Jump to content

Primare Pre32, A32 komplet

Srecko

Preporučeni Komentari

Predlog koji je dao Crni je konkretan!
Mala dopuna sa moje strane.
Za te pare, nakon preliminarne posete, i razgovora sa Mladjom , zahtevati da se eventualno odabrani uredjaj dobije nedlju dana za maltretiranje u kućnim uslovima.
I, zašto da ne, pozvati par prijatelja na zajedničko slušanje.
Sve je to, što ste rekli, naravno normalno i jedini pravi način izbora.
Da pohvalim gospodina Simu on mi je ponudio da donese da čujem Hegel H190 ili H390 I što je još lepše preko 15% popusta.
Nažalost nisam mogao to da prihvatim.
Problem je što sam ja mator, sa aritmijom, svestan svojih ograničenja i zbog korone ne idem u posete niti ih primam, osim naravno svakodnevne šetnje jer i nabavke vrsim on-line u 70% slučajeva.
Dakle, tako sam izabrao (smatram da je prihvatljiv svaki rizik za adekvatan benefit) da se ponašam (da ne objašnjavam razloge svestan da je taj moj izbor mnogima nerazumljiv) i do vakcine ništa od svega toga jer ne smatram da je bilo šta u vezi sa HiFi prihvatljiv benefit za povećani rizik.
Naravno, pokušaću da budem vakcinisan među prvima, što je takođe moj izbor verujem mnogima isto ne shvatljiv; kada će mi tek biti moguće da uradim sve ovo što ste pomenuli.
Podeli na ovim sajtovima

Srecko 
ako si u prilici mozda bi trebao da probas ovog vintage Tandberg 3006A snagasa , AB je klase ,cistih 2x150W snage , na ulazu ima par signalnih komplementarnih J-fetova dok na izlazu ima dva para naponski naj-jacih Hitachi Lat-Fet snagasa , razlikuje se od vecine standardnih VFA pojacala snage jer je ovaj interno napravljen kao ultra brzi CFA  konfiguracije ( Current Feedback Amplifier) .
https://www.kupujemprodajem.com/audio/pojacala-snage/tandberg-3006a/oglas/100578838?filter_id=679873822
Hvala.
Konačno sam shvatio zašto se iz ponude prodavaca vidi da smatraju te pojačavače 3003 i 3006 kvalitetnim.
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Srecko said:

Naravno, pokušaću da budem vakcinisan među prvima, što je takođe moj izbor verujem mnogima isto ne shvatljiv; kada će mi tek biti moguće da uradim sve ovo što ste pomenuli.

Preporuka je da se i ovo odradi temeljno, da se provere efekti vakcine i kolicina antitela. Vise nista nije za slepo verovanje.

Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, krca44 said:

Mladja ima i Karan pojacala, kad se vec nabraja ne bi ih trebalo izostaviti.

da, ka i180, najbolje pojačalo koje sam u životu čuo...bez obzira na cenu

Podeli na ovim sajtovima

Ovo sve meni lici na onu pricu kada car dolazi u selo a zvono nije zvonilo, kada kmet kaze, presvetli care...postoji hiljadu razloga zasto nije zvonilo...jedan od njih je da nemamo zvono... :) 

Pa tako i ovo hiljadu i jedno nabrojano i odslusano (necijim usima i necijim ukusom, necijim obrazovanjem i necijom svescu) pojacalo.... ni jedno se ne nalazi kod Srecka...

Podeli na ovim sajtovima

Nisam ja kriv, pitao sam samo za Primare generalno, i Mićan mi je odgovorio posredno svrstavši Bladelius i Electrocompaniet ispred Primare.
Učinilo mi se da taj komplet divno izgleda, verujem da mnogi dele to moje mišljenje, i da to deluje mnogo bolje od nekih drugih rešenja (čak sam naveo Naim) pa sam pitao to što sam pitao da se ne "prevari" neko ne samo ja izborom tako nečega.
Naravno da sam odvojio novac za "nešto-pojačavačku sekciju" za sada samo da po cifri odgovara Harbeth M40.1 (kao kada se komponuje sistem u smislu preporuka šta da se gleda).
Uz dužno poštovanje nisam novac lako zaradio neću ga ni lako dati za ovo.
Naravno da cu pitati X puta, jer je pandemija za mene specifična situacija (ne mogu to što sam naučio čitajući i pitajući i da lično na kraju verifikujem pa nisam spreman da donesem odluku) i kome smeta to što pitam izvinjavam se i najlakše je da preskoči temu koju sam otvorio.
Više puta sam rekao da su za sada u igri: Hegel H190 i Naim Supernait 2 ili 3 što ne znači da ne mogu izmeniti odluku. Zato i postavljam pitanja.
Zašto Hegel I Naim (rekao sam više puta) samo cu reci da ima u toj odluci i ne objektivni-muzičkih razloga već i nekih koji vama s pravom nisu svojstveni.
Pominjanje drugih pojačavača, poput: Bladelius, Electrocompaniet, Karan ne da mi ne smeta (iako je generalno off-topic) naprotiv lično mi je veoma korisno da čujem od nekog ko je uložio veliki trud i rad i komparativno analizirao neke pojačavače mišljenje i utiske jer je to ustvari veliki poklon za neke buduće kupovine.

Podeli na ovim sajtovima

Na forumu reci:

- Treba mi pomoć!

Želim da kupim prvi gramofon, JBL, TANOY, ALTEC, TECHNICS...

Čarobne reči!

Mnogi poznavaoci i dobronamerni će se javiti!

Sledeće nedelje će to biti tema sa najviše postova!

Podeli na ovim sajtovima

Da, imam ja bas to pomenuto Karan pojacalo.

Ukratko, pojacalo je brutalno, puno sirove snage, mnostvo detalja, i veoma definisanog i cvrstog basa.

Skupo, sad dal' vredi toliko, dal' je najbolje, to je sve subjektivno, ali da, ostavlja utisak.

U svakom slucaju posle godina slusanja, meni se za promenu drugacija koncepcija vise dopada...Osetljive kutije, mala snaga pojacala, i mozda neki lampas u nekoj buducnosti...

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...