Jump to content

EON SmartBox (SBB) i pristup servisima u lokalu


stefaca

Preporučeni Komentari

Ajmo omanji intro. SBB mi dade onaj Box, crni, malecki i to lepo radi, ali drugih ti ja problema imam. TV na koji je vezan nije smart. E sad, na RPI2 je Moode Audio i sa kompa ili preko telefona mu pristupam ili preko http://moode.local odnosno http://10.10.10.11 (RPI2 adresa). E sad, posto u taj box imam udenutu tastaturu lepo bi bilo moode otvarati na TV. Pokusao par nekih Android browsera i jednostavno obe adrese nisu dostupne. Cudno jer je i sam box u toj istoj mrezi na nekoj adresi 10.10.10.xy. 

Jel imao neko neka slicna iskustva? Znam da je jedno od resenja da RPI2 naboden na HDMI i u TV, ali kao da izbegnem kabl ako je moguce vec.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Videh ali on nesto ima problema sa ruterom (da cuknem u drvo, meni to OK trenutno). Meni je TV Box. Problem je sto on ne moze da kroz browser otvori nista na lokalnoj adresi. Ide si on na Google i ta cuda, ali mene treba iz lokala (mene treba grasak:D ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cek nisam razumeo. Ako je nesto na jednom uredjaju na adresi 10.10.10.11 i dostupno svim telefonima i kompovima preko bilo kog browsera znaci sve radi sto se mreze i dostupnosti tice. Ako jedan uredjaj ne moze da otvori adresu lokalizovan je problem samo u tom uredjaju? Pogotovu sto je to uredjaj koji nije bas zamisljen da radi browse bas. Ali kao ima opciju sto mislim da i jeste sranjce odnosno problem :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali i jeste fora je sto to Android box. Ima pretrazivace kojima sasvim normalno ides na net, gledas, citas. Problem je samo kada se pristupa lokalnim adresama. Kao da je neki djavo u njemu koji blokira pretrazivace. Posto tipa instaliran je Emby na njemu, Emby server mi u kompu i bez problema radi. Ali sama pretraga po lokalnim adresama sa strane pretrazivaca ne radi. Sto je totalno uvrnuto. 

No, moze on mene jebati ali prejebacu ja njega onda. Lepo ce Aca da digne neki DDNS pa cu da ga pitam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Woland said:

mislim da su blokirali browser za lokalne adrese na EON Box

To se i ja mislim. Jer browser laganica radi za sve ostalo. Bas cu da im pustim poruku. Kontam odgovorice da me ne razumeju :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...