Jump to content

Yamaha C4/M4 kombo


Srecko

Preporučeni Komentari

zavisi šta, ko, gde..... ne može jedna privatna firma da svira bolje od cele DIY zajednice.... ma koliko ima zaposlenih.
Isto kao i za NASA...zvučno ime i pojam... dok se nije pojavio lik koji spušta vertikalno rakete...sve DIY napravljeno na 3D štampaču:smesna: 
 
Miko zapamtite šta kažem.
Ne sedajte nikad u nešto sa čim Elon Mask ima veze (uključujući i Teslu iako je ona benigna stvar) jer je on ovo i započeo, kao što znate, u trci za svemirske turiste.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš tako. šta god da piše........
Lepota ovog foruma je sto mogu da se ne složim sa vama i da niko od vas ne zameri.
Dakle pre nekoliko godina nezavisna IT zajednica je imala oko 120 hiljada programera a veliki oko 40 hiljada.
Izlazi su im dijametralno različiti upravo zbog planiranja i organizacije.
Naravno da ima svega i svačega odličnog u Open Source ali velika većina nas za profesionalnu upotrebu ipak bira ili Microsoft ili Apple ili Google izuzev Mike naravno[emoji16].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, Srecko reče

Lepota ovog foruma je sto mogu da se ne složim sa vama i da niko od vas ne zameri.
Dakle pre nekoliko godina nezavisna IT zajednica je imala oko 120 hiljada programera a veliki oko 40 hiljada.
Izlazi su im dijametralno različiti upravo zbog planiranja i organizacije.
Naravno da ima svega i svačega odličnog u Open Source ali velika većina nas za profesionalnu upotrebu ipak bira ili Microsoft ili Apple ili Google izuzev Mike naravnoemoji16.png.

neću sad da se objašnjavam na ovu temu. iako je slično jako sa ovom temom o kombo uređajima sa KP.. :hihihihi:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Srecko said:

Lepota ovog foruma je sto mogu da se ne složim sa vama i da niko od vas ne zameri.
Dakle pre nekoliko godina nezavisna IT zajednica je imala oko 120 hiljada programera a veliki oko 40 hiljada.
Izlazi su im dijametralno različiti upravo zbog planiranja i organizacije.
Naravno da ima svega i svačega odličnog u Open Source ali velika većina nas za profesionalnu upotrebu ipak bira ili Microsoft ili Apple ili Google izuzev Mike naravnoemoji16.png.

Može li prevod, please...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, crni. said:

kažu, u svakom čoveku čuči dete...u tebi ne

sve preozbiljno shvataš i preopširno pišeš iako svi dobro znamo šta je diy a šta brend

Cuci dete, ali koje nece da se igra vise infantilno, i ne veruje u deda mraza, ali ipak od tetke ocekuje poklon :) 

Davno sam prelomio oko kratkih i jezgrovitih odgovora i obrazlaganja. S obzirom da ne valjam robu, moze se smatrati obrazlozenom diskusijom.

U par reci se ne moze nista reci a ne zanemariti sustina, u nekom delu, a onda ona ima saroliku konotaciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Srecko said:

ali velika većina nas za profesionalnu upotrebu ipak bira ili Microsoft ili Apple ili Google izuzev Mike naravnoemoji16.png.

Prisila na poslu. Evo ja vise nisam onoliki ljubitelj Teka i Agilenta, rado bih instalirao neki Slumberger, ali kompatibilnost sa trt ovim, sa onim, identicni uslovi merenja i ovde i u Bulderu....

To ne bih povezivao sa hifom, hifa ne proizilazi iz obaveza...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, prophet reče

Apropo potrebne snage za kućno slušanje:

 

 

Godinama tražim koja je to točno stvar! Čuo sam ju davno, frend mi spržio nekakav kompilacijski CD i onda mi je negdje to nestalo, a ja nisam mogao više dokučiti što je to bilo!
Sad mi je Shazam otkrio da je to Nils Lofgren Band - Bass & drum intro.
Tenx! :D

Još samo trebam naći gdje mogu, khm, kupiti....taj live album. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

 

Mozda su vama A. Shaw i ekipa iz Harbeth etalon objektivnosti? Za mene nisu.

Nisu to losi proizvodi daleko od toga. Ali ni ne zavredjuju da ovoliko tupimo tastaturu.

"Naterali" ste me (u pozitivnom smislu) ovim postom da još malo čitam[emoji16],

Da se razumemo, saglasan sam sa Vašim stavom.

Ne postoji apsolutna objektivnost pa ni AS nije taj sigurno.

Ne da on nije objektivan nego ne može biti objektivan, jer su mu u zavisnosti od "nastupa" u igri velike pare.

Čak ni mi nismo objektivni jer zbog ovoga ili onoga imamo svoje favorite[emoji16].

Evo ja npr. bio bih lud da ne govorim lepo o AS a pukao toliku lovu za Harbeth[emoji16][emoji16][emoji16].

No kao i svaki dobar navijač obrazložiću zašto na AS gledam ipak kroz ružičaste naočari.

Kao što rekoh ponovo prelistavah članke i ponovo analizirah famozni Atkinsonov test Harbeth M40.1 u Stereophile (rekao bih svađu sa AS a zbog koga-članka sam upravo i odlučio da ih kupim) i ne mogu se oteti ponovo utisku da ipak ne treba da posmatram u istoj ravni Atkinsona i AS.

Razlog za ovaj moj stav je naravno plod mog iskustva životnog i profesionalnog.

Rekao bih da je suština testa-članka-sukoba stav AS da je se u dizajnu M40.1 držao standarda i da je verifikaciju svog razvoja izvršio u anehoicnoj komori BBC (znači držao se standarda) a da je Atkinson članak i zaključke bazirao na ne standardizovanoj metodi merenja u veoma konkretnim prostorima.

Naravno da sam dovoljno inteligentan da shvatim ideju Atkinsona (rekao bih autora metode) da se muzika sluša (ljubitelji muzike-audiofil) u konkretnim prostorima a ne u anehoicnim komorama i da je bitno da kutija bude projektovana tako da se "lako bori" sa ne savršenim prostorima a ne idealno za idealnu prostoriju.

Niko od nas ne može pobeći od sebe sama pa ni ja.

Ceo život sam se bavio R&D, čiji su izlaz bili proizvodi koji su morali da zadovolje neke standarde kvaliteta.

Zato sam najblaze rečeno alergican na sve ono što ne bazira na standardima i oslanja se (biću grub) na šac metode; jer sam se milion puta uverio u kvalitet izlaza kada poštujete standarde i koristite standardizovane metode i kada to ne činite.

Kada se na to doda i moj životni kredo da čovek može i treba da napreduje do smrti onda moj stav verujem postaje jasan.

Za nešto dobro projektovano i izrađeno morate obezbediti i adekvatne uslove.

Ne kupuje se i ne vozi se Ferari of road terenom (ne može, raspašće se).

Ne kupuje se Harbeth M40.1 za moju sobu.

Uloži Srećko pare i sredi sobu[emoji16] da bi ti Harbeth M40.1 mogao da pokaže ono što može a što je AS hteo i uspeo kada ih je projektovao.

Poslednjom rečenicom polemike i sam Atkinson implicite je priznaje da su rezultati merenja Harbeth M40.1 koje mu je AS dostavio naravno tačni i da je M40.1 odlična kutija ali ne za "njegovu sobu" u kojoj je vršio merenje.

Nema besplatnog ručka.

Svaka odluka ima posledicu.

Ovo što napisah nije bilo sa ciljem da polemišemo o ovome g.[mention=579]prophet[/mention] već samo da pojasnim zašto sam sebi izgradio takvo mišljenje (gledam AS kroz ružičaste naočari) i verovatno i svima vama se malo popeo na glavu sa AS-om[emoji16].

Sačekajte da promenim Harbeth M40.1, tada ću valjda drugu pesmu pevati[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Srecko

 

U Stereophile-u nisu umeli dobro da protumace rezultate merenja koje su napravili.

 

Zvucnici se ne slusaju u gluvoj sobi. Istinsko umece je napraviti zvucnik ambivalentan na prostor, muzicki zanr ...

 

Podrzavam Vas u nameri da ucite.

 

Pohvale za kulturu komunikacije iskazanu u prethodnom postu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 40 minuta, Srecko reče

Sačekajte da promenim Harbeth M40.1, tada ću valjda drugu pesmu pevati

Kad skupiš hrabrosti, doneću ti LEACH, kablove, ležajeve, tegove i pretpojačalo sa OPA1612, ali pod uslovom da izvučemo zvučnike još barem pola metra napred. I čućeš konačno taj tvoj Harberth kako treba. :D

Aikido više nemam.

A može i QUAD ako se ne plašiš. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@prophet već sam rekao da Vas jako poštujem i da mnogo volim da čitam Vaše postove-iskustva.

Rekoh i da mi nije namera da polemišemo (gde ja mogu sa Vama na ovu temu da polemišem, bilo bi smešno[emoji16]).

Samo sam izneo zašto sam formirao takav stav o AS, koji je baziran na osnovu iskustva od 40 godina u R&D, jer ovo nije stav o HiFi struci već o standardima projektovanja a za to sam izuzetnoooooo stručan.

Dakle AS je postavio sebi projektni zahtev da napravi dobar monitor po ugledu na "BBC 5/8" i da to što je uradio proveri u anehoicnoj sobi BBC. Po Vama loš projektni zahtev (veoma moguće čak verovatno), ali za mene prihvatljiv i znate kako se kaže "dok je budala biće i trgovine" (ne mogu biti obe strane dobitnici u bilo kojoj transakciji, već samo dobitnik i gubitnik u nekom obimu makar i minimalnom što ga-gubitnika može činiti veoma zadovoljnim i srećnim) i on-AS ih uspešno nalazi (nisam usamljen[emoji16]).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad skupiš hrabrosti, doneću ti LEACH, kablove, ležajeve, tegove i pretpojačalo sa OPA1612, ali pod uslovom da izvučemo zvučnike još barem pola metra napred. I čućeš konačno taj tvoj Harberth kako treba. [emoji3]

Aikido više nemam.

A može i QUAD ako se ne plašiš. default_buehehe.gif

NIXIE, naravno.

Možete da zamislite koliko ja ludim zbog korone.

Vi ipak živite, koliko toliko, normalan život.

Znam i gde treba da stoje Harbeth M40.1, ali ih tu naravno ne držim[emoji16].

Budimo iskreni šta će meni Ferari-Harbeth (u 67.), osim da ga-ih gledam; da me samo njihovo postojanje u mom prostoru (zbog više decenijske želje) relaksira[emoji16].

Sigurno mi ne treba zbog onoga što on- može-mogu[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...