Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

https://pinkfishmedia.net/forum/threads/more-flexible-linn-k20-vs-naim-nac5.194955/

@Srecko :uzmi u obzir da je NACA5 dosta krut kabl,ako ces njega ganjati,dodaj malo na duzinu,da bi se komotnije rukovalo sa njime,kako sa strane pojacala,tako i sa strane zvucnika...msm da se on ukrotiti,al je bolje ako ima malo "viska"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, vladd reče

i siguran sam da preporuceni od 4 kvadrata, bese li u Elementi,

Imam ja neki kabal sa sićane licne iz Elemente 2x6mm2, kupio davno za probu i razočarao se, e vala ništa odvratnije nemam od kablova. Nemojte to kupovati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam sa cime si se to razocarao, nesto si pogresno uvezao. Uzgred, znacajno vam se razlikuju igracke da bi ista bilo sonicno upotrebljivo.

6 kvadrata moze da sluzi za paljenje kola, ili za vodjenje uzemljenja, 4 je dobro za preko 10m ozicenje zvucnika(ne do beskonacno vec do potrebe za 100V instalacijom), ostalo je po spretnosti, i zeljama... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Narandžasti uzmi Srećko 4x2x0,8mm, veži sve žice u jednom kablu zajedno ukjućujući širm, spoji vezicama dva kabla, označi jedan plus drugi minus i gotovo. To ti je kabal 2x4,5mm2.  Ako baš hoćeš imaš u Kanibalu banane od 4mm na šraf (tj dva šrafa).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://pinkfishmedia.net/forum/threads/more-flexible-linn-k20-vs-naim-nac5.194955/
[mention=2304]Srecko[/mention] :uzmi u obzir da je NACA5 dosta krut kabl,ako ces njega ganjati,dodaj malo na duzinu,da bi se komotnije rukovalo sa njime,kako sa strane pojacala,tako i sa strane zvucnika...msm da se on ukrotiti,al je bolje ako ima malo "viska"
Gospodine Pajo, hvala na savetu, to Vaše mišljenje mi je bas korisno jer ga nikad nisam držao u rukama.
Biće oko 1.5 metara duži nego što mi je potrebno stvarno ako Player bude ugovorio do nove godine još jedan kontingent iz GB.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE rešio sam da uzmem Naim kabl svesno (naravno ako uspem da ga kupim preko Player) jer mi je Supernait 2 još uvek pod garancijom a ako kabl nije Naim dovode u pitanje garanciju (mislim to sam pročitao na Naim forumu a ne znam da li je tako).
Zašto razmišljam o garanciji za gotovo nov Supernait 2, zato što sam se nacitao postova frustriranih ljudi kojima su se upravo pokvarili Supernait 3[emoji3].
Čitajući šta je se dešavalo vlasnicima Supernait 3 podsetilo me na Jugo i izvoz u USA a i po ceni su slicni[emoji3].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, Srecko reče

zato što sam se nacitao postova frustriranih ljudi kojima su se upravo pokvarili Supernait 3

Srećko, takve stvari su za izbegavanje, ako je do kabla zvučničkog to je čista prevara. Ja mislim da je to samo izgovor za loš uređaj. Ako hoće da proosciluje zbog kabla, što nije isključeno kao mogućnost, taj tvoj bi već odavno dušu ispustio. Tako da ne brini puno, ako hoćeš njihov kabal naći ćeš ga ti, u to ne sumnjam. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne nije u pitanju kabl već generalno pouzdanost prve serije (tek se pojavio Naim Supernait 3) po ceni od 3500 funti.
Ljudi vrište.
U pitanju je priznavanje garancije a definitivno (napisao sam u postu ranije) Naim traži određeni induktivitet i kapacitivnost opterećenja da ne bi prooscilovao.
Jednostavno takva im je filosofija da to ne reše u pojačalu već da to rešavaju kablom.
Oni misle da je to dobro rešenje.
Uzmi ili ostavi.
U mom slučaju ja sam odlučio i uzeo Naim Supernait 2[emoji3], sve je par meseci već u redu, slusam ga svakodnevno po ceo dan i prezadovoljan sam na sve načine.
Samo hoću (samo mi je preostalo) da nabavim i Naim kabl (možda će biti i losiji od ovog koji sada imam) da zadovoljim uslove garancije, zlu ne trebalo.
Samo zato nabavljam "Naim NAC A5" kabl iako sam mojim "Oehlbach Rattle Snake 3" prezadovoljan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kupio sam još jedan tjuner "Kenwood KT-990D".
Samo po sebi glupo za napisati, ali će možda nekome biti interesantno moje iskustvo.
Dakle i ja slušam internet radio kao i drugi ali veoma volim da slušam Radio Beograd 1 i 2 i zbog toga redovno imam solidan tjuner.
Svakakvih tjunera sam imao: Sony, Pioneer, Yamaha, Marantz, Luxman, Sansui, Revox, Kenwood.... (naravno, uglavnom najbolje modele iz game), i Verovali ili ne najviše sam voleo Kenwood KT-990D.
Nazalost, počeo je da "drifta" i pošto me je zbog korone "mrzelo" da ga odnesem na popravku, pre oko 3 meseca naručio sam da mi nabavi (moj diler[emoji3]), i kupio, tjuner "Študer A764" (hendikep u glavi zbog vremena kojeg se sećam u najlepšem svetlu pa mi je Revox nešto kao sveti gral).
Apsolutno je smešno govoriti o tom tjuneru pa ne bih ni ja, međutim slučajno videh na KP, pre neku nedelju, da neko prodaje Kenwood KT-990D i naravno kupih ga isti dan.
Nisam ga kupio zato što ga je sajt "fmtunerinfo" stavio na 11 mesto, daleko ispred Revox-a, Sony-ja, Yamaha,... već zbog zvuka koji je za moj ukus (PONAVLJAM MOJ UKUS), iznad bilo koga od tjunera koje sam posedovao ili posedujem i sada.
Slušao sam ga paralelno sa Študer A764 dve nedelje i Študer je otišao u na klupu za rezerve (orman) [emoji3].
Ako možete negde da nabavite tjuner Kenwood KT-990D a volite tjunere, najtoplija preporuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...