Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

Pa da, kada bi bas svi listom forumasi bili domacice ili pekari. Mogla bi da se provuce i ta, jedna od mnogih, bezobrazna prica.

Stvarno ne znam gdevise Mikane nalazis te frustrirane gurue, koji bi da se nadmecu i naplacuju nasilnu pamet i mudrost bakaluka. Nema tu zabave, samo sir za pare. I to bezobrazne, ne da se naplati, nego da se bruka...

BTW, mnogo su suptilniji kontakti od bronze, a narocito bakar berilijumske, da bi bili zarobljeni samo na mesingu.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PA sta ga nagoni na verbalne dijaree i druge blagoserivosti?

To je obicno frustracija onih malo tanjih, sta ga briga sta pricaju forumasi i da li je on sve ucio sa Gugla ili mislim da nije akademik zaturen na KP?

Kojesta :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, Mikorist said:

WBT ima 1% manje bakra i košta 280eur set od 4kom

100€ Redovna cena set 4kom 0703cu terminal, provodnik i kontakt od čistog bakra. Savijao sam i ispravljao ušice na terminalima koje sam stavio na Boenicke i nisu pucale kao mesing i slično, mekane k’o duša. Uzmi datasheet i pročitaj. To što pišu na KP su uglavnom budalaštine. U datasheetu piše “pure copper”

Mogu da se nađu i jeftinije, ali ne na aliju

http://www.wbtusa.com/pdf/0703cu.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U svemu tome je nejasno kako je odredio gde da buši membrane, a gde da lepi stikere. Jer ako se zezne nema ništa od dobrog zvuka. Za stikere manje više, zalepi odlepi, ali  za rupe u membranama, e tu nema opravke. :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Zen Mod said:

ne znam siri kontekst, al ja bi maltene mogao da potpisem svaku rec koju je mikum tamo slikom zalepio

 

:Viannen_loungelizard:

 

naravno da nije svaki forumas dileja, kao sto ni svaki majstor nije majstor

Pa koji god da je kontekst ili koja god da je oblast.

Oce da radi usluge, mora da se prilagodjava trzistu. Da udovoljava musterijama, ne radi dzabe, naplacuje i cemu prica.  Oce musterija rukave naopako, zasij naopako. :) 

Da musterije znaju same da urade, ne bi se on leba najeo kao majstor...

Po meni, ne treba pljuckati u tanjir iz kog se jede, ako mu smetaju oni sto slusaju javno mnjenje kao musterije, neka se bavi politikom i pravljenjem leba bez motike :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, vladd said:

Pa nek uzme lemilicu za oluke, ili neka nosi kod kazandzije :) 

Skup je Mundorf, za to sto nudi, a s obzirom da moze da se kupi-nabavi odlican bakreni i to od odlicnog bakra.

Ako je spoj dobar profi banderasima, mislim da ce zapokuci biti jos bolji.

Zlacenje bakra je besmisleno, pasivizacija je znacajno bolja, pa nece biti napolju na kisi

https://eu.shop.bossard.com/media/product_datasheet/BN_22370_1_Bossard_1.pdf 

P.S

Puno okce moze bocno da se prosece, i da bude zakaceno za vreteno prikljucka, za razliku od viljuske koja je sklona sto uvijanju sto ispadanju

To sve jeste istina, ali ja volim da uzmem jednom kako treba i da je to sigurno kako treba. Stoja - dve se u ovom hobiju mnogo puta bace na jeftinije a da ispadne da ne valja. Onda opet. Naučio sam da jednom kad se uzme kako treba, mnogo se lakše pregrmi. Na KP za svakakve budalaštine piše “high end”, “bolje od kimbera”, “klasa iznad nordost” i sl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Pa koji god da je kontekst ili koja god da je oblast.

Oce da radi usluge, mora da se prilagodjava trzistu. Da udovoljava musterijama, ne radi dzabe, naplacuje i cemu prica.  Oce musterija rukave naopako, zasij naopako. :) 

Da musterije znaju same da urade, ne bi se on leba najeo kao majstor...

Po meni, ne treba pljuckati u tanjir iz kog se jede, ako mu smetaju oni sto slusaju javno mnjenje kao musterije, neka se bavi politikom i pravljenjem leba bez motike :) 

doneses mi pojacalo da ti ga popravim

kazes da si dosao po preporuci, ja jos vidim unutra da sam verovatno 5-ti po redu kod kog si tako dosao

i onda mi krenes pricati kako ne bi voleo da ti zamenim te i te kondenzatore unutra

idi bre vlad, da si mi iz oka ispao, krajnje bi ti se lepo nasmesio i poslao te kod 6-og, 5-og da preskocis

ne bavimo se dobrotvornim i covekoljubnim organizacijama, nego se svodi na to da sam posle milion godina u poslu naucio da postoji kul;turna i korektna saradnja i da postoji bacanje bisera pred svinje

mda, jos sam naucio da mi nije tesko da kazem kad se radi o biserima ....... korektna saradnja se sama prepozna

 

opet kazem - ne znam siri kontext, ali mogu da potpisem svaku sa one slikice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Mikorist said:

Bokte dragi, je l’ ovaj stvarno traži 4k za ovo sa rupama i luster klemama?! E svega ima. Moram da odem da čujem, ako mi se otvori treće oko molim nekoga sa foruma da me uguši jastukom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...