Jump to content

MeanWell smps


Pchelac

Preporučeni Komentari

Jbga, ne radi... stajalo jedno godinu dana, pre radilo lepo goneci tda d -class  pojacalce. Sad sam ga prepakovao u novo kuciste, ali instrument daje 0L izmedju V+ i V-... umesto 24V kao pre.Dal je u nekom protect modu ili je gecrkt... Ima li neko iskustva? (Posto ja nemam...)

20200821_190223.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Probaj da pomeris trimer levo-desno pomalo, da nije oksidisao.

U principu videti da li je osigurac zdrav, ako nije, onda redom, grec, elko ili dva, tranzijent supresori za zastitu prenapona, oni se vidno rascvetaju ali naprave kratak spoj...pa sve do tranzistora i drajverskog kola.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrteo sam i trimer za podesavanj izlaznog napona, skljocnuo par puta preklopnik za ulazni napon (dok je bilo iskljuceno iz struje... ) ...i nista. Ovo ostalo sto Vlad rece prevazilazi moje ultraskromno neznanje, tako da...nznm sta da radim, da kupim novo ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pavo, kupi novo

bolje tako nego da se zacapnes mrezom , moz svasta da se desi

 

a to daj nekom da ti poravi, pod uslovom da se ulozeno vreme ne poklopi sa cenom novoga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne treba da se vatas sa strujom, vec preko pipalica.

Izmeri napon na glavnim, ulaznim elektrolitima...da li dopire struja do bojnog polja.

Mozda pristize preko fiksnog otpora ili NTC-a, ako ima ulazni rele za preklapanje doticnog...pa ako je taj cvrcak zveknuo, nema kretanja...nekako mi se radja sumnja na ono zaokruzeno crvenim......osigurac ntc pa grec...da li naizmenicnih 230 stize do greca, pa na dalje....

'Naci, instrument u sake....na 1000V dc, 750V ac pa kreni...od kondova ka ulazu....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Popravljeno ! 

Ili bolje da kazem - proradilo samo...:to_pick_ones_nose2:

Uzo da merim, 160V  na elektrolitima, prebacio na AC i pipao relej -zaokruzeno zutim- 0V. Ajd reda radi da proverim izlaz, kad ono 24V ! Skljocnulo samo...Evo sviri. Fala bogu, i kolezama Vladd i Zenki na savetima... . 

A sad, onaj mali lampas kit... i dacu mu ime ...Orka ! I ima da ubija kako ce da sviri, i mazicu ga, pazicu ga...:training1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...