Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

Konačno kupih normalan pravi bakarni kabl 2X5m “Linn LK20”, direktno od Linn-a.

c859e69f5c4c2aab0445300aeb0316cd.jpg

Upravo su mi stigle i WBT Spade viljuške (naručio sa ebay) za zvučnike.
Ovih dana ću ih montirati, pa bez obzira sto ja neću osetiti bilo kakvu razliku (mator sam za HiFi kao Federer za tenis[emoji16]) bar ću znati (mozgom) da je kabl pristojan; što ni najmanje nije nebitno.

848bcc18c038071edae07ebe2acc062d.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/13/2021 at 3:08 PM, Srecko said:

Konačno kupih normalan pravi bakarni kabl 2X5m “Linn LK20”, direktno od Linn-a.

c859e69f5c4c2aab0445300aeb0316cd.jpg

Upravo su mi stigle i WBT Spade viljuške (naručio sa ebay) za zvučnike.
Ovih dana ću ih montirati, pa bez obzira sto ja neću osetiti bilo kakvu razliku (mator sam za HiFi kao Federer za tenisemoji16.png) bar ću znati (mozgom) da je kabl pristojan; što ni najmanje nije nebitno.

848bcc18c038071edae07ebe2acc062d.jpg

Ako nije tajna koliko para je 1m kabela ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Platio sam oko 50 GBP (funti) deset metara, negde oko 5 GBP/m (kabl je naravno nov).
Na tu cenu sam platio oko 12 GBP poštarinu i još i carinu (ne sećam se koliko). Ukupno me je sve koštalo oko 80 GBP ili 93 EUR; dakle oko 9 EUR/m.
Nisam ljubitelj kupovine u inostranstvu ali nekada kupujem čak i kad me košta i više nego u Srbiji, namerno.
Alergican sam na ove naše prodavce-jajare koji verovatno misle da smo mi kupci debili pa stavljaju nenormalne cene, kako im se ćefne.
To nije tržište, kako bi neki rekli i branili ih, to je bezobrazluk jer naravno da treba da zarade ali ne duplo (svuda se u svetu zna nivo zarade u branši osim u Srbiji) jer oni sigurno (bave se tim poslom) imaju povoljnije cene u nabavci a i carinu im sigurno “korektnije”[emoji16] obračunavaju.
Na KP je upravo jedan jedini oglas za kabl Linn K20 koji je korišćen (što je nebitno) ali je samo 2X2 m a cena mu je 15 €/m.
Dakle prodajem “resl” (to u normalnom svetu ide bud zašto) kupac ne može da kupi dužinu koja mu je potrebna a prodavac misli da je logično da njegov kabl bude duplo skuplji.
E zato pre ostavljam pare (ako treba i veće) onim pokvarenim: Nemcima, Britancima ........ (prodavcima sa dignitetom, i tamo ima kukolja) makar i veće jer usput ne moram ni da razmišljam da li ću po Zapadnoj ceni kupiti kinesku kopiju od lošeg materijala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, uopšte nije to u pitanju.
Problem je sto ne želim da kad kupujem kabl nosim: magnete i svašta nešto da me ne bi prodavac prevario i uvalio mi umesto bakarnog kabla neku leguru sa aluminijumom, što mi se u poslednjih par godina desilo 3 puta.
Dok sam radio-sarađivao sam Elmosom iz Jagodine. Kolege iz Elmosa su mi nalazile pravi NAŠ bakarni kabl koji je izvanredan (moje mišljenje) i nisam imao potrebe za online kupovinama.
Nažalost, drugari su mi pouzimali nekoliko garnitura kablova, u stilu ti ćeš ih nabaviti od ovih tvojih lako, te u jednom trenutku (kad se penzionisah) moradoh i sam da počnem da kupujem online.
Zbog tog mog lošeg iskustva sa kupovinom kablova online u Srbiji naručio sam kabl iz GB.
Videćemo na duže staze jesmo li mi kupci mentoli ili su mentoli prodavci čijim biznisima se, siguran sam, ne piše dobro sa postojećom prodajnom politikom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa firma je stala iza kvaliteta. I nije u pitanju nikakav posebno glamurozni kabal, vec kvalitetna twin lead zica sa pristojnom distancom medju provodnicima.

0,2% aluminijuma u bakru smanjuje provodnost 15%..jednostavno se proizvodi polje koje uvecava efekat ometanja. Kiseonik nekada i pomaze...

Pa je cist bakar i dalje ultraperfektna opcija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Srecko said:

Platio sam oko 50 GBP (funti) deset metara, negde oko 5 GBP/m (kabl je naravno nov).
Na tu cenu sam platio oko 12 GBP poštarinu i još i carinu (ne sećam se koliko). Ukupno me je sve koštalo oko 80 GBP ili 93 EUR; dakle oko 9 EUR/m.
Nisam ljubitelj kupovine u inostranstvu ali nekada kupujem čak i kad me košta i više nego u Srbiji, namerno.
Alergican sam na ove naše prodavce-jajare koji verovatno misle da smo mi kupci debili pa stavljaju nenormalne cene, kako im se ćefne.
To nije tržište, kako bi neki rekli i branili ih, to je bezobrazluk jer naravno da treba da zarade ali ne duplo (svuda se u svetu zna nivo zarade u branši osim u Srbiji) jer oni sigurno (bave se tim poslom) imaju povoljnije cene u nabavci a i carinu im sigurno “korektnije”emoji16.png obračunavaju.
Na KP je upravo jedan jedini oglas za kabl Linn K20 koji je korišćen (što je nebitno) ali je samo 2X2 m a cena mu je 15 €/m.
Dakle prodajem “resl” (to u normalnom svetu ide bud zašto) kupac ne može da kupi dužinu koja mu je potrebna a prodavac misli da je logično da njegov kabl bude duplo skuplji.
E zato pre ostavljam pare (ako treba i veće) onim pokvarenim: Nemcima, Britancima ........ (prodavcima sa dignitetom, i tamo ima kukolja) makar i veće jer usput ne moram ni da razmišljam da li ću po Zapadnoj ceni kupiti kinesku kopiju od lošeg materijala.

Upravo tako kako ste rekli. Sumnjao sam odavno, tj citao iskustva ljudi u vezi kablova koji se prodaju na KP sajtu............cene su sulude, deracina po svim nivoima, ocigledno su Pre-prodavci odavno presli igricu zvanu "kako prevariti kupca u srbistanu", pa obilato to i koriste mamicu im !!!!

A dr.cable me je iskreno razocarao, imao sam par puta sa njim dodirnih tacaka, ali od sada jok more.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, parabolis said:

Upravo tako kako ste rekli. Sumnjao sam odavno, tj citao iskustva ljudi u vezi kablova koji se prodaju na KP sajtu............cene su sulude, deracina po svim nivoima, ocigledno su Pre-prodavci odavno presli igricu zvanu "kako prevariti kupca u srbistanu", pa obilato to i koriste mamicu im !!!!

A dr.cable me je iskreno razocarao, imao sam par puta sa njim dodirnih tacaka, ali od sada jok more.

sto ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, delovao mi je kao iskreno iskren covek, ajd da je povecao cenu za par evrica,  nov kabel sa dostavom izadje 9eur, kod njega polovan 15eura/1m.

Mslm, ne mogu reci da nismo imali par dobrih trejdova  ,ali .......uvek srecu kvari :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne želim prekinuti sub-temu o kupovini tuzemstvo vs inozemstvo, ali ako netko ima vlastito iskustvo i mišljenje bio bih zahvalan: Čitam kako se dosta hvali, ali i dosta kudi WE pokositrena bakrena žica bilo kao zvučnički kabel bilo za unutarnje ožičenje pojačala ili zvučnika.
Je li netko probao? Je li bilo strašno loše, strašno dobro, negdje između ili nema razlike?
Duelund je počeo praviti svoju "kopiju" WE16 i WE12 žice s time da je dielektrik valjda platno u ulju (nije ulje na platnu? :D ), pa zapečeno - što god da to znači osim marketinga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne želim prekinuti sub-temu o kupovini tuzemstvo vs inozemstvo, ali ako netko ima vlastito iskustvo i mišljenje bio bih zahvalan: Čitam kako se dosta hvali, ali i dosta kudi WE pokositrena bakrena žica bilo kao zvučnički kabel bilo za unutarnje ožičenje pojačala ili zvučnika.
Je li netko probao? Je li bilo strašno loše, strašno dobro, negdje između ili nema razlike?
Duelund je počeo praviti svoju "kopiju" WE16 i WE12 žice s time da je dielektrik valjda platno u ulju (nije ulje na platnu? [emoji3] ), pa zapečeno - što god da to znači osim marketinga.

Ovo zvuči profesionalno!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, zerowaf said:

Ne želim prekinuti sub-temu o kupovini tuzemstvo vs inozemstvo, ali ako netko ima vlastito iskustvo i mišljenje bio bih zahvalan: Čitam kako se dosta hvali, ali i dosta kudi WE pokositrena bakrena žica bilo kao zvučnički kabel bilo za unutarnje ožičenje pojačala ili zvučnika.
Je li netko probao? Je li bilo strašno loše, strašno dobro, negdje između ili nema razlike?
Duelund je počeo praviti svoju "kopiju" WE16 i WE12 žice s time da je dielektrik valjda platno u ulju (nije ulje na platnu? :D ), pa zapečeno - što god da to znači osim marketinga.

Mitovi i Legende

msm, na temu mi je cak mrsko odgovarati razumnom tehnickom postavkom

jbte, da su znali u to doba za PTFE , mislis da ga WE ne bi upotrebljavao , nego se bavio pletenjem i zejtinima, e da bi sprecio oksidaciju provodnika tokom vremena .....

Duelund ....... msm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tebe bas krenulo u zadnje vreme .......... msm
ajd znam da imas djavolka na ramenu, al seti se da imas andjelka na viber pozivu

ako nista drugo, ustedio bi ti koji Euro

e zamisli , kad ja tako nesto kazem :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...