Jump to content

Izbor graficke - Debian Wayland


stefaca

Preporučeni Komentari

Citam tu i svasta kazu. No, prvo koje su moje potrebe. Graficka da ima 2 DVI porta i da se ne cuje da polece. Nista preterano. Kao sto se vidi iz naslova Debian, testing, Wayland. Iskreno graficke nikada u zivotu nisam gledao jer mi nikada nisu ni trebale nesto. Tako da ozezite. Ostatak sistema: asus h170pro, i5 6600. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa idi na Bench. Ovo ti je više Ger forum :D

Ako nećeš gejming, mislim da će ti i ove passivne raditi posao. Mislim da je GeForce imao nešto iz 7000 serije, 7300 ako se ne varam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ako uzmemo u obzir moj OCD odnosno CDO i da mi se kuciste ne cuje uopste mislim da bih poludeo da cujem graficku kako polece. Tako da mi nekako pasivno i zelja. Mada vidim da to nesto vise tesko. Iliti cak mozda i nemoguca misija :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja koristim Fedoru sa Wayland-om (vec neko vreme). Imam Ryzen 3600 i AMD 5500xt (4gb) i radi super.

Isto imam Lenovo A485 koj ima Ryzen procesor i Vega graficka jezgra. Isto radi sve kako treba.

Mislim da AMD ima bolju podrsku za Linux generalno zbog AMDgpu driver-a. Baci pogled, mozda ti to odgovara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ja imam trenutno GeForce GT 710 ZOTAC 2GB DDR3. (ima verzija i sa DDR5)

Znači nema ventilator https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/geforce®-gt-710-2gb

ima podršku za htpc kućište - skineš sastrane lim i staviš mini...ne troši više od 20W ....

ubija za male pare...nije za napredne igrice - ali multimedija, video do 4K....kida....

Screenshot 2020-09-04 at 18.16.28.jpg

radi na MacOS OOBE. Linux, Windows... 

 

Geldaj kolicno je ovo kućište u koje je stala kartica:D

20200905_033123.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@stefaca

neku noviju nabudzenu, neke i ne pale ventilatore ako su malo opterecene

zato je mozda bolja neka osrednja, recimo 1070, ili nesto od amd-a jer su jeftinije

samo proveri da li odabrani model ima tu mogucnost po defaultu i da li moze da se namesti

takodje su najavljene nove bolesno jake graficke za male pare pa ce to mozda poterati sve cene na dole

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce/graphics-cards/30-series/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu i nabudžene kartice... Može šta ožežeš. Ja obično biram da su komponente MacOS kompatibilne...ujedno su i Linux kompatibilne...Možda neko oće hakintoš - možda neće - ali te komponente su Bare-metal. (obično Intel)

Ovde je lista

https://www.tonymacx86.com/buyersguide/building-a-customac-hackintosh-the-ultimate-buyers-guide/

mož da se sklopi računar i za 200 evra a može Bogami i za 5000 evra. to je raspon...pa ko se uklopi.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razlog je mozda opet moj OCD. 2 ista monitora se kace. Kontam uvek je buo razlicit kvalitet slike na razlicitom konektoru. Zato se i mislim i grafickoj. Trenutna integrisana ima dvi, vga i hdmi. Monitori su stari, nemaju hdmi vec dvi, vda, disp port.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, stefaca reče

A te nove besne kontam da zahtevaju i 3KW napajanje. Mislim da je moje nesto reda 600W i ne menjam ga ni pod razno :)

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 

ja sam na 300W sa onim gore :D

Inače SFX napajanja su skupa ko đavo -malo pakovanje, velika efikasnost - preko 80%... recimo Čiftek SFX od 300W je 7K i kusur dinara ....

Ali traje....rabiš 10 godina Čiftek najmanje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...