Jump to content

2SC2240BL/2SA970BL


Scr

Preporučeni Komentari

Pozdrav,

Zanimalo bi me gde bi bilo najbolje nabaviti 2SC2240 i 2SA970 tranzistore sa BL sufiksom (pojacanje 350-700) - mogli bi i GR, ali u gornjoj granici pojacanja?

Pregledao sam ranije teme, kao i vecinu domacih prodavnica, ali bez znacajnijih rezultata. Uglavnom, u ponudi su CDIL-ovi tranzistori, (oznaceni kao TSC2240 i TSA970), sa izmerenim pojacanjem ispod 300, kao i nepoznatog proizvodjaca (Silken), ali veoma slabog pojacanja (ispod 200), svi sa GR sufiksom.

Pojacanje je mereno jeftinim Mega328 testerom, ali verujem da je uporedivo, posto je izmereno pojacanje npr. originalnih Toshibinih tranzistora (imam par komada GR/BL, izvadjnih iz uredjaja) u skladu sa datasheet-om.

Hvala unapred na preporukama!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

M&G elektronik, Niš.

Kupovao sam ih kod njih. Originali su. 1 euro.

Po katalogu imaju na stanju!

Ako se primenjuju na ulazu uz nešto manje struje moj izbor bi bili 2SC1775 i 2SA872 za 0,7 euro. Malo su bolji što se tiče šuma i izobličenja. 

Mogu se i kombinovati po parovima.

Razlika je struja 50 i 100 mA. Snaga ista 0.3W, napon isti 120V.

 

Ako se uparuje kupiti bar dvostruko! Neće se baci!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, misa said:

Ima ih i u Kelco, da li su origali ili nisu ne neznam

Tosibu svakako ne ocekujem (prestali su sa proizvodnjom davno), ali bih nesto (potencijalno) bolje od CDIL-a, ili bar koliko-toliko provereno...

22 hours ago, Scr said:

Hvala, provericu telefonom.

Kod MG Electronic-a ih ipak nema...

4 hours ago, jorgoss said:

Kelco ima specijalni uvoz delova, za njih kinezi rucno pisu oznake komponenata na kucista. :D

Veoma je moguce da sve domace radnje nabavljaju kod istog dobavljaca. Silkenovi su (takoreci) NOS, tj. nabavljeni pre 10-15 god, koliko sam razumeo, ali me buni odstupanje od datasheet-a po pitanju pojacanja, a tu je i veoma tesko uparivanje komplemetarnih parova (prevelika razlika u pojacanju).

Potraga se nastavlja... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedan od jačih privatnih prodavaca elektronskih komponenti je Sveto iz Niš. Imam dobro dugogodišnje iskustvo kupovine od njega.

Tvrdi da ima na stanju P i N tip po ceni 20tak dinara. Odobrio je da objavim njegov broj telefona.

Pokušaj, ipak je sića u pitanju!

064 2602698

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, neskor said:

Hvala! Beli Electronic je isto CDIL, GR verzije (izmereno pojacanje ispod 300).

15 hours ago, simplicisius said:

Jedan od jačih privatnih prodavaca elektronskih komponenti je Sveto iz Niš. Imam dobro dugogodišnje iskustvo kupovine od njega.

Tvrdi da ima na stanju P i N tip po ceni 20tak dinara. Odobrio je da objavim njegov broj telefona.

Pokušaj, ipak je sića u pitanju!

064 2602698

Narucio sam, pa cemo videti (u pitanju su GR verzije). Nabavka je sa Aliexpress-a, tako da ostaje da se vidi...

3 hours ago, NIXIE said:

Ja uvek gledam moderne zamene, ako postoje i mogu da se kupe negde gde ne prodaju falš robu. Ako nema, e to je već problem.

Slazem se, problem je sto ovde ne postoje (direktne) moderne zamene. Do skoro (bar po pisanju online) je bilo moguce kupiti korektne verzije od drugih proizvodjaca - cak je bilo moguce pronaci i samu Tosibu, pa sam se ponadao da cu nekako uspeti da uhvatim "poslednji voz".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CDIL je sasvim OK, mislim nisu u pitanju fake tranzistori to ozbiljna firma, mislim da je u Indiji. Kad ne postoje direktne zamene, problem je veliki. Da li stvarno moraju biti tolika strujna pojačanja, koliko je zaista bitno u konkretnom slučaju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, NIXIE said:

CDIL je sasvim OK, mislim nisu u pitanju fake tranzistori to ozbiljna firma, mislim da je u Indiji. Kad ne postoje direktne zamene, problem je veliki. Da li stvarno moraju biti tolika strujna pojačanja, koliko je zaista bitno u konkretnom slučaju?

Verujem da su ok - za njih ne sumnjam da su fake, vec mozda nesto manje kvalitetni od originala i drugih proizvodjaca.

3 hours ago, Zen Mod said:

moze li se znati - za koju konstrukciju su to nephodni navedeni tranzistori?

Uglavnom radi zamene prepotopskih japanskih tranzistora koji su vec poprilicno matori, a skloni su curenju i koroziji (npr. 2sa705 i sl.)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najkriticnija mesta su obicno pozicije u MC i MM sekcijama, i to zbog pitanja suma i stvarno potrebnog pojacanja

sve ostalo je manje vise luk i voda - 90% pozicija pokrivaju BC550 i 560 , a gde ne mogu oni , BC639/640

daleko lakse je doci do genuine zamenskih delova koji se i danas proizvode u ihaj kolicinama , nego do nenadjijuma koji je jos i veoma upitan

prakticno mozes da verujes samo ako si 100% siguran da neko ima old stock

ionako - od 10 konstrukcija gde je upotrebljeno 16 raznih vrsta tranzistora , u jednoj je to sa razlogom, ostalih 9 su rezultat ili histerije ili preinzenjerisanja

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...