Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

Sta li je sledece u tom razvoju zica, iverica oko zice, piljevina, ulje, pa zapeceno u smolu... [emoji4] 

Možda bi bilo bolje da Mika to zapeče u jagnjeću maramicu[emoji16] ili nešto slično umesto u smolu (ima i onih koji ne vole jagnjeće[emoji16]).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, vladd reče

Sta li je sledece u tom razvoju zica, iverica oko zice, piljevina, ulje, pa zapeceno u smolu... :) 


Kad sam rekao da je izolator od platna u zapečenom ulju, valjda od pomfrija ili od krofni ako netko traži "puniji" zvuk, nije bilo zato što imam stav o tome nego radi opisa žnjore o kojoj pričam. Duelund, kao i mnogi drugi, prodaje svoju priču. Ovdje je priča da koriste samo prirodne materijale i, ako se ne varam jer nisam istraživao što sve rade, koriste prirodne materijale i za svoje kondenzatore. Budući da je fama oko starih papira u ulju, Duelund je popunio potrebu audiofila da imaju baš nove, a ne NOS kondenzatore od, ne samo ulja, nego i voska i vrag te seperi čega sve ne.
Za sad nemam nikakav višak žica jer je sve u upotrebi i kakav je to audiofil koji nema otkud izvaditi, makar žicu od šporeta, da s vremena na vrijeme zamjeni jer dokon pop zna što će s jarićima kad ih vidi. (a nije gladan) :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa fama je fama, ali recimo da je uje sluzilo da popuni rupe izmedju vlakana celuloze(papircina), da bi bilo ikakav dielektrik u kondovima. Ili parafin.

Kao drugo, pamuku padaju dielektricne karakteristike na 50kHz, pa je i tu supljina u prici o prirodnim materijalima. Pride, desavanja u kondovima(moment dielektricnog dipola i pozicioniranje-zaokretanje dipola) su malo u raskoraku sa desavanjima u zicama, i oko zica...

Ajde zarad mode da se koristi neko platno i parafin, cemu zapicanje ulja i razbijanje polimernih molekula...koje ulje je valjalo posle pregrevanja motora?

 

Za zice je ludilo jasno...dobar provodnik, u smeru srebro ili dobar(bez primesa) bakar, minimum kristala(da se ne lazemo previse oko monokristala), zatim sto manje kontakata sa izolatorom, idealno a tesko izvodljivo da je inertan gas ili vakuum oko zice, ali bi vazduh mogao da prodje i distanceri prema plastikicama...i za kraj price idealna geometrija koja je vise nalik foliji nego pletenicama, ili minimalno potrebno debela zicka..zavisno od signala..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, vladd reče

Za zice je ludilo jasno...dobar provodnik, u smeru srebro ili dobar(bez primesa) bakar, minimum kristala(da se ne lazemo previse oko monokristala), zatim sto manje kontakata sa izolatorom, idealno a tesko izvodljivo da je inertan gas ili vakuum oko zice, ali bi vazduh mogao da prodje i distanceri prema plastikicama...i za kraj price idealna geometrija koja je vise nalik foliji nego pletenicama, ili minimalno potrebno debela zicka..zavisno od signala..



Pa mogu reći da imam trenutno spojene "svoje" zvučničke napravljene od solid core, navodno 5N, srebra obučene prvo u pamuk, pa kroz teflonske cijevi.
Kako sviraju?  
Bez signala na jednom kraju i zvučnika na drugom ne sviraju nikako. 
No, za skeptike, uzeh za šaku riže i kopiju 8TC iz Kine - ovo "moje" Ag radi nesumnjivo drugačije i mislim da bih mogao dobro proći u blind testu, ali ne prihvaćam opklade. :) 
Prije trenutnih zvučničkih žica sam imao, ponukan nekim zezanjem ovdje na forumu o paučinastim žicama, 0,25 mm srebro obučeno u pamuk i suprotno svemu što se piše na netu ne samo da nisu djelovale "tanko" u nižim registrima nego baš suprotno. Kanda su od dna do vrha bile punije zvukom, odnosno, subjektivan doživljaj organske prisutnosti zvuka je bio jači. (Znam da jako rastežem terminologiju, ali nastojim riječima prenijeti dojam) Sklon sam misliti da su te paučine bile bolje od trenutne 1,6 mm debele srebrne žice, ali ne mogu to provjeriti jer mi se paučina sva upetljala. To je neobično teško skladištiti ako čovjek nije samac sa dedicated vješalicom na zidu.
Sve to sa navodnih 93dB/W/m Tannoyima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tebra, greška pri izboru strane kreveta. Ja uvek ustajem na desnu nogu, devojka na levu...

To i jeste problem za mnoge od nas.
Zahteva devojku[emoji16].
Eh, da imam devojku ne bih ni ustajao pa sigurno ne bih pogrešio nogu[emoji16].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ja sam uvijek zadovoljan kad slusam sopstvenim usima i jos posebno kad vjetric pirka pa maglu rastjeruje. :cheers:

Ako je kabal za "profesionalce" i jos za mikrofon onda je dobar i za mene a stavljanje tudjih komentara sa interneta nije sport za mene. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...