Jump to content

Sony TAN-15F servis/prepravka


NIXIE

Preporučeni Komentari

Ne ide to tim stazama, mora i napon, dzabe amperi ako bas zvucniku skoci impedansa.

Mora i veci napon, drugacija koncepcija veceg pojacanja, a to sve se zove drugo pojacalo. :) 

Lepo bi bilo, ali nema prostih resenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vredi Miko ništa dodavati, izlazni tranzistori su samo 10A, ali su veoma brzi. Ima sad basa sasvim dovoljno i nije muljav. Dobitak je i na čistoći zvuka, dubini i prostornosti zvučne slike. Mislim da sam postigao praktični maksimum sa ovim. Malo sam mu i napon napajanja korigovao koji je bio previsok za ovu snagu, bilo je oko 2x44V sad je 2x40V, vezao sam primar za 240V. Pojačalo je skoro bešumno, nema agresivan zvuk, mogu da se kače neki FR, i doda se još neki DAC, preamp realno nije neophodan.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam, slabašni su izlazni tr. bojim se to da skidam. Mada, pitanje je da li će ga to zaštititi ako dođe do kratkog spoja, možda bez signala.

I na Leach Low Tim imam to, profesor je tvrdio da ne utiče na zvuk nikako, u principu to nije aktivno dok ne zatreba. Možda i utiče, ali neka ga tu gde je, pogotovo što se spremam da mu izbacim osigurače u DC napajanju, koji su predviđeni u originalnoj verziji. Uvek se može slučajno desiti kratak spoj na kablovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 1 year later...
36 minutes ago, NIXIE said:

 Inače je teško naći tranzistore, naročito ulazne fetove. 

Koji su fetovi u pitanju? imam neke dvostruke u jednom kućuštu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 43 minuta, Skrec1965 reče

Kupio, uključio i dimi se nešto, ima na izlazu ofset. 0.6 v, mislim da nisu tranzistori.A imam još posla ako hoćeš da radiš. Luxman l 10

Izvini ali ne radim ja servis uređaja jer nemam vremena od redovnog posla, nemam delova, ovo mi dođe više kao hobi. Ne isplati se. Tako da savetujem da nađeš pravog majstora. Pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Pojacavac je ispravan :bad_boys_20:.

Ja sam ga dobio bez trafoa-prethodni vlasnik mi je rekao da je izgoreo ( i meni je to cudno ).

Kvar je za posledicu imao povecan DC ofset na neispravnom kanalu-ukljucivala se zastita.

U dif. par sam stavio dva komada 2SK170 BL. Ofset je 10 mV. Ne secam sa koliki je na ispravnom kanalu.

"Trafo" su 2 trafoa sa 30 V AC.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...