

Njegova pocetna cena od 4500 dolara  ga smešta  u sam vrh kvalitetnih sprava.

Imam i orig daljinske, te ako ste zainteresovani moyemo se čuti.

 

IMG_20210130_111645_resized_20210130_111928661.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam zainteresovan.
Ono je bila šala (“sve u jedno”)!
“Naim Supernait 3” sam kupio za letnji period zbog grejanja i zato što kažu da generalno uz Hegel i Accuphase (od konfekcije[emoji16]) ide dobro uz Harbeth (naravno plus svi ostali dobri pojačavači).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...