Jump to content

Kablovi, filteri, utikači , ispravljači, osigurači , LETVE, napajanja, trafoi , namotaji oko kondenzatora


NIXIE

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Mikorist said:

Kod mene je ta starinska 50e godine... to se više ne pravi :sarcastic_hand:

Prave se ali je standard industrijski, imaju oprugu oko kontakata, za razliku od ovih jeftinih spljeskanih par tracica sa nitovanim kontaktima. 

Misle ionako nije za po kuci za neke ozbiljne struje, pa sto da se cimaju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, milovan1963 said:

kakva tema , na kraju skoro svi rade na kablovima ,  a do pre par godina pojedinci koji bi to i pomenuli  bi bili anatemisani ...

na ovom forumu je ( valjda) generalni stav uvek bio da kablovi moraju da budu korektni ( dakle ne djubar) , ali isto tako da sistem mora da bude korektno slozen pa nema potrebe da kabelom krpis deficijencije sistema

zakljucak - sto bolji kabel , bolji zvuk a ne specifican** kabel za bolji zvuk

 

**na jednom sistemu super a na drugom hrkljus

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Zen Mod said:

na ovom forumu je ( valjda) generalni stav uvek bio da kablovi moraju da budu korektni ( dakle ne djubar) , ali isto tako da sistem mora da bude korektno slozen pa nema potrebe da kabelom krpis deficijencije sistema

zakljucak - sto bolji kabel , bolji zvuk a ne specifican** kabel za bolji zvuk

 

**na jednom sistemu super a na drugom hrkljus

Ispada da se smeće jednostavno ne računa. Samo treba definisiati šta spada u smeće.

Na kraju ću da dođem do ultratankih signalnih i nema dalje,

za zvučnike folija . A za interkonekt one bele PTFE Twisted silver vojne

Zato ljudi retko zadrzavaju foliju  i PFTE - pokazuje im kako im sistem ne valja ..... 

Što kod Sissy i Iron Pumpkin SE ne može da se desi:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neotech OCC silver kad se izvadi iz fabricke plave izolacije i ubaci u oversized PTFE radi bolje od Mundorf 1%. Imam oba sa WBT0110Ag. Imam i sa Mundorf/WBT 0110 AgAu (crveni, najfensiji) RCA i i dalje mi Neotech u oversized jacket radi bolje. Nema neke buke koju uvek imam sa Mundorf AgAu, prirodnost je na najvisem nivou sa cistim srebrom. Naravno, ako ih ima u sistemu, sva go*na isplivaju sa bilo kojim od gore pomenutih :)

Mozda cak i najbolje radi taj Neotech, oversized PTFE i KLEI Absolute Harmony RCA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Zen Mod said:

na ovom forumu je ( valjda) generalni stav uvek bio da kablovi moraju da budu korektni ( dakle ne djubar) , ali isto tako da sistem mora da bude korektno slozen pa nema potrebe da kabelom krpis deficijencije sistema

A kakav je to sistem koji je korektno slozen, sta i po cemu se slaze da bi neki sistem bio korektno slozen? Ozbiljno pitam, jer cesto to cujem ali nikada konkretan odgovor...

Ako cemo realno, na ovom forumu cim je neko spomenuo da cuje zvucnu razliku pri promeni kablova bio je ismejan... ali dobro... evo sada kada je @Mikorist doziveo to sto je doziveo valjda vise nece biti toga... ili ce biti jos vise? :) Gde je sada Sir Oliver da mu srce bude na mestu... :D:D:D 
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veoma je klizava zona sta je "korektno" i za koga... :) I ako se cuje razlika izmedju nekorektnog (to je kineski 100%) i nekog korektnog, ko kaze da se ne cuje razlika izmedju korektnog i nekog "boljeg od korektnog" ? :) Kapirate poentu... Isto vazi i za strujne, interkonekte, pa cak i USB! :) 

Po mom misljenju apsolutno je besmisleno davati lude novce na kablove koji se "cuju" za nijansu bolje, ali ako se razlika cuje - cuje se... ;)

Mora da sam preskocio taj deo gde je Manic pisao... potrazicu a ako nekoga ne mrzi neka baci link.... 


 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...