Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

8 minutes ago, Pchelac said:

To je jedan "nesrećan" proizvod koji je izašao iz "štale" Krell. 

Mislim da bi dali dobru paru samo da se zaboravi na ovaj model.

Što bi se reklo u slengu - ova " tristotica" je jedna obična kesa. :laugh1tooht:

Video, slušao u više navrata kada se pojavio, sa raznim zvučnim jedinicama - nikada nije bio ni do "skočnog zgloba" npr. ML kombo-u, CJ kombo-u, naročito ne u poređenju sa JR-om. 

 

Mojih 2 rupija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[mention=2304]Srecko[/mention]

Kome je upućen tvoj poslednji post ? default_hmmm.gif

Ma[mention=1908]vladd[/mention] i ja komuniciramo puno i PP porukama (kada preteram sa mučenjem Zena[emoji16]) i on zna da se ja nisam naljutio na njegovo pisanije kao što sam siguran da je i on moj post shvatio kao šalu jer mi je došao kao kec na 10 da ga bocnem sa AV[emoji16].

Inače gospodin[mention=197]simplicisius[/mention] mi je na PP već ranije napisao puno tehničkih razloga zašto ne Naim.

Uglavnom sam ja to sve znao i još dodatno razmotrio u višesatnim razgovorima sa Zenom (udavio sam ga).

I pored svih mana i dalje sam zainteresovan za Naim Supernait 2 prvenstveno zbog njegovih 13kg a i ostajem pri tome da uživam da ga slušam (@vladd podlegao sam niskim strastima[emoji16]).

Stalno ponavljam nije to uopšte toliko loš pojačavač koliko ga predstaviste (slusam ga po ceo dan i uživam) već je loš za tu cenu, rekao bih.

Sada se ne šalim, potresao sam se kada sam shvatio da ne mogu da podignem pojačalo od oko 30kg koje sam par meseci ranije nosio kao od šale. Asociralo me je to na mog pokojnog oca kad nisu hteli da mu produže vozačku dozvolu u 85[emoji16].

Nekome je smešno ali meni nije bilo. Aritmija je čudo.

To uopste nije prijatno.

Tada sam čini mi se prvi put ozbiljno shvatio konačnost.

Što se tiče ovakvih tema na forumu ovog tipa, mislim da su baš potrebne.

Razlog po meni je prost. Da i sami niste shvatili da za pare koliko bi ste dali za stvari poput Naim, možete napraviti znatno bolje uređaje, verovatno mnogi od Vas ni ne bi se danas bavili DIY-em.

Mislim da je[mention=52]Doktor[/mention] pomenuo da, kada je se već ovo pretvorilo u debatu o Naim, bi stvarno trebalo izneti konkretne tehničke razloge zašto Naim ne vredi toliko kolika mu je cena jer nisu svi "zajeb.. ti" kao ja i ovo bi moglo da bude jako korisno nekima koji veoma ozbiljno planiraju kupovinu Naim da bi ljudi imali kompletnu predstavu o svemu pre donošenja odluke.

Nemaju svi priliku (retko ko i na Zapadu) da slušaju Naim Supernait 2 u svojim-kućnim uslovima (kao ja) pre nego donesu odluku da ga kupe, pa im ovakve teme mogu biti jako korisne ako su korektno tehnički obrazlozene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E jbga, dodjem na forum jednom u 100 godina i ono opet citam  "hvalospeve" za taj cuveni N A I M ....ja sam imao NAim 5i, ne mogu reci da je lose pojacalo, ali to je to iz njihove ergela za tu lovu. Kome se ne svidja, paljba napolje iz salona pa idi kupi nedje drugde.....

Englesaka magla ja bad d vej najfinija, rafinirana i zdrava, leci napacenu audiofilisticku dusu, a h mmmmm, skoro kao da odes na Tibet i slusas vetar koji sapuce.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Srecko

već si pojasnio na koga si mislio, a sada si nama ostalim članovima i razjasnio da ti zapravo vodiš duplu prepisku sa pojedninim članovima foruma, kako javno, tako putem pm o Naim amp-u..

Ja se momentalno isključujem iz ove diskusije, jer sam dotičnim spočitao kako nisu dali dovoljno informacija o manama amp-a.

Na kraju krajeva kao što neko reče ovde : tvoji novci, tvoja zabava.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doktore, gospodin[mention=197]simplicisius[/mention] mi je se javio a ne ja njemu, u najboljoj nameri da me posavetuje u vezi sa Naim pre nego sam postovao tjuner Študer A764, na kojoj se slučajno našao Naim; na čemu sam mu veoma zahvalan.

Inače gospodin Mićan mi je takođe ranije veoma lepo objasnio zašto slušanje lampi leti tokom visokih temperatura nije opasno po pojačavač, ali to je bilo na onom drugom forumu.

Sa goslodinom[mention=1908]vladd[/mention] nisam se dopisivao o Naim (znao sam njegovo mišljenje unapred[emoji16] pa nije bilo poyrebe) nego o Yamahama ako se dobro sećam.

Stekao sam utisak da su izuzetno raspoloženi obojica da pomognu, verujem ne samo meni, kao i drugi članovi foruma poput Vas.

Temu o Naim Supernait 2 nisam ni otvorio, niti sam tražio savete. Ona je nastala sama od sebe, a moji postovi su bili samo odgovori na direktno postavljena pitanja.

Ja sam samo prijavio da sam kupio tjuner Študer A764 u temi "Novopridosle skalamerije" nakon čega je neko, mislim Vi pitao o izvorima koje imam pa su krenuli postovi o Naim..... posle čega je Zen sve te postove izdvojio u ovu temu zavrzlame.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Srecko reče

 

I pored svih mana i dalje sam zainteresovan za Naim Supernait 2 prvenstveno zbog njegovih 13kg a i ostajem pri tome da uživam da ga slušam (@vladd podlegao sam niskim strastimaemoji16.png).

Stalno ponavljam nije to uopšte toliko loš pojačavač koliko ga predstaviste (slusam ga po ceo dan i uživam) već je loš za tu cenu, rekao bih.

Sada se ne šalim, potresao sam se kada sam shvatio da ne mogu da podignem pojačalo od oko 30kg

abre @Srecko,nekako su i ti Harbeth 40.1 sa sve stalcima dospeli do tebe,kolko vidim komadno je i to+30kg..dobri izgovori uvek zlata vrede...kad covek hoce nesto,uvek se nadje i resenje za to...:thumbup:..okej zacopao si se u to,al nije valjda zbog 13 kila ?:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne pominjite tek "Harbeth M40.1" .
Oporavljao sam se nedelju dana (od gledanja dok su mi ih doneli i postavili[emoji16]) a teški su "samo" 34kg komad.
Gde mi bi pamet jer "Harbeth Super HL5 Plus" em sjajno svirio em su manji a još su bili valjda samo 15.8kg; lepota.
Odoše zbog eukaliptus (žućkastog ali prelepog) furnira.
Šalim se hteo sam varijantu BBC Monitora 5/8 jer ih nikada ranije nisam imao (nije morao biti "Harbeth M40.1" mogao je biti i "Spendor Classic 100", ili nešto drugo nisam ja zagrizen, ali eto ispalo je Harbeth).
Inače, ovo se ne šalim, od kako su namešfeni nisu pomerani (@NIXIE me zavitlava stalno zbog toga).
Što se tiče Naim Supernait 2, osnovno je sto sam hteo integralni pojačavač.
Prvi pik je bio Hegel H190 (ubeđen sam najbolji izbor za Harbeth M40.1) ali da ne objašnjavam, duga priča promenio se pravac ka Naim Supernait 2 i slušajući ga neće mi uopšte biti žao ako ga kupim što nisam kupio Hegel H190.
Takođe uopšte nije nebitno ni tih njegovih oko 13kg.
Ne zaboravite ja i dalje imam 2+1 vrstu zvuka (Dynaco ST-70, Quad 405-2 i Naim ili Hegel).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Srecko said:

naljutio na njegovo pisanije kao što sam siguran da je i on moj post shvatio kao šalu jer mi je došao kao kec na 10 da ga bocnem sa AVemoji16.png.

Ako cemo da se ljutimo, ajde da ne piskaramo, lepse je veselo. :) 

Lako je od mene biti bolji, od mene su i po kuci svi bolji inzenjeri, i zena i cera i zet... :D  ajde da se bude bolji od AV :D  sokolica.

JA ne volim da "na uvce"(nestabilno i neskolovano) ocenjujem kvalitet sprava, recimo osmatram tranzijente i ovo i ono, ucinilo mi se pa sledi prica, i da li je za to zasluzno pojacalo, neki sraf ili osigurac u njemu....ili zvucnik, pa neki fini kond u skretnici ili je soba nesto zbrzala refleksijom.

Izmeri se i razresi dilema, ali kazem ako se cuje nesto specificno a da nije uobicajeno neprimetno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogrešne stvari gledate[emoji16].

Čuj, tranzijente[emoji16].

Pregazilo Vas je vreme[emoji16].

Znate ono kad ćale pita sina i kaže mu "Šta si video na njoj, loša je u školi................ ..." a sin kao iz topa odgovori "Dude tata!" [emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako cemo da se ljutimo, ajde da ne piskaramo, lepse je veselo. [emoji4] 
Lako je od mene biti bolji, od mene su i po kuci svi bolji inzenjeri, i zena i cera i zet... [emoji3]  ajde da se bude bolji od AV [emoji3]  sokolica.
JA ne volim da "na uvce"(nestabilno i neskolovano) ocenjujem kvalitet sprava, recimo osmatram tranzijente i ovo i ono, ucinilo mi se pa sledi prica, i da li je za to zasluzno pojacalo, neki sraf ili osigurac u njemu....ili zvucnik, pa neki fini kond u skretnici ili je soba nesto zbrzala refleksijom.
Izmeri se i razresi dilema, ali kazem ako se cuje nesto specificno a da nije uobicajeno neprimetno.
 
Ima jedan gori u svemu čak i od Vas[emoji16].
Kažu, samo sedi u fotelji, sluša muziku, gleda tenis i piskara po forumima[emoji16].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, Doktor reče

To je jedan "nesrećan" proizvod koji je izašao iz "štale" Krell. 

Mislim da bi dali dobru paru samo da se zaboravi na ovaj model.

Što bi se reklo u slengu - ova " tristotica" je jedna obična kesa. :laugh1tooht:

Video, slušao u više navrata kada se pojavio, sa raznim zvučnim jedinicama - nikada nije bio ni do "skočnog zgloba" npr. ML kombo-u, CJ kombo-u, naročito ne u poređenju sa JR-om. 

 

Mojih 2 rupija.

Hteo sam da Vam aplaudiram na konkretno iznesenom mišljenju za KRELL, sa kojim se potpuno slažem!

Moje mišljenje o ovom NAIM sam izneo na isti, konkretan način.

Interesantna je strast na forumu za NAIM, a potpuno odsustvo komentara za KRELL!!

 

Privatna prepiska se odnosila na predlog da Srećko posluša pojačalo u privatnom vlasništvu. Glatko je odbio zbog svog zdavstvenog stanja!

To je sa punim pravom i dalje privatno!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...