Jump to content

Audio Note K4 Klon......


zerowaf

Preporučeni Komentari

Sa egaya iz Italije.
Stavio bid i prošao.
Ebay - dok se još vidi item
...............
6v6 PP sa 6sn7 i ECC83
Ne znam još što bih rekao. Neka svira koji dan. 
Malo šumi i malo bruji na zvučnjacima. Brum nije dubok, pa možda i nije do kondenzatora u napajanju, ali što ja znam....
Ne znam je li naponski trafo preblizu izlaznim trafoima i bi li se šum/brum smanjio ako bi se izlazni trafoi zakrenuli za možda 45 stupnjeva?
Na izlaznim trafoima je spojen srednji tap, pa mislim da je ultralinear ili kako li se već zove to - kad ne treba ručno podešavati bias. 
Ionako ne vidim nigdje nikakav pot na ploči.
Zvuk?
Hm, malo kao šupalj. Sinoć u ponoć kad sam stigao kući je prvi put upaljeno i na tihom noćnom slušanju mi je djelovalo dobro. Danas kao da je malo šuplje - ne znam dobro opisati. Ima basa, ali opet nešto je drugačije....
Možda treba malo tube rollinga?
Ili se treba usvirati pojačalo, ili se trebam usvirati ja (sa ljutom prepečenicom) ili je to stvarno njegov zvuk - vidjet ću nakon što za koji dan koliko sam još kod kuće ne spojim za usporedbu stari TPA natrag.
Eto, nije nikakav high-end, ali svejedno čovjeka veseli još koja žarulja u kući. :)

6v6-2.jpeg

6v6-1.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, Zen Mod reče

slusaj malo, onda cemo cakulati kako ako ima sta popravljati


Yeah! :)
Imam pet dana pred sobom prije nego što opet odem tamo gdje je trava zelenija.
Ne uzevši u obzir šumove, mislim da bi neke druge lampe riješile pitanje tonaliteta. Bar je bilo tako sa preampom.
Došao je sa NOS Teslama i bilo je dobro. Za probu stavio neke NOS Silvanije - i zvuk kao iz telefona. Sad su Philips NOS i zvuk je sa onim TPA pojačalom bio dobar do jako dobar.
Možda da se poigram sa onim ECC83?
Ili 6SN7....
Jbg, nemam nijedne u pričuvi.....osim ako....mislim da imam ECC83 od mesa boogie negdje. "Ne znam pojma"  kakav ih glas bije osim da nisu mikrofonične.
Edit: Stavio ih. Ne znam još. :D
Znači i nije neka razlika. Možda pozicija i ne utječe bitno na tonalitet.
Next suspect je onda 6SN7. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 34 minuta, zerowaf reče


Yeah! :)
Imam pet dana pred sobom prije nego što opet odem tamo gdje je trava zelenija.
Ne uzevši u obzir šumove, mislim da bi neke druge lampe riješile pitanje tonaliteta. Bar je bilo tako sa preampom.
Došao je sa NOS Teslama i bilo je dobro. Za probu stavio neke NOS Silvanije - i zvuk kao iz telefona. Sad su Philips NOS i zvuk je sa onim TPA pojačalom bio dobar do jako dobar.
Možda da se poigram sa onim ECC83?
Ili 6SN7....
Jbg, nemam nijedne u pričuvi.....osim ako....mislim da imam ECC83 od mesa boogie negdje. "Ne znam pojma"  kakav ih glas bije osim da nisu mikrofonične.
Edit: Stavio ih. Ne znam još. :D
Znači i nije neka razlika. Možda pozicija i ne utječe bitno na tonalitet.
Next suspect je onda 6SN7. 

Držim ti palčeve, ma biće to fino.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tenx svima! :)
Volio bih da proradi kako treba, ali ako i ne uspijem - ići će klinki u sobu sa nekim oldtimer Philips miniwatima da ozvuči el. piano jer ovo što ima i nije Bog-zna-što. :)
A ja...ja ću sretno malo po malo dalje istraživati koliko i kad mi dozvole vrijeme i financije.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, Zen Mod reče

to guras Tanns sa tim?



Da.
Misliš da je slabo?
Ne znam je li slabo. Izgleda da mi pre ima previše pojačanja jer je već na pola devet jako glasno, a na devet je baš preglasno. To što se tiče buke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zerowaf said:



Da.
Misliš da je slabo?
Ne znam je li slabo. Izgleda da mi pre ima previše pojačanja jer je već na pola devet jako glasno, a na devet je baš preglasno. To što se tiče buke.

ne mislm da je nesto slabo

ali previse gaina ima

malo cu produmam ovih dana pa napisem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Mikorist said:

evo sema ako treba

K4 Schematic.jpg;)

jbte, al se ovde samara sa vrednostima anodnih otpora ......... ECC83 sa 47K u anodi!!

msm, na stranu - uvek kazem - ECC83 moz bude u phono sekciji , a za bilo gde drugde svaka druga cev je bolji izbor

6SN7 , celih 100V preko nje, celih 3mA struja ....... e jbte to je 0W3 dissipacije

ovo je sramota gledati

 

ene, koliko znam - izlazno gvozdje im je veoma korektno ..... tako da - bice nesto od tog ampa - taman da se malo zabavljas

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, prophet reče

To je verovatno zbog ecc83 u pre.

Moguće!
Iako sam totalni laik mi je isto palo na pamet jer se sjećam nekih shema za EAR phono sa tri ECC83, pa rekoh mora da ima ta lampa ima veliki gain.

pre 25 minuta, krca44 reče

Mozda je ulazna osetljivost visoka, sem pretpojacala ?


Skroz moguće. 
Znam da ima načina da se smanji ulazna osjetljivost, ali ne točno što i kako.

pre 15 minuta, Zen Mod reče

ne mislm da je nesto slabo

ali previse gaina ima

malo cu produmam ovih dana pa napisem

 

pre 4 minuta, Zen Mod reče

jbte, al se ovde samara sa vrednostima anodnih otpora ......... ECC83 sa 47K u anodi!!

msm, na stranu - uvek kazem - ECC83 moz bude u phono sekciji , a za bilo gde drugde svaka druga cev je bolji izbor

6SN7 , celih 100V preko nje, celih 3mA struja ....... e jbte to je 0W3 dissipacije

ovo je sramota gledati

 


Hvala Zen!
Baš zbog boldanog crvenog i imam 83-ojke u ladici jer sam poželio nagodinu kad se napokon negdje skućim srediti i gramofonsko pitanje kod sebe, pa sam već kupio nekakav kit klon EAR-a kojeg su nahvalili na Lenco forumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 minuta, чика-Брка reče

ECC83 napolje pod obavezno.

23% ultra linear je smesno, bolje ce da svira u pentodi.

 

Ne znam je li rađeno baš po toj shemi i jesu li izlazni trafoi baš ti.
Vidim da PSU nema chokes, pa je možda i sve drugo drugačije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, Zen Mod reče

ene, koliko znam - izlazno gvozdje im je veoma korektno ..... tako da - bice nesto od tog ampa - taman da se malo zabavljas



To je najvažnije! Dobar komad gvožđa!
Kao kad imaš dobar blok, kovane klipove i klipnjače, pa znaš da smiješ nagariti 3 bara prednabijanja....samo trebaš bolje šarafe za glavu. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 49 minuta, Zen Mod reče

ajd priznaj, koliko si platio

 


Sa poštarinom oko 300 €. Edit: Provjerio sam još jednom - točno 299 € sa poštarinom.
Ako pitaš za pojačalo.


EDIT: Ili pitaš za auto? Koji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a bleso jedna zeleznicarska

stambriga za auto, to si mi reko onomad

:smesna:

ok je cena, kad je AN u pitanju - ima potencijal da se igras

ce nacrtam

bice kompromisno, da ne menjam koncept jer bi to bilo previse prepravke, ali zamena tipa ulazne cevi, kao i anodni-katodni otpori i kod ulazne i kod 6SN7

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, Zen Mod reče

a bleso jedna zeleznicarska

stambriga za auto, to si mi reko onomad

:smesna:

ok je cena, kad je AN u pitanju - ima potencijal da se igras

ce nacrtam

bice kompromisno, da ne menjam koncept jer bi to bilo previse prepravke, ali zamena tipa ulazne cevi, kao i anodni-katodni otpori i kod ulazne i kod 6SN7



Pitao sam trgovca po kojoj je shemi radio.
Poslao mi je ovo:
https://www.audiofaidate.org/uploaded/hobbit/kit4schem.gif

 

kit4schem.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...