Jump to content

Primare Pre32, A32 komplet


Srecko

Preporučeni Komentari

 

Ovo baš "deluje".

c38c8a2cd85a004657011928fec6646d.jpg

f02569645dc0f65621ecb27a8ee37342.jpg

U sklopu moje edukacije (bilo bi ružno i anti reklama za forum da ostanem na "ovom nivou" [emoji16]) za koju ste "svi zaduženi" treba da mi razjasnite[emoji16] čitav niz stvari u vezi sa ovim kompletom i generalno kompanijom Primare (Miko, za mene bi trebalo u sadržaju foruma otvoriti folder npr. "Edukacija" - "Obrazovanje"[emoji16][emoji16][emoji16]).

Preamp i amp imaju balansiranu vezu (karakteristika "novijih uređaja") pa bih rekao da je i konstrukcija novija.

Za firmu Primare (skandinavska) sam čuo i uvek je se o njoj govorilo kao o veoma solidnoj kompaniji.

Na kilo, ovaj komplet "ubija" [emoji16] (10+40kg).

Pitanje:

Kako je moguće da ovo na tržištu (50kg žive vage, velikaaaaa šteta) košta kao 13kg Naim, duplo više od 12kg Rega.......

Da li je moguće da su ovi iz Primare toliki duduci[emoji16] pa su ovaj materijal toliko idiotski iskoristili (na slikama izgleda prelepo raspoređen) jer mora da cvili a ne svira kada je toliko "podcenjen".

Razumeo bih "laku konstrukciju" i visoku cenu da je u pitanju, kod nekih od navedenih kompanija, primena trenutno neke popularne (novije) tehnologije (npr. D klasa), gde zbog novo dizajniranih čipova je moguće, još uvek, prodavati m.. a za

bub.. ge.

Naravno imam još čitav niz pitanja ali za uvodni post je i ovo dovoljno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srecko - posto su oni mali zvucnjaci koje je vas sin kupio (oni sto bih se j abojao da me ne utepaju nocom, ko u Zoni Sumraka) , i sta jos moze da se kupi za iste pare?

 

i zasto ljudi kupuju nesto dijametralno suprotno, u istom cenovnom razredu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

 

i zasto ljudi kupuju nesto dijametralno suprotno, u istom cenovnom razredu?

TO - EDUKACIJA je ustvari ono što bi prevarante na svim nivoima trebalo da brine.

Devialet Phantom Gold aktivni zvučnici (4500W, svaki) sa još nekom elektronikom (DAC valjda i....) koji primaju digitalni signal koštaju 2990$ (Amazon ih prodaje kao High-End uređaj).

Aleksandar je možda platio nešto skuplje (u radnji) nisam pitao koliko.

Moram da kažem da ih ni ja ne bih kupio (mator sam čovek, volim starinska rešenja "oronula"[emoji16] sa patinom i dizajn iz "mog" vremena) ali sam sinu priznao da su za njega izuzetan izbor.

Slušao sam ih i moram da priznam da to svira za sve pare - izvanredno doduše za moje nimakve uši.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4500W, verovatno koneskih PMPO wati

ostalo ne sporim , i za 3K$ verovatno veoma dobar bang for the buck, za danasnje hipstere, sto je po svoj prilici i target group

 

mslm da nema potrebe da raspravljamo sta je bolje, od dijametralnih resenja, u okviru cenovnog razloga - nema potrebe niti smo mi pozvani da uspostavljamo univerzalni sistem vrednosti

naravski - valja se istaci ako i kad je nesto prevara - u tehnickom smislu da ne odgovara marketinskoj prezentaciji

ono sto je mozda zanimljivo i vredno rasprave i donosenja zakljucka**, ako je moguce - je upravo to - zasto ljudi kupuju nesto dijametralno suprotno, u istom cenovnom razredu......

 

**mozda pre konstatacije o licnim preferensama, ipak se do nekog pametnog zakljucka ne moze doci, a nas narod je to vec i obavio ponajbolje moguce - "100 ljudi,111 misljenja, 210 sisa"  ...... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da priznam da je Naim za mene oduvek bio enigma.

Tako malo za tako mnogo a ljudi, bar ti koji ga kupuju, jakooooo zadovoljni.

Primare, koji sam stavio kao primer, ubeđen sam da je sjajan i preamp i amp; ne zbog kilaže (šalio sam se, bilo bi lepo da neko ko je imao iskustva sa Primare kaže nešto o Primare generalno pa i o ovom modelu) nego što mi je nemoguće da neko ko to tako lepo uradi nije, u današnje vreme, limao mogućnosti i da vidi (bar iz primera provereno dobrih kompanija) kako se projektuju dobri pojačavači.

Ako za dobar zvuk: Passu, D'Agostinu, McIntosh, Primare...... treba toliko hardware (pa i na kilo) kako to Naim pa i ostali "Englezi" ne trebaju.

Koliko god da ja nemam iskustva nemoguće mi je da zvuk ovog Primare kompleta nije "znatno" bolji od Naim.

Moguće je da je za poboljšanje zvučne slike, od nekog nivoa, potrebno mnogoooo uložiti a to poboljšanje veliki broj (poput mene) ne mogu ili ne znaju da čuju ali to naravno ne znači da zvuk Primare npr. nije bolji nego npr. Naim (nemojte da me vlasnici Naim zamrze, možda i ja jednog dana kupim jedan[emoji16]) naprotiv.

Rekao bih da izgleda inkrementalno poboljšanje zvučne slike zahteva mnogoooo ulaganja (novca i kilograma[emoji16]) a da mnogi nemaju sreću da su sposobni da to i čuju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tesko da ce tu da se nadje formula pojednostavljenja, kao formula lakog uspeha u odluci...;)

U pitanju je i trziste i formiranost osoba, da li ce da se prihvati neki brend kao proizvodjac sprave, recimo sa nekom garancijom kvaliteta, opravdanog ili ne, ili ce, kao sto navedoste, osobe da postanu sekta ili navijacka horda koja lincuje nepripadnike, pa morate da se izvinjavate za sitnu kritiku brenda, stvar je sustinski ipak licna i pojedinacna, i sama zelja za ucoporavanjem je zelja grupe pojedinaca, zeljnih nekakve zajednice za odbranu zivotnih izbora...

Elem, treba iskoristiti univerzalnu formulu uzivanja, to je najsigurniji i najbolji put prema "dobrom zvuku", uzivati u kupovini, uzivati u lepoti sprave, ili ulozenoj esnafskoj majstoriji, uzivati u masovnosti hvaljenja uredjaja, samo treba odabrati elemente uzivanja srazmerno sebi.

Kopirati tudje odluke je losa staza, zasiguno neuspesna.

Ne postoji tolika razlicitost sprava, koliko moze ushicenje da proizvede razlike...

 

P.S>

Eto Srecko, moj drugi najbolji post :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Srecko

 

dva razlicita pristupa

ajd ilustrativno , dva pojacala od 25W :

Gaincard, Hiraga

razlike u tezini ( dakle kolicina hardware) prositicu iz razlicitog pristupa:

- GC je B klasa (dakle nema puno inicijalne toplote) , sve je podredjeno minimiziranom putu signala i maximiziranju impulsnih brzina (mali kondovi, potentan trafo i diodni most) etc

-Hiraga je A klasa, dakle zahteva heavy hladnjake, kondove, trafo(e)

 

praktcina razlika u hardware je kolicina aluminijuma i kondova, razlika u toploti razumljiva, razlika u konceptu - GC maximalno brz pojacivac na osnovu performansi kola, dok Hiraga zeljene ciljeve postize idejom da je energiju lakse otpustiti nego pripustiti :rofl:

kome sta odgovara - vizuelno, idejno i slusno - cisto subjektivni izbor

ko ce sta pre kupiti, ako isto kostaju - opet zavisi od prethodnog

za koliko toliko informisani izbor je neophodno posedovati korektne fizicke parametre ( snaga, osetljivost, blabla) za sve uredjaje od interesa ....... ali nesto mi se javlja da se najveca vecina uredjaja kupuje kao i knjige na metrazu ..... mad a- iskreno - ima i gorih nacina izbora - potvrda je postojanje silesije fifi marketinskih utvrdjenja :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo mi je da kažem jasno. Ipak su dva koncepta u pitanju.
Sad ste me ohrabrili.
Ako sam dobro shvatio koncept Naim ne mora da bude apriori loš zbog malo hardware, naprotiv njegova zvučna slika je drugačija i može mnogima da se dopadne što je izgleda slučaj.
Pretpostavimo da je ova moja simplifikovana interpretacija onoga što ste rekli ok, kako onda razumeti Primare i njegovo poimanje profita uz tako veliko ulaganje u materijal i rad. Ne verujem da to rade iz ljubavi (verujem da kao i svi rade za lovu) niti da su počeli od ničega. Siguran sam da su oformili neko znanje i analizirati mnogo toga odabravsi koncept i oplemenjujuci ga svojim rešenjima. Neverovatno mi je da neko ne reče ej bre ovo će da nas košta ko Mujo kad je falsifikovao 100DM. Što ne bismo odabrali neki drugi koncept (npr. D klasu) zaradićemo mnogo više.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

razmisljajte u velikim serijama, velikim u kontextu HiFi

Nele je - kad je zapocinjao malu firmu , kupio oko 2K komada gotovih kucista

a gde je sve ostalo

kod svih navedenih uredjaja sam hardware prakticno najmanje kosta

da nije tako , ne bi veliki proizvodjaci  (generalno)  exportovali proizvodnju tamo gde je rad jeftiniji 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Srecko said:

Ako sam dobro shvatio koncept Naim ne mora da bude apriori loš zbog malo hardware, naprotiv njegova zvučna slika je drugačija i može mnogima da se dopadne što je izgleda slučaj.

Ne.  Ne postoji "koncept" Naim, vec proizvod Naim, pojacalo AB kalse uradjeno sa odredjenim setom kompromisa i odredjenom paletom dodataka. Ne moze mu se pripisati jednostavna formula uspeha.

Takodje, za dobar zvuk su bitni i zvucnici i prostor, moze se reci i bitniji. Pojacalo koje moze da dobro funkcionise sa velikom paletom zvucnika sa trzista je vec dobra osnova za uspeh na trzistu.

Deo uspeha na trzistu pravi i marketing, ne zaboraviti. I to ne onaj informativni deo nego onaj koji formira kupca.

Tako da je neko svidjanje zvuka tek repic cele price.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogami kad bih verovao u berzansko poslovanje[emoji16], pre bih uložio u Naim model (kompaniju) nego u Pass Labs.

Ulaganje minorno (lepota) cene pristojne (uši otpadaju), kao Apple[emoji16].

Nele je kao Huawei. I kad bi zaradio enormnu lovu već bi ga nešto sapleli[emoji16]. Uveli bi mu neke sankcije[emoji16].

Možda su ovi veći (A klase, Primare i sl.) za nas od 0.1 tonu i naviše a Naim, Rega i sl. za žgoljave[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nele je pre svega odlican i iskusan dizajner uredjaja, i to decenijama. Pride ima i odlicnih stavova i resenja sto se tice obrade signala. 

Trzisni zakoni nemaju veze sa kreativnoscu, vec sa sirovom silom, kao sto se moze primetiti.

U tehniku su uvukli modu, pre svega zarad trzista i profita, i tu inzenjerska kreativnost nema sta da trazi, nije to ni nalik umetnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nele je pre svega odlican i iskusan dizajner uredjaja, i to decenijama. Pride ima i odlicnih stavova i resenja sto se tice obrade signala. 
Trzisni zakoni nemaju veze sa kreativnoscu, vec sa sirovom silom, kao sto se moze primetiti.
U tehniku su uvukli modu, pre svega zarad trzista i profita, i tu inzenjerska kreativnost nema sta da trazi, nije to ni nalik umetnosti.
Ne ulaže se lova u kreativnost već u poslovni model.
Naravno da sam i ja Neletov navijač, ali mi je on u ovoj igri nesto poput Noleta.
Najbolji je (izvinjavam Vam se što sam se usudio da ja dajem ovakve ocene) ali ovi drugi poput Naim (kao Federer) sklapaju daleko unosnije sponzorske ugovore (sa kupcima[emoji16]).
Naravno ne brinem ja za Neleta sasvim on sjajno zarađuje i tako, samo kažem šta bi bila racionalna odluka u koju firmu uložiti novac.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene se Primare svidja na oko. Na uho bih voleo da ih cujem nekada.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk


"I tata bi sine"[emoji16].
Stvarno su lepi, u pravu ste.
Znate kako se kaže, ako je lepo mora da je i dobro.
Možda će se oglasiti i neko sa iskustvom da nam i saopšti kakvi su.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Srecko said:

Ne ulaže se lova u kreativnost već u poslovni model.

Sta god to znacilo, u ovom slucaju.

Proizvodnja audio pojacala je specificna oblast, visok profit se postize kao na berzi, manipulacijom i obmanom, a moze i drzavno zaledje da posluzi. Recimo da se i ne razmatra opcija pranja novca... ali vrlo moguca, u ovoj navali novokomponovanih dizajnera, sin nobilidad, sa proizvodnim pogonima u Kini...

Ali, posmatrati kvalitet preko novca, u otvorenoj borbi manipulacija, nije staza srece. Nesto moze da bude fetis, uspomena, ozbiljan kvalitet, ali nista od toga se ne izaziva cenom. Cena je splet okolnosti i prilika.

Takve zelje blankovnog "slusanja" kojecega, jako lici na kupovinu knjiga na metar... cinjenica je da je i to je jedna od metoda. Cuti nesto sto se nece ili ne zeli pazariti, eto tek tako, u nadi da ce se nesto dogoditi tokom seanse. Steci kao neko iskustvo, nepotrebno i kratkotrajno, koje je stvar tog trenutka i tog konkretnog prostora. Potpuno izvestacen obicaj, i generisanje kamare objektivno neupotreljivih informacija. Nije to koncert.

Nedostaju pride i dva parametra doticnog iskustvenog slusanja, sa kojim zvucnicima, i u kakvom prostoru. Bez toga, siguran sam da ove sprave niti zuje.. :) 

Zabava jeste u pitanju, osim ako nije zabava prosto rasipanje novca...

Ovo pojacalo je snazna D klasa, predimenzioniranog napajanja, koje kao takvo inace ne znaci puno tom nacinu rada...ali marketinski jako pogodno...

Kada se vide jasni dopadljivi marketinski potezi, kako je javnost (a ne esnaf) izmodelovana, ne vidim kako se radja nada za nekim mogucim korisnim iskustvom. Sto se to ne razluci...

Prevelik trafo, ponesto ferita, mozda jos malo olova i ili bakra, i eto potrebe za viljuskarem...

Cemu predimenzioniravanja za pojacavac visoke efikasnosti? Znaci, da se neko  mora izmodelovati da bas to, i tako nelogicno, jako pozeli...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, vladd said:

.......

Ovo pojacalo je snazna D klasa, predimenzioniranog napajanja, koje kao takvo inace ne znaci puno tom nacinu rada...ali marketinski jako pogodno...

......

 

koje?

ja pomalo zagubljen, msm pominjasmo Naim i Primare

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ko velim dođoh na pravo mesto da mi, učeni ljudi, objasne da Naim za normalne deke nije izbor; a izgleda da će Vladd pomoći Naimu da stekne još jednog "zadovoljnog" kupca[emoji16][emoji16][emoji16].
Šala na stranu, nisam znao da je Primare A32 D class pojačavač.
Tek sad ništa ne razumem (prevarili bi me i izgubio bih lovu na berzi, uložio bih u njih[emoji16]) šta će im 40kg za ono što obično stane u 4-5kg[emoji16].
Jel ima neko na ovoj kugli zemaljskoj pošten[emoji16]?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...