Jump to content

Primare Pre32, A32 komplet


Srecko

Preporučeni Komentari

Primare sa 2000VA trafoom od 16kg na 2X450W izlaza...

Možda mog Google boli glava ali ja nađoh ovo a to je mnogo više od 16kg.

Ne treba ovolika kuticina (i sa slike se vidi) za 16kg.

 

Features and Specification

 2000VA toroidal transformer. - A total of 180,000 uF electrolytes in the power supply. - Dual set of speaker terminals for each channel. - Balanced (RCA) and Unbalanced (XLR) inputs. - Input impedance: 15kohm, RCA and XLR - Output Power (both channels driven): 2x250W 8 ohms load 20Hz-20Khz - 2x400W 4 ohms load 20Hz-20kHz - THD+N: below 0.05% in both cases. - THD+N: 1kHz, 250W, 8 ohm load below 0.01%. - Frequency response: 20Hz-100kHz –0.5dB - Noise: below –100dBV - Gain: 26dB unbalanced, 20dB balanced. - Trigger input range: 4-15V. -

Weight 40 kg.  

 

Dimensions 430 x 540 x 230mm (WxDxH)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Srecko said:

"I tata bi sine"emoji16.png.
Stvarno su lepi, u pravu ste.
Znate kako se kaže, ako je lepo mora da je i dobro.
Možda će se oglasiti i neko sa iskustvom da nam i saopšti kakvi su.

slušao sam primare, one slabije sa 2 oznakom i one jače sa 3 oznakom

ultra transparentno i precizno pojačalo...podseća na thule ali je bolje...thule mi je premekano

u direktnom poređenju sa korato kta 100 bilo bolje, mislim da je bio i30...zvučnici neki bowersi serije 7...izvori cdp takođe primare i neki dac

po meni, primare podiže iz mrtvih zatvorene i tamne zvučnike

jednom slušao i21 sa mojim bivšim dayens monitorima (wifa xt25/pl18) i to je razbijalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj , 32 iako luduju sa dvojkama, trojkama i peticama, nije ni cud sto nije vise u oficijelnoj ponudi, lepo bi ih uveo u propast.

Sasvim pozitivan primer kako se napada trziste i stice renome.

sada je u ponudi, ekvivalentne snage

https://www.primare.net/wp-content/uploads/2020/06/240-TT-Streamer-Pre-End-Kombi-Primare-Pre35-PrismaA35-stereoplay-2020-06_engl.pdf

 

 

P.S.

Sta se ceka 

https://www.kupujemprodajem.com//audio/pojacala-snage/primare-a32-dual-mono-a32-dual-mono-power-amplifier/oglas/99958932

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu da se setim ko ali ako ne grešim neko jako kredibilan (pročitao sam to u nekom postu na ovom ili onom drugom forumu), neko iz Subotice ili okoline, je valjda imao ovaj Primare A32 i čini mi se da ga je okarakterisao kao sjajan pojačavač.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, Srecko said:

Možda mog Google boli glava ali ja nađoh ovo a to je mnogo više od 16kg.

Ne treba ovolika kuticina (i sa slike se vidi) za 16kg.

 

Features and Specification

 2000VA toroidal transformer. - A total of 180,000 uF electrolytes in the power supply. - Dual set of speaker terminals for each channel. - Balanced (RCA) and Unbalanced (XLR) inputs. - Input impedance: 15kohm, RCA and XLR - Output Power (both channels driven): 2x250W 8 ohms load 20Hz-20Khz - 2x400W 4 ohms load 20Hz-20kHz - THD+N: below 0.05% in both cases. - THD+N: 1kHz, 250W, 8 ohm load below 0.01%. - Frequency response: 20Hz-100kHz –0.5dB - Noise: below –100dBV - Gain: 26dB unbalanced, 20dB balanced. - Trigger input range: 4-15V. -

Weight 40 kg.  

 

Dimensions 430 x 540 x 230mm (WxDxH)

Malo bacih pogled na SM sto je Zen okacio. Radi se o demonstarciji snage, bridge pojacavac sa 16 izlaznih tranzistora (2SC520/2SA1943) po kanalu.

Hvale se sa 180000uF u napajanju, sto je efektivno, u ovom slucaju 4 puta manje jer su kondovi redno vezani.

I ova sitna greska: "Balanced (RCA) and Unbalanced (XLR) inputs"

I greska u semi:

 

 

Untitled.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd ovaj Primare A32 što je toliki, konstruisao ga Skandinavac a oni su svi ko šifonjeri ali što Nele pravi ona čuda on je bar normalan čovek.

Za koga ih prave, za ove sto ne izlaze iz teretana, pa oni slušaju muziku samo sa fona i na sluške za u uvo.

Mi pošten svet (matorci) koji hoćemo da kupimo krštenju spravu moramo da iznajmimo asistenta (fizikalca) da nam je smesti u policu[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

srećko, sam si rekao da teški uređaji ne dolaze u obzir tako da te kombo kombinacije zaboravi osim ako nisu d klasa

kad već licitiramo sa imenima možeš razmisliti i o electrocompaniet integralcima, a imaš i mlađu da te posavetuje jer ih je dugo imao u svom programu distribucije (možda ih još ima, pojma nemam)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako vec licitiramo imena i tezine, Parasound HALO A23, ispod 20 kila i ispod 2000 evra....a moze da napravi (ozbiljnu)razliku u zvuku u odnosu i na Quad i dynaco...vrlo ozbiljno pojacalo, ozbiljnih mogucnosti, razigranog JC...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, vladd reče

Ako vec licitiramo imena i tezine, Parasound HALO A23, ispod 20 kila i ispod 2000 evra....a moze da napravi (ozbiljnu)razliku u zvuku u odnosu i na Quad i dynaco...vrlo ozbiljno pojacalo, ozbiljnih mogucnosti, razigranog JC...

slusao to?..imao ga kuci sa pripadajucim pretpojacalom,daleko da je lose,da svira drugacije od Quad (303,405,306,606) i Dynaco ST70,to potpisujem,jel bolje,je vec diskutabilno,barem za mene...dobro utegljen Dynaco ako je servisiran,sa dobrim cefkama,brise pod sa time ako je upareno sa efikasnim zvucnicima tipa Goodmans Axiom 201/401...kod drugara sto ima ST70/Axiom je bio kuci veci model A21,tad jos sa ATC100 onomad,puca to od snage,'bes mi sve i Quad 33/303 ili 34/306 bih radije slusao od toga :loleverybody::jamaica:..kolko ljudi,tolko cudi B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

slusao to?.

Da ali nebitno, slusao sa nekim odaksima u solidno velikom pomalo nezgodnom prostoru, onako, soba pa trezarija pa se nastavlja u kuhinju...

Ali ja uvek za nagluve zvucnike dajem  prednost snaznoj AB klasi, sa sto vecim zalaskom u "a" klasu, to mora da pogura bas kako treba i bez stucanja. 

Pride pojacalo isporucuje neke silne ampere na izlazu, pa ne bi bio problem da gura ESLov trafo na ulazu...tu je vec teze cuti razliku naspram sposobnog Q405. Ne bi ga trebalo ukrstati nepotrebno sa ultraefikasnim zvucnicima, nema tu nikakvih beneficija.

Ne moze da se pored sa Dynaco, taman da se postave i oridjidji lampe tipa ultracicmilovane 7199, ipak su to ljutkasta izoblicenja i na visokim i u basu, mekota(moguca i faza, neko ce jednom nekada i izmeriti), kao bakin kolac...to ima svoje mesto u prostoru ukusa i sto se lepote tice...ali neuporedivo...po vise osnova...

Pride i JC zna neke nove-stare trikove :) , kako da cvrcne zvuk diferencijalnog ulaza da nadmasi reputaciju ostrine i suvoce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...