Jump to content

Kupujem gramofon


Aleks_00

Preporučeni Komentari

Kupujem gramofon, nisam imao kontakta do sada sa gramofonima, ali zelim da slusam muziku. Necu da kupujem neki sljam, zelim da ga kupim sad i da me sluzi dosta dugo. Gledao sam po kupujem prodajem, i ne znam sta da gledam. Ujedno ko ima volje moze i da mi da neki savet i da kaze neke osnovne smernice za kupovinu. Ko ima nesto na prodaju neka ponudi radije bih kupio od nekog kolege nego sa KP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE Ploce skupljam vec 3 godine, imam preko 70 komada, sto novih sto malo koriscenih. Sve su u perfektnom stanju. Gramofon gledam vec dugo i sad kada sam osposobio sobu namenjenu samo za slusanje muzike i gledanje filmova vreme je za gramofon. Postavicu linkove nekih koje sam naso za par minuta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj Dual 1219, na primer je u plasticnom  plintu , od nekog 1214 ili 1224, to su Dualove serije proizvoda tipa CS12.

Ovako spremni za prodaju, sa svim detaljima forumskih mudrosti, a bez jasnog servisa, dobrog plinta, sa losim kablovima jednostavno nije za pocetnika, a sa zeljeno ispisanom cenom nije ni za koga.

Bolje da uzme neki nov nego da se zamlacuje ili da gubi zivce sa necim sto je oldtajmer, mora kurbla, mora pumpica za ulje...

Za 200€ boljje da razmisli o

https://www.player.rs/artikal/pro-ject-primary-e-white-om-nn

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to si u pravu za Project, ako ne zeli mnogo da se cima onda je to dobar izbor

ali ovaj 1219  propisno podesen ima da obrise pod sa tim Projectom samo tako

imao sam Dual 1214 i on je vrlo  lako ponizio moga Thorensa TD125 i zauvek promenio moj pravac ka idler gramofonima ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Plintovi su drveni, sve koje sam sretao.

 

Podrazumeva se da se proveri ispravnost mehanike.

 

Ta rucka veoma dobro radi sa vintage MM glavama. Igle jos uvek nabavljive i nisu skupe. Uglavnom jeftinije nego nove glave, po meni zvucno daleko bolje.

 

Fabricki kablovi su dobri.

 

U dobrom stanju, sa dobrom MM glavom, ispravno podesen svira jako jako dobro.

 

Za 2-3 puta vece novce pridruzio bih se preporukama za Project ili Rega gramofon. Slusao sam Rega, mislim da je bio P1.Lepo svira, da li bolje od ovih Duala nisam direktno poredio.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to je sustina, moze Dual da nadsvira kojesta, ali uz tjuning i stajling i sitna-krupna doterivanja.

Sa druge strane je novo, prosto, ne preskupo, cist ulaz u zabavu, da se preslusaju ploce bez da se izoru. Lako ce se sa trotineta preci na Kavasaki, kada se uhoda rutina.

Moze da ga proda, da krene u neke nadgradnje, da krene u neki diy, detalja, regulacije, merenja brzine ili samo preampa, pretpostavljam, jer je pitanje zapalo na diy forum

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Ja bih energiju uložio u pravljenje vrhunskog phono pretpojačala i podloge-kadice sa peskom, a gramofon uzeo nov ili makar neki noviji polovan da nema puno posla oko njega. 

Slazem se ... bolje novi gramofon da se ne smara sa sredjivanjem polovnjaka pa da mu se ogadi I gramofon I zivot I da pukne vise love no sto kosta novi 

pa kad skonta sto je gramofon I kakav mu treba onda neka ganja to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znamo budzet, ostatak sistema...

 

Da zaokruzim pricu o Dual 1219 ili 1229. Slusao sam ih sa vise phono sekcija i uvek je bio odlican. Cak i sa jeftinim starim glavama.

 

 

Ja imam Wega verziju plinta 1229 i jos jedan 1219 bez plinta. Cuvam ga zlu ne trebalo. Slusam sa Philips 412 Super M glavom. Trenutno sa cevnom phono sekcijom i to svira jako jako dobro. Toliko dobro da sam resio da se iscimam ovih dana i dovucem odlican cevni amp i preamp i sagledam koji su mu dometi.

 

Meni se i ta Rega dopala iako je sistem u kom sam je slusao bio mnogo slabiji od ovog u kom slusam Duala. Ali je taj sistem poceo na nesto da lici kada smo iskljucili CD plejer i pustili Regu. Svi uredjaji su kupljeni novi, mislim cak da je CD bio i nesto skuplji od gramofona. Kada bi u tu jednacinu ubacili bolju phono sekciju od integrisane u ampu sigurno bi to bilo jos bolje a razlika jos veca. Inace taj sistem je kupljen po sistemu preporuka engleskih HiFi casopisa, CD i integralac su od iste firme. Cena nije mala. Gramofon je bio dobro podesen, glava koja ide uz njega je odgovarajuca i sasvim je solidna. Komplimenti vlasniku na zavidnoj kolekciji ploca. U kvalitativnom smislu.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://www.player.rs/artikal/pro-ject-primary-e-white-om-nn

Pala je odluka, naruceno, cekam potvrdu sutra da ga ima na stanju i ocekujem ga sledece nedelje. Dopada mi se vizuelno, koncepcijski, a i za budzet nije poguban. Volim proste i jednostavne naprave. Ostatak sistem nista specijalno, za sada osvezen sps 200 sa mj15004 pcm kartica i moracu da zavrsim preamp sa ecc88 koji ceka samo izlazne blokove. Sledeca kupovina su zvucnici tj visokotonci za kompletiranje kutija. [mention]NIXIE [/mention] stigli su mi sa osvezenim vesanjem vife, pricali smo o nekom merenju, moze li to da se realizuje u skladu sa tvojim vremenom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh, ja sam od gramofondzija sa iskustvom slusao da sve iz Pro-Ject-a treba obici. Nisam ih slusao, za sad imam samo sa Regom RP3 iskustva. Dosta moze da se unapredi raznim tweakovima i ima gomila dodataka i pobojsanja da se kupi za razumne novce

Ja se vodim logikom da jos nemam sistem koji ce razliku zvucno izrazi izmedju gramofona od 200 i 1000e. Za sada ce ovo biti dovoljno dok ne legnu neke vece parice za nesto poskupo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to si u pravu za Project, ako ne zeli mnogo da se cima onda je to dobar izbor
ali ovaj 1219  propisno podesen ima da obrise pod sa tim Projectom samo tako
imao sam Dual 1214 i on je vrlo  lako ponizio moga Thorensa TD125 i zauvek promenio moj pravac ka idler gramofonima [emoji6]
Uvek mi je drago kada ima jos nekog sa slicnim iskustvima i kada se to poklopi. Ja sam konkretno poredio sa mnogo skupljim gramofonom i ruckom. Cena polovnog je bila 750 eur. Glava identicna na oba. Rucka odgovarajuca za glavu. Iz te epohe, poznata i cenjena. Namerno ne navodim o kojim modelima je rec. Od njega je i Technics SL10 sa losijom MM glavom bolje svirao. O Dualu da ne govorim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uvek mi je drago kada ima jos nekog sa slicnim iskustvima i kada se to poklopi. Ja sam konkretno poredio sa mnogo skupljim gramofonom i ruckom. Cena polovnog je bila 750 eur. Glava identicna na oba. Rucka odgovarajuca za glavu. Iz te epohe, poznata i cenjena. Namerno ne navodim o kojim modelima je rec. Od njega je i Technics SL10 sa losijom MM glavom bolje svirao. O Dualu da ne govorim.

Cek, od koga bolje svirao, nisam pohvatao konce?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...