Jump to content

Audio Note K4 Klon......


zerowaf

Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, NIXIE reče

Ako si tako skroman, sa tim zvučnicima imaćeš snage sasvim dovoljno, a i komšiluk neće da se buni. :D

Baš sam išao provjeriti sa app za android.
Ne znam koliko je točna, ali se nadam da ne laže za 10 dB:
Min: 39dB
Avg: 61 dB
Max: 80 dB
To je glasnoća na kojoj najčešće slušam kad -  baš slušam.

EDIT: Snimljena sa pozicije slušanja. Vjerojatno valja dodati možda 3 do 5 dB za rezultat na metar od membrana.
 

WhatsApp Image 2020-08-21 at 16.12.22.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba ti do 1W po kanalu prosečno za takvo slušanje, izmeri na mestu gde slušaš i na 1m od zvučnika istu sekvencu. 93db na 1m treba da bude recimo oko 86db na 2.5m ali na otvorenom, u sobi ima refleksija pa će biti glasnije od toga. Ovo što si izmerio, prosek je 61db, pikovi 19db dinamika 41db, uslovno rečeno. Mislim ipak je to skroman electret mikrofon na telefonu, sa dosta odstupanja u osetljivosti od primerka do primerka i nekom minimalnom elektronikom za snimanje. Obično i ne beleže ništa ili vrlo malo  na niskim frekvencijama i to namerno, da muški glasovi ne zvuče brundavo kad snimaš u nekoj prostoriji. U svakom slučaju za lagano slušanje par wata je dosta. Međutim, čim pojačaš, treba dosta toga imati u rezervi. 1W-100W je 20db, taman toliko si izmerio prosek-pikovi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je prosek stvarno kako si izmerio 60db, to se postiže sa recimo 10mW, onda ti za dinamiku 20db treba 1W. Ako ti je prosek 80db to postižeš sa recimo 1W treba ti 100W za pikove itd. Sve vreme oričam o jednom zvučniku. Dva ako emituju isti sadržaj (mono) to dodaje 3db) . Ja imam zvučnike osetljivosti oko 87db/1w/1m i pojačalo 140W RMS po kanalu. To se sluša kao i kod tebe, možda malo glasnije sa nekoliko W. Nikad nisam uspeo da ga doteram do clipping-a, jednostavno to je neprijatno glasno. Rezerva snage služi da može da repodukuje sve što dođe bez muke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, NIXIE reče

Ako je prosek stvarno jako si izmerio 61db, to se postiže sa recimo 10mW, onda ti za dinamiku 20db treba 1W. Ako ti je prosek 80db to postižeš sa recimo 1W treba ti 100W za pikove itd.



Razumijem.
Ne mogu znati koliko je točno izmjereno, ali ako je tako kako piše onda mi igra i SET 2a3 ili čak i 45-ica....u što sumnjam.
Najvjerojatnije su tvoje sumnje opravdane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako se zove ta aplikacija da izmerim kod sebe. Mada, nije isti telefon. :D

U svakom slučaju, zvučnici su ti 6db osetljiviji od mojih, to je prevedeno u snagu 4x. Slušao sam onaj mali Sony amp dva dana, 2x35W 8oma i bilo je dovoljno glasno bez ikakve naznake problema, nije se nešto mnogo ni ugrejalo, a bilo je vruće tih dana.

Tako da ako izvučeš čistih 2x6W iz pojačala bez čujnih izobličenja verovatno ćeš biti zadovoljan kad se malo sredi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma imam ja dobar mikrofon WM61A Panasonic original, nego nije ni on baždaren, tako da ne znam tačnu glasnoću. Probao sam da ga ubodem u telefon, našao jack i skockao mic, samo kvalitet snimka se nije popravio, basa nema te nema na snimku, elektronika telefona je limit. Odustao sam. Opseg je po mom osećaju u vrh glave 200Hz do 10kHz. Oni šuplji snimci sa youtube, to ti je to, možda malkice bolje. I telefon mi je beda Samsung J5 2016, ali je dobro napravljen, neće da crkne da kupim nov, čak i baterija radi super.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 minuta, NIXIE reče

Kako se zove ta aplikacija da izmerim kod sebe.


App se zove zvukomjer. 
Na screen shotu se vidi kako izgleda.
Niti se ne sjećam kad je skinuta, pa nije isključeno da ne bude među prvim ponudama na Playu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, NIXIE said:

Ma imam ja dobar mikrofon WM61A Panasonic original,  Probao sam da ga ubodem u telefon, našao jack i skockao mic, samo kvalitet snimka se nije popravio, basa nema te nema na snimku, elektronika telefona je limit.

Taj mikrofon zahteva fantom napajanje od 48V kao i predpojacalo

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, Mikorist reče

ajde da se dogovorimo da slusamo  Muddy Waters Folk Singer 

Evo Folk singera! :D
 

WhatsApp Image 2020-08-21 at 19.55.58.jpeg


EDIT:
Prvi screen shot je bio Kodály, Ravel, Schulhoff: Duos for Violin & Cello

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, misa reče

Taj mikrofon zahteva fantom napajanje od 48V kao i predpojacalo

 

Pozdrav Misa

Ova Panasonic kapsula? Pogledaću datasheet ponovo, mislim da je dosta 3,3V sa telefona.

Kaže standard voltage 2V, maksimum 10V. U pretpojačalu koje koristim za merenje, radi na bateriju 9V bez problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, dunavko reče

alo zerowaf,pa ma sta to ime znaciloo,vidi ovo,ponovo

https://xn--g1ajus.xn--p1ai/?p=107



PP 6P6s sa oko 7 W i jednom ruskom inačicom 6sn7 ispred.
Na što ciljaš? Na snagu koju može dati ta lampa u PP ili na izbacivanje nepotrebnog stupnja?
.................
Ime nije tako teško razumjeti.
W.A.F. je donekle komičan akronim za Wife Acceptance Factor, što u krugovima audiofila označava šaljiv izraz za to koliko je neka komponenta dobrodošla u dom oženjenog ljubitelja hife s obzirom na dizajn i gabarite....hife, ne žene!
Zero je egleska riječ koja znači "Nula".
Stoga bi zerowaf bio patetičan pokušaj da budem duhovit izvrgavajući sarkazmu cijelu hifi zajednicu i sve njene subkulture odabirući na hifi forumima nick koji govori o potpunom izostanku W.A.F.-a s jedne strane, odnosno  s druge strane beskompromisnom pristupu kojeg imaju neki audiofili sa neožbukanim kućama i hifom vrijednijom od same kuće unutra....a za koje znam.
Lako, zar ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, NIXIE reče

Na 2.5m od zvučnika, My home Is in the Delta. Jedva provalih kako se zove program.:laugh1tooht::laugh1tooht:imageproxy.php?img=&key=97ec83acf8ef477c

1598035973090_1598035948693_1598035894216_1598035892132_0_Screenshot_2020-08-21_204724.jpg



Ista meta, skoro isto rastojanje....možda 20-30 cm manje od zvučnika:
Čuje se šum o kojem sam pričao i na mjestu slušanja. Ne dok svira, tada ga ne razabirem, ali u pauzama ga jasno čujem.
U usporedbi se vidi manjak dinamike u odnosu na vaša dva sistema. :thumbsup:

WhatsApp Image 2020-08-21 at 21.08.54.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo kako sam snimio ja taman dovoljno glasno, na granici za uobičejeno slušanje. E sad samo je pitanje osetljivosti mikrofona u telefonima par dB gore dole.

Taj šum što čuješ, veliko je pojačanje očigledno, kad se smanji i šum će biti manji.

a za brum, isto moraš naći uzrok. I to će se smanjiti usput, samo da se svede na prihvatljivu meru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, NIXIE reče

Ovo kako sam snimio ja taman dovoljno glasno, na granici za uobičejeno slušanje. E sad samo je pitanje osetljivosti mikrofona u telefonima par dB gore dole.


Meni je to na gornjoj granici. Inače slušam mrvicu tiše. Koliko tiše? Taman samo malo. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...