Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

On 11/24/2020 at 1:41 PM, Srecko said:

Kupio sam još jedan tjuner "Kenwood KT-990D".
Samo po sebi glupo za napisati, ali će možda nekome biti interesantno moje iskustvo.
Dakle i ja slušam internet radio kao i drugi ali veoma volim da slušam Radio Beograd 1 i 2 i zbog toga redovno imam solidan tjuner.
Svakakvih tjunera sam imao: Sony, Pioneer, Yamaha, Marantz, Luxman, Sansui, Revox, Kenwood.... (naravno, uglavnom najbolje modele iz game), i Verovali ili ne najviše sam voleo Kenwood KT-990D.
Nazalost, počeo je da "drifta" i pošto me je zbog korone "mrzelo" da ga odnesem na popravku, pre oko 3 meseca naručio sam da mi nabavi (moj dileremoji3.png), i kupio, tjuner "Študer A764" (hendikep u glavi zbog vremena kojeg se sećam u najlepšem svetlu pa mi je Revox nešto kao sveti gral).
Apsolutno je smešno govoriti o tom tjuneru pa ne bih ni ja, međutim slučajno videh na KP, pre neku nedelju, da neko prodaje Kenwood KT-990D i naravno kupih ga isti dan.
Nisam ga kupio zato što ga je sajt "fmtunerinfo" stavio na 11 mesto, daleko ispred Revox-a, Sony-ja, Yamaha,... već zbog zvuka koji je za moj ukus (PONAVLJAM MOJ UKUS), iznad bilo koga od tjunera koje sam posedovao ili posedujem i sada.
Slušao sam ga paralelno sa Študer A764 dve nedelje i Študer je otišao u na klupu za rezerve (orman) emoji3.png.
Ako možete negde da nabavite tjuner Kenwood KT-990D a volite tjunere, najtoplija preporuka.

od kad imam Sony ST 2950F, ne razmisljam o tjunerima.

em analogni, em zvucno majkamara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ce te naajeftiniji tuner a da radi sjajno Techniks ST-G5...samo da nije poceo da bezi u stranu....pored tog imam Sansui T5 isto lep jeftin i solidan tonski...Akai AT2450 mi je najlepsi i najbolji ali ne fata pola skale, a vise ne znam kako da pronadjem vreme za servis....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi tjuneri (“Kenwood KT-990D” 2 kom. i “Študer A764”) koje već imam su po fmtunerinfo sajtu izuzetni (saglasan sam sa ocenom fmtunerinfo a svašta sam slušao) tako da dok sam živ snabdeo sam se sa tjunerima[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[mention]prophet [/mention] prelepo ste ih okarakterisali!
“Quad ESL 63” kad bolje razmislim, stvarno se od svih zvučnika koje sam čuo, čuju najpribližnije slušalicama.
Nikada nisam do sada čuo takav epitet za zvuk “Quad ESL 63” i po meni je to možda i najbolji- najjezgrovitiji opis onoga sto se sa njih čuje.
Moram ovo, sto ste rekli,da zapamtim[emoji16].
Prosto je neprijatno koliko loše stvari (snimci) losije zvuče na ESL i kako perfektni snimci perfektno zvuče.
Standardno ESL, mogu se slušati milenijum i da vas glava ne zaboli, postajete nesvesni da nešto uopšte svira.
Sto bi mi Srbi rekli “Šta je kuća bez jednih ESL”[emoji16].
Naravno ovo nije poređenje Noleta i Federera pa da čovek veoma lako shvati da je Nole za Federera sišao sa druge planete.
Kada su u pitanju “Harbeth M40.1” i “Quad ESL 63” mogu samo da ponovim da su to jednostavno dva potpuno različita zvuka, prelepa svaki na svoj način i opredeljivati se za bilo koji od njih bi bilo kao kad bi se čovek izjašnjavao koje dete više voli.
Prostački, nešto (meni) je lepše na “Quad ESL 63” (klasika pa i džez) a nešto na “Harbeth M40.1” (ostalo da ne elaboriram).
Jedino je nepobitno da iako fizički lakši i po zapremini manji “Quad ESL 63” traže znacajno više prostora za smeštaj (da bi dobro-pristojno zvučali) i opet idu na klupu za rezervne igrače[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Razmisljam da, u dogledno vreme, kupim bolji DAC od ovog “SMSL M8A DSD” koji sada imam.
Ciljna grupa su mi DAC-ovi 1000-1500 €.
Na osnovu razgovora sa ljudima koje jako uvažavam, predloženi su mi: “Chord Qutest” i “RME ADI 2 ....”.
Da li bi neko mogao da mi opiše šta bih dobio ovom zamenom ili bi bilo pametnije da to ne činim i da možda skupljam novac pa da jednog dana pazarim neki Lampizator[emoji16]?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, Srecko reče

Da li bi neko mogao da mi opiše šta bih dobio ovom zamenom ili bi bilo pametnije da to ne činim i da možda skupljam novac pa da jednog dana pazarim neki Lampizatoremoji16.png?

Pretpojačalo Srećko, već sam ti rekao, to ti je usko grlo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Srecko said:

Razmisljam da, u dogledno vreme, kupim bolji DAC od ovog “SMSL M8A DSD” koji sada imam.
Ciljna grupa su mi DAC-ovi 1000-1500 €.
Na osnovu razgovora sa ljudima koje jako uvažavam, predloženi su mi: “Chord Qutest” i “RME ADI 2 ....”.
Da li bi neko mogao da mi opiše šta bih dobio ovom zamenom ili bi bilo pametnije da to ne činim i da možda skupljam novac pa da jednog dana pazarim neki Lampizatoremoji16.png?

@Srecko moj dobar drugar ima Chord Qutest,svojevremeno je to bio full Quad sistem ESL63,/66+606,u toj iteraciji sam ga slusao,kad Qutest jos nije bio razradjen 100%,pa sam imao neki utisak da je u nekim segmentima napredak,a u nekim segmentima mozda cak i korak nazad,naspram prijasnjeg Chord Mojo-a,i takav neki utisak je imao i moj drugar u prvim danima,ali kasnije je to sve leglo na svoje,barem po njemu,ja slusao od tad nisam jer je ceo sistem spakovan do daljnjeg,posto je prodao kucu...mene je malo to vuklo na neki sterilitet u toj nekoj polurazradjenoj fazi,ali ovu moju primedbu uzmi sa velikom rezervom,nisam digitalista i ne palim se nesto preterano na extravagantne rezolucije snimaka koje znam mozda 45 godina,pa ti se gurne sve i svasta pred nos (uvo)...siguran sam da kod domaceg zastupnika mozes poslusati dobro usviran primerak,ili kuci kod nekog u sistemu,ili da zamolis da se to donese do tebe,nije to neko sveto pismo,ko 2 pakle cigareta..:D

sto se Lampizatora tice,slusao par,nemoj samo da ispadne 12-ta zapovest,nakon 11-te,sto je Kuzma na ovim podrucjima za gramofone postao....

..moj savet je kupuj to sto ti stvarno treba,pa ako trebalo,plati malo vise,a ne to sto do cega mozes jeftino doci..B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pretpojačalo Srećko, već sam ti rekao, to ti je usko grlo.

NIXIE, nisam upalio pretpojačalo od kada sam kupio “Naim Supernait 3”.
100 godina nisam imao integrisan uređaj da sad baš uživam (dok me ne prođe[emoji16]) u lepoti jedne kutije i daljinskog.
Ma to je takva lepota da sam počeo da razmišljam i o “sve u jednom”[emoji16].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Srecko moj dobar drugar ima Chord Qutest,svojevremeno je to bio full Quad sistem ESL63,/66+606,u toj iteraciji sam ga slusao,kad Qutest jos nije bio razradjen 100%,pa sam imao neki utisak da je u nekim segmentima napredak,a u nekim segmentima mozda cak i korak nazad,naspram prijasnjeg Chord Mojo-a,i takav neki utisak je imao i moj drugar u prvim danima,ali kasnije je to sve leglo na svoje,barem po njemu,ja slusao od tad nisam jer je ceo sistem spakovan do daljnjeg,posto je prodao kucu...mene je malo to vuklo na neki sterilitet u toj nekoj polurazradjenoj fazi,ali ovu moju primedbu uzmi sa velikom rezervom,nisam digitalista i ne palim se nesto preterano na extravagantne rezolucije snimaka koje znam mozda 45 godina,pa ti se gurne sve i svasta pred nos (uvo)...siguran sam da kod domaceg zastupnika mozes poslusati dobro usviran primerak,ili kuci kod nekog u sistemu,ili da zamolis da se to donese do tebe,nije to neko sveto pismo,ko 2 pakle cigareta..[emoji3]
sto se Lampizatora tice,slusao par,nemoj samo da ispadne 12-ta zapovest,nakon 11-te,sto je Kuzma na ovim podrucjima za gramofone postao....
..moj savet je kupuj to sto ti stvarno treba,pa ako trebalo,plati malo vise,a ne to sto do cega mozes jeftino doci..B)

Moj jako dobar poznanik, iz doba tenisa (igrao je za klub u kome sam bio predsednik) je gospodin sa nikom Golum sa onog drugog foruma (živi u Švajcarskoj).
On je pak poznanik Lukaša Fikusa i imao je sve Lampije i sad ima valjda Pacific (zaboravio sam). Naravno da je izvršio uticaj na sve koje poznaje (sa dobrom spravom ni ne treba uticati ni na koga) ali je najjeftiniji Lampi bez poreza oko 3500€.
Da budem iskren ja ne vredim toliko[emoji16].
Hvala Vam na iskustvu koje ste mi preneli.
Jako mi se dopada na koji način razmišljate i kada su gramofoni u pitanju (čini mi se da ste sami rekli da ste počeli da dajete prednost uživanju i jednostavnosti-MM glave na račun savršenosti-MC) u smislu da u poslednje vreme preferirate “udobnost” naravno ne ispod nekog kvaliteta koji ste zacrtali.
Još nisam kupio ni ručicu za gramofon[emoji16]. Nisam lenj nego su me stigle godine[emoji16].
Međutim ja upravo uživam u ovom putovanju-planiranju kupovine, izboru šta kupiti, konsultovanje znalaca a kad mi komad stigne to je samo šlag na torti.
Pitanje sam postavio jer Chord Qutest spada u red DAC-ova kod koga su parametri koji se mere vrhunski dok su Lampiji izvanredni (tako sam čuo) slušno (možda i tehnički ne znam).
U svakom slučaju još jednom hvala Pajo za iskustvo koje ste podelili sa mnom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Srecko said:


Moj jako dobar poznanik, iz doba tenisa (igrao je za klub u kome sam bio predsednik) je gospodin sa nikom Golum sa onog drugog foruma (živi u Švajcarskoj).
On je pak poznanik Lukaša Fikusa i imao je sve Lampije i sad ima valjda Pacific (zaboravio sam). Naravno da je izvršio uticaj na sve koje poznaje (sa dobrom spravom ni ne treba uticati ni na koga) ali je najjeftiniji Lampi bez poreza oko 3500€.
Da budem iskren ja ne vredim tolikoemoji16.png.
Hvala Vam na iskustvu koje ste mi preneli.
Jako mi se dopada na koji način razmišljate i kada su gramofoni u pitanju (čini mi se da ste sami rekli da ste počeli da dajete prednost uživanju i jednostavnosti-MM glave na račun savršenosti-MC) u smislu da u poslednje vreme preferirate “udobnost” naravno ne ispod nekog kvaliteta koji ste zacrtali.
Još nisam kupio ni ručicu za gramofonemoji16.png. Nisam lenj nego su me stigle godineemoji16.png.
Međutim ja upravo uživam u ovom putovanju-planiranju kupovine, izboru šta kupiti, konsultovanje znalaca a kad mi komad stigne to je samo šlag na torti.
Pitanje sam postavio jer Chord Qutest spada u red DAC-ova kod koga su parametri koji se mere vrhunski dok su Lampiji izvanredni (tako sam čuo) slušno (možda i tehnički ne znam).
U svakom slučaju još jednom hvala Pajo za iskustvo koje ste podelili sa mnom.

@Srecko,mene jasno ko mrkla noc kako se dolazi do @lampija za ovdasnje potrebe,msm teritorijalne,i koje su otprilike matematike u pitanju u pozadini...samo cu da ponovim "kupuj to sto ti stvarno treba (sonicno),a ne do cega mozes doci jeftino-ili jeftinije(uz pomoc poznanika,ili poznanikovog prijatelja) "...to sto do cega ces doci super povoljno,nije sigurno,da je bas to sto ti treba u stvari...

sretno sa kupovinom ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+1
Slucajno sam imao priliku da kod Pedje poslusam njegov primerak Aje na njegovim ESL57 (ne znam sta je ostalo od uredjaja bilo u sistemu) i to je bio, sasvim sigurno najbolji zvuk DAC-a koji sam cuo, bilo u privatnom vlasnistvu, bilo u salonima bilo na sajmovima.
Pedjini uredjaji jesu malobrojni i skupi ali po zvuku koji mogu proizvesti i/ili preneti ali i (ne manje vazno) po ekskluzivnosti male serije i kolekcionarskoj i tehnickoj vrednosti vrede svaku ulozenu paricu.
Verujem da bi ste se sa Pedjom lako dogovorili da se za vas organizuje jedna slusna sesija i jedna lokalna cena za domaceg kupca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...