Jump to content

Preporučeni Komentari

On 3.8.2020. at 19:41, krca44 reče

Miko ta definicija koju cujes ( dodatna u odnosu na pre ) je vrlo moguce od signalnih trafoa.

još je definisanije danas, još je šira pozornica ....

ali taj slatkast zvuk koji izlazi i lepi se za uši - podseća na Erno Borbely eksperimente :loleverybody: 

......usvirava se.....

https://youtu.be/3o00kCYIJOU

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Daj neku sliku unutra sad kad je sve zavrseno i spolja naravno, jedan fotosession.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Najbolji Topping D10 u ovom kraju planeta :P

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, zek reče

THD -82dB ... c.c.c.c.c.....:laugh1tooht:

Ma  4 decimale iza nule je THD....gledam samo harmoniku

pre 2 minuta, NIXIE reče

Ma taj DAC nema THD, to je od kartice. :buehehe:

i to je fakat... sa svakom drugom karticom zvučnom drugačije merenje .....harmonici

na ovome visoki imaju dugačiji izgled...mada ko zna možda je do kabla :msn-rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Merni uređaj treba da bude dosta bolji od merenog, a ovdi to nije slučaj. Treba sa D10 zmajčekom da izmeriš karticu u stvari.

PS

Mislim šalim se, znam da nije moguće.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 3 minuta, NIXIE reče

Merni uređaj treba da bude dosta bolji od merenog, a ovdi to nije slučaj. Treba sa D10 zmajčekom da izmeriš karticu u stvari.

PS

Mislim šalim se, znam da nije moguće.

treba ti nešto što je mnogo skuplje

https://www.ebay.com/b/audio-precision/bn_7024773648

a ne isplati se da kupiš zbog par švajsovanja :rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Potpuno je irelevantno kako se ponaša bilo koji element audio lanca, dobar ili loš, kada ima nekoliko nula ispred merenja. :laugh1tooht:

Na primer, ako dobar zvučnik (skretnica+drajveri) obezbedi neverovatnu malu distorziju od 1.9 % , to nema nikakvog značaja ako DAC doda +0,008 % izobličenja, pojačalo +0,2 % izobličenje, zvučnički kablovi +0,0000003 % , zlatni osigurač +0,00000000002 % , napojni kabl +0,000000000001 %, komšinicin vibrator +0,00000000000000001 % izobličenja i tako dalje.

Distorzija je kumulativna od izvora do zvučnika, a element duž tog lanca sa najviše "izobličenja" maskira i krije kvalitete i nedostatke svih ostalih.:smesna:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Imaš i to u simulatoru (na kraju), upiši pojedinačne THD i dobićeš kumulativno. Zvučnike kvalitetne kad slušaš tiho, to je manje od 1% osim na niskim frekvencijama.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 1 minut, silentbob reče

:clapping:

Izvinjavam se sto nisam pratio na casu, jel izlaz ima opamp ili ne?

ima opamp + bafer + trafoe :laugh1tooht:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
3 hours ago, zek said:

THD -82dB ... c.c.c.c.c.....:laugh1tooht:

Ccc jos malo pa da bude dobar kao gramofon :D 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
5 hours ago, Mikorist said:

Distorzija je kumulativna od izvora do zvučnika, a element duž tog lanca sa najviše "izobličenja" maskira i krije kvalitete i nedostatke svih ostalih.:smesna:

Nisam bas siguran u ovo "sakrivanje"  i "maskiranje".... ja to shvatio drugacije: ako zvuje imaju npr 5% izoblicenja, to samo znaci da ce se sve pre njih CUTI , pet posto izobliceno, ali ce se cuti... mala razlika koju unosi kabl ili promena DACa ce se cuti, sa 5% izblicenja... zato cesto neobjasnjivo male brojeve u merenjima u stvari --cujemo...izoblicenja od nekoliko % na zvujama nisu sum koji pokriva i cini necujnim male promene od 0,0001% negde upstream, samo ih reprodukuje malo izobliceno...msm, trlababa lan, ispravte me ako gresim itd

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

evo ja sad čujem stvari koje ne mogu da se izmere. šta je povećalo nivo detalja od pre ? bolja i deblja žica između ? veći trafo koji ni da se oznoji - hladan ko led!!???

veća amperaža ??!! deblji zidovi nove kutije ??? kako svira jače i dublje a gain se nije promenio ni za 0.5db više ??? možda zbog naponskog kabla ...hmmm ???

kako nastavljen USB svira bolje sad ??? imam 100 pitanja bez odgovora... 

Ovo je kao VUDU....ne znaš kako ali radi to što si hteo :laugh1tooht:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Mozda cujes promenu gaina 0,05dB...najvaznije da sve ide nabolje😊

Zasto je bolje, nek objasnjava ko zna, ...ako ih ne mrzi...

Ja sam jednom jasno cuo razliku u intrconectima, onaj bezvezni besplatni vs. Neki bolji... mada sam kao glavnu razliku cuo kao da je ovaj skuplji svirao malo glasnije... 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   1 član

• Kreiraj novo...