Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 14 minuta, Mikorist reče

faktički u mom slučaju samo treba da obmotam crnu žicu - MINUS oko ferita 7 puta...:rofl:

To bi mogao, ne utiče na signal. Treba videti koliko šuma ima na toj žici, ipak je to negde u PC vezano na GND. Ali svakako neće da škodi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Mikorist said:

svira bee osigurač kako ne svira. 

Screenshot 2020-08-11 at 15.56.53.png

Izvor Designing Audio Power Amplifiers by Bob Cordell, McGraw Hill, (2011)
"Fuse Distortion", "13.11 Fuse, Relay, and Connector Distortion", "Chapter 13: Other Sources of Distortion"
Page 269

Uz napomenu da je to osigurač na izlazu pojačala, ne ovaj AC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I jos uz napomenu da se vrlo uopsteno i pojednostvljeno govori, a postoji bar jedno sest vrsta materijala i nekoliko vrsta topologija osiguraca, da bi prica mogla biti univerzalna...

kao sto rece Isus samaricankama, picete sa tog izvora i uvek cete biti zedne ... :) 

To je ipak zabavna literatura.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sad jeste. A nisam pominjao osigurače i crnu magiju. :hot:

Samo kalem male iduktivnosti oko kondenzatora, kroz koji prolazi sva struja, jer jedan kraj žice je na - polu a drugi na GND. Mora da ima neku makar malu interakciju sa spiralno namotanom folijom u kondenzatoru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa tu negde, objasnio je neko orgonsku energiju i slicne efekte pride :D 

S obzirom da nisi pazlljivo citao tekst, glavna prica je oko izaznih kondova. gde uvecava kapacitivnost tri puta, umotava zicu da doradi buckalo...mora da ima uticaja, razni su rekli da sve ima uticaja, a narocito je zanimljivo kada je uticaj bezvezan...

BTW, meni se uvek bljucne kada kondove na sraf zamene igrackicama (pa znacajno nakiceno "audio" felom), pa ti nesto se upetlja zicicama pa emi pa cirkus...

Elem, ako uzmes u svaku ruku 30 kg i to podignes, onda si jak covek. Da bi svakom rukom mogao da podignes 100kg, treba da si bas snazan covek....

Efekat na bas pre svega ima bazicna snaga pojacavaca i to u odredjenim okolnostima ...struja kao bitna pre svega a da se pomolimo da ima dovoljno napona ako zvucniku otpor skoci na 20 i vise oma...a to se bas nekako desi basu i na niskim frekvencijama...

Igramo se sa impedansama koje je neko vec usaglasio u ampu, a ne stedeo na necemu....

Tako da je ceo tekst trolovanje nadobudnih hifista edukovanih sa forumskih povecerja...

I naravno sve je opravdano, u cilju prelivanja novcanih sredstava od ljubitelja lepih prica ka mudrim naratorima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

ovo svira bolje od belog kabla - Music Boy - USA

s-l1600.jpg

imam ga od pre prilično.... i jedino što ću da uradim jeste da ga prepolovim - da od jednog pravim po dva - pošto imam od po 2 metra stereo

s-l1600.jpg

i od narandžastog je bolji....

kad se terminiše - bakar unutra je i dalje sjajan - neoksidiran - jako se brzo lemi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Narandza bakarne zice su dobre za unutrasnje ozicenje ( gnd ), kupovao sam u Kelco solid core 0,5 do 1mm, nesto ne znam dal' je kalajisano ili je aluminijum... sa narandzom bar znam da je bakar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je izolacija kvalitetna, ne sadrži hlor i ne propušta vazduh, bakar će se sijati uvek, sve dok je takva izolacija.

Taj beli kabal je solidan, ali nije najbolji. Godinama je služio ali više ga ne koristim. Mada sve to zavisi i od sistema, unapredio si sistem Miko sad ti je taj kabal možda previše otvorenog zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...