Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

Dacu vam i jedan konkretan primer. Ako konfekcionirate sami strujni kabl, koji je licnast, onda se po pravilu stavljaju uvodnice na licne koje treba da udju u konektor. Te uvodnice se obicno krimpuju ili je dovoljno samo da se jako kljestima spljoste, tako da se na taj nacin lakse moze uvesti u odgovarajucu rupu konektora gde se onda pomocu srafa (jeftiniji) ili pomocu srafa sa plocicom (skuplji modeli) ta zica ucvrscuje i povezuje sa samim konektorom. Upravo stavljanje uvodnice, njeno krimpovanje, kao i koriscenje plocice umesto obicnog srafa (veca dodirna povrsina) se koristi da bi se dobila veca dodirna povrsina pa samim tim i bolje prenos struje sa jedne povrsine na drugu.

To je sto se tice dodirne povrsine. Sasvim druga prica jesu materijali od kojih se prave kontakti u konektorima ili materijal od kog se pravi uvodnica. Ja imam npr. iste strujne kablove iste duzine, sa istim konektorima, napravljene na isti nacin samo sto sam u jednim koristio WBT uvodnice od bakra a u drugom WBT uvodnice od srebra. I cuje se razlika. E sad kolika je ta razlika ... da li vredi ulozenog viska para (ove srebrne WBT uvodnice su malo poskuplje) ... to je uvek i pomalo subjektivna stvar i zavisi dosta i od samog sistema, itd. O tome se da diskutovati ... ali razlika postoji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Strujna letva:

Zadnjih godinu dve koristim dva razdelnika sa po tri uticnice pijacnog kvaliteta, I stalno mislim kako bi to trebao promeniti. Juce popalim sprave I osetim kao da gori neka instalacija, plastika, I mislim, tako ti I treba kad ih jos nisi zamenio..

Srecom, smrad dosao sa vana, otvorio vrata I prozor da promenim vazduh....

Elem, pregledao sam ponudu obicnih, pristupacnih, do nekih 5-6 hiljada...imam neki svapski kabl, 3x2,5, sirmovan, pa mi treba prvenstveno letva.... video proker, multip I ove bakelitne. 

Evo I pitanja, vredi li se zajebavati sa ovom bakelitnom, trebaju li se sine u njoj menjati? Ili je bolje uzeti ove alu, Proker ili Multip? Ove bakelitne su 200 dindzi kom, iz Bulgarie

big-88158223_5dfd254416e2f7-5967659920191220_203737.jpg

big-88158223_5dfd25441366b9-3119596320191220_203758.jpg

big-88158223_5dfd25441b2133-4259875720191220_204117.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, крокодил said:

...Evo I pitanja, vredi li se zajebavati sa ovom bakelitnom, trebaju li se sine u njoj menjati? Ili je bolje uzeti ove alu, Proker ili Multip? Ove bakelitne su 200 dindzi kom, iz Bulgarie

Apsolutna preporuka ProKer (biraš šta ti treba)! Bolja od mnogih zvučnih/izvikanih imena i još plus domaći proizvod. Provereno!  :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i ta bakelitna je sasvim o.k.

ali

ima kojekude da se nadju domace proizvodnje

a odlicne po kvalitetu, ne lepoti.

ali lepota i ne svira.

ja koristim kojekude domace kockaste sa 4 uticnice.

kabl mi je u 3 komada 3x 2,5 a u onoj jednoj 3x 1,5.

samo sam zbog zajebancije svaku izbusio tacno u centar

i turio crvene tinjalice.

kome je dovoljno 4 uticnice - toplo preporucujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, крокодил reče

alu, Proker

Prosafe + Lapp 110CY 3G2,5

PROVERENO

 KP ponuda -Prosafe- na njihovom KP izlogu. Koliko znam, imaju i sa posrebrenim ili pozlaćenim kontaktima ako se tako dogovori, ili je nekom baš stalo da mu je i letva HiEnd custom urađena. Nisam za preterivanje, samo informišem da može sa njima da se dogovara oko svega. Ti možeš uzeti i samo letvu bez kabla, pa uraditi spojni mrežni prema sopstvenoj ideji.

https://www.kupujemprodajem.com/zeljko-milosevic/svi-oglasi/534140/1

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ProKer (koja god varijanta ti treba) je super - ako ne želiš da daš više novca za bakarne (ili posrebrene). I ne mora Lapp - može i onaj njihov 1.5mm2 bez širma (ili ako kao ja voliš da preteruješ i staviš 2.5mm2). Apsolutni Best Buy! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne moja letva, ona je od običnog posrebrenog ofc bakra. To ja tebe savetujem da praviš sebi PCB za amp, preamp, DAC, da središ sve redom :)

Zamisli, ima i žica od istog materijala, a i kondenzatori...

Onda provališ da ima i WBT 0110agau, napravljen za Mundorf od njihovog materijala. Možeš i trafo da motaš. Samo kažem :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...