Jump to content

LED Dioda - LG 32LB561V


Nesic

Preporučeni Komentari

Dobio od kolege TV iz naslova. Ustanovim da mu ne radi jedna dioda, te zato nije ni davao sliku (jedva se nazirala). Ukoliko se neko bakće ovim stvarima, otkupio bih jednu diodu da zamenim. Ne ulaže mi se u TV (menjanje traka), gotovo mi nije ni potreban. Ako se niko ne javi, ide TV kompletan za 40 eur u trenutnom stanju (ostatak kao novo, ja ga prvi otvarao i uzo mu nevinost).

 

HC_20200709_185255_null.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Moze da se odradi `krpljenje`trake  tako sto se sa neke isto takve ili slicne polovne LED trake odsece deo trake samo sa jednom ispravnom LED diodom , postavi  na delu tacno iznad neispravne diode zalemi se i to je to ,

naravno stara neispravna LED dioda mora da se lemilicom skroz ukloni tako da nema nikakvih ostataka ,popravka obicno ne traje dugo jer su i ostale originalne diode `umorne` od rada ,obicno traju jos nekoliko meseci i onda opet samo ton sa crnim ekranom ,

najbolje je zameniti sve tri trake novima,tada ce  taj TV raditi jos dosta godina pogotovu ako mu se nakon zamene traka u startu smanji nivo pozadinskog osvetljenja na 50-70% max.

ps,nije lose proveriti i stanje ostalih LED dioda sa dve 1,5V baterije vezane na red (3V).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Popravite, proverite, zamenite sve što je potrebno i još preko toga i prodajte mi. Treba mi zamena za jedan cathode tube u pećinici. Pećina je za pos'o. Naravno, ako Vam nije potreban.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, BANAT reče

Moze da se odradi `krpljenje`trake  tako sto se sa neke isto takve ili slicne polovne LED trake odsece deo trake samo sa jednom ispravnom LED diodom , postavi  na delu tacno iznad neispravne diode zalemi se i to je to ,

naravno stara neispravna LED dioda mora da se lemilicom skroz ukloni tako da nema nikakvih ostataka ,popravka obicno ne traje dugo jer su i ostale originalne diode `umorne` od rada ,obicno traju jos nekoliko meseci i onda opet samo ton sa crnim ekranom ,

najbolje je zameniti sve tri trake novima,tada ce  taj TV raditi jos dosta godina pogotovu ako mu se nakon zamene traka u startu smanji nivo pozadinskog osvetljenja na 50-70% max.

ps,nije lose proveriti i stanje ostalih LED dioda sa dve 1,5V baterije vezane na red (3V).

 

Ja sam stavio kuler unutra da se lade.... sto su ladnije to ce duze da traju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Mikorist said:

Ja sam stavio kuler unutra da se lade.... sto su ladnije to ce duze da traju

Nacelno kuler ( ventilator ? ) nije potreban ako LED trake imaju dobar termicki  kontakt sa ogromnim plehanim poklopcem , plus ventilator unutra navlaci prasinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Mikorist Ja imam Plasmu LG od 2010. 52 inca full hd. Crkavala su napajanja za X i Y osu, stavio kulere i radi vec 4 god bez prestanka. Ne planiram da je menjam dok ne crkne Display. Inace ne valja kuler ubacuje prasinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...