Jump to content

Srećkove Zavrzlame


Srecko

Preporučeni Komentari

Just now, Srecko said:

Meni je naravno sve što napišete jako korisno, razumljivo zbog vašeg znanja.
Svestan sam da ovo nema veze sa DIY pa je možda bolje da prekinemo diskusiju o ovome da se neko ne daj Bože ne sporečka sa nekim.
Stvarno, ovo nije vredno toga.
Volim da razmenjujem mišljenja sa kolegama sa foruma no pošto sam laik mislim da je primereno da diskutujem samo o temama tipa: Covid-19, kupovine i sl.emoji16.png i baš se trudim da u stručnim Diy temama se zadržim samo na lajkovima.

MA ok sto nema veze sa DIY, ne ocekuje se svako da lemi i svajsuje, nego je diskusija oko nekih detalja koji naizgled, (ili gresim), postaju , kao sto Zen rece, neka vrsta nametanja, filozofije ili kvaliteta.

Znamo mi da nije vrhunska konstrukcija i kada ima zobela za kompenzaciju i kada ima izlaznu zavojnicicu, i postoje pojacala koja su uradjena bez tih detalja, ali ipak treba razlikovati benzina i dizela(a ne biti automehanicar) jedno je kada ne treba kompenzacija jer je konstrukcija dobra, a ne zato sto je audiofilska zajednica saglasna da pojacalo BEZ(misleci na potrebu) Zobela predstavlja  stepen vise u konstrukciji...

Razdvajam ja slepu ljubav od kvaliteta kuvanja predmeta ljubavi, i da to ne treba da ima veze, ali da ne postane merilo za kvalitet kuvanja... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Saglasan sam.
Upravo zbog toga bih prvi kupio adekvatan kabl Naim NACA5, makar i skuplji samo da nije njihov.
Ali ja ne znam koji je to kabl.
Vi naravno biste lako i odmah utvrdili koji je i znali gde treba da odete i kupite ga.
Ja bih morao da pitam nekog od Vas, i to nije problem ako je jednom dvaput........... ali ako to postaje pravilo nije prijatno ni vama (ni meni) i lakše je nazalist kupiti originalni kabl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, paja959 said:

@Srecko  google bre:

https://pinkfishmedia.net/forum/threads/nac-a5-speaker-cable.96425/

"BTW - Naim forum gives the NACA5 specs in FAQ - 1uH/m & 16pF/m"

1uH je neki standard opisne samoinduktivnosti nesavijenog bakarnog kabla po metru, a 15-45pF po metru je otprilike kapacitivnost "twin lead" zice, odnosa povrsina koje se vide...to zna svki teslas..

Sto na preporucenih 3,5m iznosi 16x3,5 pikofarada sto ce na 1-2MHz prigusiti inicijalne samooscilacije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[mention=2304]Srecko[/mention]  google bre:
https://pinkfishmedia.net/forum/threads/nac-a5-speaker-cable.96425/
"BTW - Naim forum gives the NACA5 specs in FAQ - 1uH/m & 16pF/m"
@paja959 zahvaljujem na linku, pročitao sam već sve sa pink fish medie.
Zašto i pored toga razmišljam o Naim NACA5, zato što oni tamo navode kablove tipa Chord i sl. koji su prisutni na GB tržištu, koji verujte uopšte nisu značajno jeftiniji (proverio sam cene za 2 komada i odustao).
Drugo svi oni pricaju uglavnom i o poboljšanju zvučne slike (to me nervira) a ja ustvari samo želim kabl što slicnijih električnih karakteristika (da se ne osećam kao magarac što me Naim šiša).
Moj drugar Zoki doneo mi je svoje kablove (platio ih je preko 1000 USD) kojima je slušao (doduše kratko) Supernait 2 i kojima sad najčešće sluša Accuphase E370 i nisam ih ni probao a 7 dana su kod mene (stvarno me to sa kablovima ne čini srecnim[emoji16])
Ako već kupujem iz GB onda mogu i Naim NACA5.
Potez bi bio da je na nekom našem forumu neko (ko ima Naim, iskustvo i naravno znanje) napisao nesto tipa "nemojte da dajete lovu za NACA5 kupite npr. telefonkablov kabl taj i taj...) ali niti sam tako nešto našao niti vidim da postoji raspoloženjem za tako čim.
Ili svi kupe Naim NACA5 ili kupe bilo koji kabl jer ih ili mrzi da analizirajući električne karakteristike mogućih varijanti ili ne znaju i baš ih briga.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadam se da nikoga neću povrediti ali svi prenebregnuste činjenicu da verovatno ni ne bih trebalo da kupujem nikakav kabl tj. da ovaj Ohlebach izgleda da je upravo običan kabl kao i taj NACA5 jer: Naim Supernait 2 slušao ga glasno ili tiho ne pokazuje nikakav problem radi super i "čini me srećnim-vadio sam ga i vraćao u policu za ovih 7 dana nekoliko puta[emoji16] a kičma ko nova), ne greje se (ladan kao testiče rekoh), dužine 2X4m....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 59 minuta, vladd reče

MAlo je sramota za Naim da se bavi i tom vrstom bakaluka. Postoje proizvodjaci kablova, neka koriste sta hoce, ali je sve to deo jednog otuznog marketinga. Tih 50-350pF kabla, a pride vrlo mocnog kondenzatora ce zaustaviti oscilacije, ali cemu prica...mislim imamo turbo ali u gepeku, motor nije za njega... :) 

 

pre 40 minuta, vladd reče

Sa druge strane to se uklapa i u moju filozofiju da treba sve maksimalno usaglasiti, pa ako Naimu treba Naimov kabal, onda obezbediti utrimovane detalje.

@vladd:vidi to je deo njihove recepture,kako treba spremiti fino jagnjece pecenje...u nekoj drugoj kafani,ce pruziti mozda jos bolju,ukusniju,nekom ce odgovarati vise,ta iz prve kafane,nekom iz one druge..:thumbup:..hifisti su vec takvi,kao i gladni gosti u restoranu,klopu nek spremaju kuvari,oni hoce samo da jedu finu,ukusnu hranu,i ne interesuje ih koje banalne trikove je kuvar ubacivao u spremanje hrane...:D

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@vladd ocenjivao sam sektor kojim sam u tom momentu rukovodio u VTI. Znate (sarađujete sa VTI) da im od toga zavise plate. Menadzement je tražio da smanjimo prosečnu ocenu sa 4.4 na 3.5 (verovatno po zahtevu ministarstva jer se tako smanjuje platni fond). Svi su to uradili osim mene jer je se dve godine unazad ceo VTI referencirao na naše rezultate te sam naravno smatrao da bi to bila kazna ali za odličan rad.
Posle mesec dana sam smenjen (ili si sa njima ili nisi) ali su ljudima ocene u sektoru ostale (po zakonu nisu mogli ocene koje sam dao da izmene do sledećeg ocenjivanja) i danas imaju veću prosečnu ocenu-platu od drugih.
Da li treba da Vam kažem da još uvek tamo bi uradili mnogo toga za mene i to samoinicijativno.
Da pozovem prijatelje da mi to urade bilo bi ne pogrešno nego katastrofalno.
Ja što sam uradio (svestan posledica) to nisam uradio zbog njih već zato što sam profesionalno radio svoj posao kao što bi takođe bilo pogrešno da oni nešto urade zbog toga za mene jer to bi upravo bilo neprofesionalno.
Sir za pare[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav god kabal da uzmes, moci ce da se izmeri kapacitet, da ne bude problema sa ampom.

Pa rekoh sa Oehlbach Ratle Sbake nemam nikakav problem provereno (suština je da se električni problemi sa kablom manifestuju grejanjem, pregrevanjem....).

Očito da to tolerantno polje kapacitivnosti kabla, u kome je kapacitivnosti Naim NACA5 nominalna vrednost; uopšte nije usko naprotiv.

Verovatno i ovaj moj kabl je u tom tolerantno polju.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, shonne said:

Dobar dan Srecko emoji16.png

Aj odmarajte, ja moram da zalivam papriku emoji3526.png

Razne ih ima.

IMG_20200909_172610.thumb.jpg.7242abdc65c660a03c20330fb196d5c0.jpg

trenutno su crvene za Ajvar.

cela basta, razne sorte.

IMG_20200909_172653.jpg.dddd107acea740a4a2e43ca982f2a5ff.jpg

a bogami bice rakije ove godine bez obzira sto ja to nisam stavio u usta od 2003 god, a i ne pijem alkohol.

IMG_20200909_172658.thumb.jpg.940c79dadc8400ac92f451613ff4c5d3.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, vladd said:

Kakav god kabal da uzmes, moci ce da se izmeri kapacitet, da ne bude problema sa ampom.

ja muziku slusam trenutno na neki Vetel stub, MIDI 150... mozda ima negde spec. Jedan zvucnik, mrzi me drugi da donosim iz nove kuce :)

Sistem mi je kuci, takoreci rashodovan, jer su tviteri poslati za Kanadu, putovali 2 meseca i HVALA Bogu da su stigli kod coveka, inace stvarno bih se osecao lose :)

Jesenas, novi tviteri u kutije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nego @Srecko ,kad smognes malo snage i vremena,ajd prikljuci malo taj Naim na ESL63.....jest ja ove Naime novije generacije zovem vec new kids of the block,jedva da imaju dodirnim tacaka sa chrome bumper/olive serijama,al mozda se sva krv jos nije razvodnila tolko,pa ce se izboriti i sa ESL63 i Supernait 2...:jamaica:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, paja959 said:

nego @Srecko ,kad smognes malo snage i vremena,ajd prikljuci malo taj Naim na ESL63.....jest ja ove Naime novije generacije zovem vec new kids of the block,jedva da imaju dodirnim tacaka sa chrome bumper/olive serijama,al mozda se sva krv jos nije razvodnila tolko,pa ce se izboriti i sa ESL63 i Supernait 2...:jamaica:

ako vec spominjemo nove gereracije, jos nisam procitao nijedan komentar od Queen Rihanne :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...