Jump to content

Yamaha T-85, tjuner


Srecko

Preporučeni Komentari

Kupio sam polovan stari tjuner Yamaha T-85 jer mi je moj prvi izbor tjuner Kenwood KT-990D počeo da "ispušta dušu".

Pošto zbog ove Korone mi nije do šetnji do majstora to sam sa KP kupio ovu Yamahu T-85 za 80€, čim sam uočio da mi Kenwood KT-990D posustaje. 5e26fcbfe9d324c1120e5c674992a7df.jpg

Volim tjuner i koristim ga maksimalno (možda i 90% vremena[emoji16]) i pored lošeg kvaliteta emisija i samog signala koji emituju naše stanice.

Probao sam da slušam internet radio (ima to svojih prednosti pogotovo u kvalitetu signala) ali sam odustao (nije mi to to) i vratio se na tjuner.

Kada "biram" tjuner koji kupujem za informacije i ocenu koristim sajt fmtuner. info.

Kenwood KT-990D izabrao sam zato što je bio jedini koji sam mogao nabaviti po razumnoj ceni a da je pozicioniran tako visoko 11. na listi (nenormalno visoko za tjuner koji ne košta bubreg). Bolje plasirani koštaju bubreg.

Na fmtuner.info postoji veoma dugačak i pozitivan review za Yamaha T-85 ali ona nije svrstana valjda ni u prvih 70.

Slušam je već 2 nedelje i za moj ukus svira izuzetno, različito od Kenwood ali ne bih to nazvao lošije, naprotiv.

Da li sam ja toliki duduk i gluvać ili ona stvarno dobro sviri?

U review kažu da je tehnološki bila veoma napredna i da le odlična a jedan od review-ra je koristi u svom sistemu (ipak je nisu svrstali visoko) a i meni se čini da upravo tako nešto i ja čujem.

Naravno sve džidža-bidže na njoj sam postavio na auto (za mnoge neznam ni šta znače[emoji16] jer je owners manual jako štur) i kao što rekoh to svira super (kada je signal i materijal dobar) iako takoreći nemam antenu (dipol bez namere da ga menjam pravom spoljnom antenom[emoji16]).

Nisam slušao puno dobrih tjunera. Pored Kenwood slušao sam i Revox B-261 koji je na pomenutoj listi plasiran oko 60 mesta.

Moja lista ova 3 tjunera bi bila:

1. Kenwood KT-990D.

2. Yamaha T-85.

3. Revox B261.

Naravno kad prođe ova Korona planiram da odnesem majstoru i sredim Kenwood KT-990D koji kao što rekoh ostaje moj prvi izbor.

Da li ste slušali ovu Yamaha T-85 tjuner, šta mislite o njemu, šta bi ste mogli da mi preporučite (podešavanja) da iz njega izvučem maksimum.

Hvala u anpred za savete.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ste vi Srecko zadovoljni, poredeci sa primercima sa liste , tema moze da se zatvori

 

:Viannen_loungelizard:

 

btw. razmislite o kriterijumima sa FMTinfo - veliki deo poena ide:

- DX capability (sensitivity) - ne treba vam top 

-izbor narrow/wide If - ne treba vam

-selektivnost - ne treba vam top

 

zvucni kvalitet je manje zastupljen u bodovanju, jer svejedno nisu mogli uspostaviti metodologiju merenja, kao sto jesu za ostale parametre

dakle, nije vam kritican ni prijem ni selektivnost, bitno je kako svira i kako moze da stane na policu

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Srecko said:

U review kažu da je tehnološki bila veoma napredna i da le odlična a jedan od review-ra je koristi u svom sistemu

Ima nekih "trikova" i zahvata iz profi a ne komercijalnih uredjaja, istina u cilju velikih selektivnosti i osetljivosti, sto za sadasnje okruzenje nije bitno.

Likovi sa tog sajta su profi, oni ce radje drzati spravu koja ima "zero IM mixer" posle front enda nego sto ce mu biti vazna "sonicnosti"...etar, vazduh ili prostor zvuka.

Poenta je u detaljima karaktera sprave, koje ko voli...

Naravno, takvi detalji sistema zahtevaju visi nivo izrade svega ostalog, a na izlazu su standardni opampovi tog vremena, pojacane verzije 4558(..59 i ...60) Tako da po nekoj "sonicnosti " moze da upadne samo u klasu uredjaja koji imaju ta i slicna kola na izlazu...pa i Revox 261..ili Kenwood sa 4560...

Cinjenica da Yamaha ima unapredjeni 4558  po imenu NJM 2068, brzi, malosumniji od pretka, ali i dalje na granici za hi fi, i solidno ispod nivoa savremenih...

Ako je svidjanje u zvuku, a nisu bitni dvogrli karburatori...resenje je poznato...Srecko samo uzivaj. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujem Zene sto ste odvojili vreme za ove gluposti koje ja pitam (znam koliko ste "hronično" zauzeti).
Manji je od Revox B-261 (koji je ubedljivo najlepši za mene) 2 do 3 puta.
Sto se tiče tog parametra najbolji bi mi bio izbor Luxman T117 koji je još tanji (oko 3cm) i koji je odlično plasiran valjda na 14. mesto ali na KP kosta 190€ pa posto sam zbog Korone kupovao na neviđeno (a tjuner su svi jako stari) to sam budžet ograničio bio na 100€ da kad već "bacam" novac da to ne bude nerazumno suma.
Za divno čudo tjuner je ok, prodavac koji mi ga je doneo na vrata više nego fini i kao posledica svega ja potpuno neočekivano dobih tjuner koji mi se dopada po svemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd, zahvaljujem i Vama sto ste pogledali podatke i dali mi ideju za novo pitanje[emoji16].
Ako sam Vas dobro shvatio kada bi se radilo neko osveženje i eventualno zamenili op ampovi to bi sonično moglo da bude i bolje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srecko posto volite tuner-e mozda vam bude korisna ova "curio" informacija - slucajno zapazih da USA mornarica u nekim svojim istrazivackim stanicama na udaljenim ostrvima Pacifika ( Markezi ili tako nesto ) koristi Onkyo tunere, neke vrlo kvalitetne modele ( koliko videh na kratko, pored druge tehnike za emitovanje ), s kraja 80-ih godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, Srecko reče

kada bi se radilo neko osveženje i eventualno zamenili op ampovi to bi sonično moglo da bude i bolje?

Da, zamena OPA i kondenzatora sigurno donosi bolji zvuk samom činjenicom da su to nove komponente kvalitetnije od ugrađenih, limit je kvalitet programa koji se emituje, a to baš i nije nešto. Sva sreća pa to i nije mnogo skupo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je sve povezano sa selektivnoscu i osetljivoscu, sto je svakako imperativ za Pacifik, ali ne bitno i za urbane zone.

Verovatno je u pitanju DYNAS sistem suzavanja opsega...

Inace US marine  imaju solidne igracke za sve sto pozele :)  

 

P.S.

Zamena opampova moze da bude fini apgrejd, i jos neke sitnice, ono sto je problem je pakovanje cipova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...