Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 28 minuta, NIXIE reče

Ima i to. Samo gore piše 2uH (mikro henrija), to je verovatno greška, a i cena 6$?

http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=3986

I ja ću da pokupujem ovih. Ovo mi je promaklo jbt. Ovako minijaturno može u svaki USB kabl da stane. Pogotovo u onaj širi konektor ka PC. Ovako na samom kablu će da se vidi da ima budža sem ako nije između kabla i konektora pa staviš termo bužir pa preko još jedan ili dva. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 58 minuta, Nesic reče

 

Jbg. Po njima su svi uređaji isti ako imaju ista merenja. Ili slični ako imaju slična merenja.

Pa tako imaju slučaj da DAC koji košta 2000 evra svira isto kao i DAC od 200. Ili čak i gore po merenjima.

A cela srednja klasa DAC - tipa od 90 do 500 evra svira skoro isto po merenjima. Šta god da uzmeš po njima valja jer su razlike minorne.

Amiru svaka čast jer je zaradio lovu na taj način.

Odavno ne pratim više taj forum. Većina članova su im zombiji. Energetski vampiri. :buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema tu prostih zakljucaka, a pogotovo cena nije kriterijum kvaliteta.

Dva razlicita  uredjaja mogu da imaju ista merenja, ili zanemarljivih razlika slicnih, po nekim parametrima, sigurno ne po svim, postoje velicine gde se razlikuju, a posto su sprave kompozicije kompromisa, koncepcija i ideja, sa apsolutno svim merenjima mogu da se najblize poklope samo dva identicna uredjaja, a to vec gubi smisao price, razlika, napretka i boljitka....

Moze da "svira po merenjima", ali ako se izmere prave i znacajne karakteristike, a ne nebitne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa tehničke strane gledano, mislim na klip. Interesantno da je kabl od 2400 doll jedno obično govance po merenjima. Zapravo, nema ništa od onog što bi trebao da ima po brošuri koja ga prati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i onaj lik na Audioholics. Ima bar 10 videa o tome. I on je deo te ekipe. Najviše pljuje po AudioQuest.
Ali nema ništa protiv da na glavnom sistemu drži Kimber ili Blue Jeans - jer navodno oni imaju dobra merenja i konstrukciju. Nikad nije pominjao ni Van den Hul. Monster ne sme jer su ga tužili - ne sme da prdne o Monster....:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali recimo da imamo kolokvijum iz merenja i hvatanja 50Hz, ne bi gospodin prosao, mora sebe da uzemlji ako petlja sa tom tematikom, a za ovakva razotkrivanja istina, ne bi bila losa ni antistaticka podloga.

Jednostavno, sild je isto energetska igracka, do nekog nivoa stiti, a posle se provali.

Pa sad, u normalnim uslovima mogu ta dva kabla da obave posao i zastite signal, i sve da bude ok, ali ako se prinese ili ruka ili jako emp, sild vece mase i  gustine odradjuje veci posao...

 

P.S.

I ako ima nameru da izdefinise kabal, morao bi da da na kom nivou zracenja su se ukazale onolike smetnje. To sto ima puno harmonika, nije to iz mreze, vec od njegove mase.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam već pričao kako se fabrički D10 ponaša kad prineseš mobilni telefon na 10 cm od njega. Jednostavno tiltuje i preskače čim telefon uspostavlja vezu sa GSM mrežom. Najžešće je kad stižu SMS poruke. Većina digitalije se isto ponaša. Kad skinem šrimovan interkonekt....I to bilo gde u sistemu..Isključiš monitor bolje svira - uključiš monitor lošije svira. Ono uključiš bojler a DAC se ukoči na drugoj pesmi. Da ne pričam o uzemljenju. Kineskoj letvi koja varniči i gori. PC SMPS-  Switch mode power supply najviše šalju smetnje. Što je snaga veća veće su ismetnje. Zato sam stavio na minus od USB prigušnicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo slušam uporedo 4 USB kabla direktno kroz Iron na slušalicama. VDH ima najdublji bass i imaging. kristalne visoke i sub bass. detalji u detaljima se jasno ocrtavaju. prefinjena jasnoća. ptičiji prdež može da se čuje. Sissy samo prenosi oni što izlazi iz predpojačala. U čemu je štos i tajna pojma nemam;)

Radio sam i slepi test. 6 Puta sam pogodio šta je VDH kabl. Iz 8 pokušaja.  :buehehe:

I to na muzici koju najviše slušam.  Ako su numere koji ne poznajem baš najbolje promašujem.

Ko zna možda nekome uspe da izmeri razlike električno:pilot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja u stanu imam 50Hz u nekim coskovima modulisanim sa 2Hz..a da nisam lud izmerio sam....nikako da ukapiram od cega je, ali nekada kad nestane....uf takav je mir u prostoru...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inace jednom sam se igrao razdvojnih trafoa...posto firma u kojoj sam radio su bacali upseve samo zbog loseg akumulatora.

Ja povadim trafoe...220 na 24v 1000w... pa ih spojim 220 na 24 pa 24 na 220....sto mi bi veoma cudno ne izgubih fazu...tj glinerica je svetlela kada pipnem jednu od zica...iako sam uzemljio jezgra...nisam imao oOo da pipam rukom...

A sad zvuk....nista spec u odnosu na poredjenje sa DC blokerom koji sam napravio od greca i 4X10.000uF...svaka kuca druga prica..a dosta svira i placebo.

Moram probati ponovo ali sa pazljivijim testom. Pa javljam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...