Jump to content

Denon DL110 & L75 ?


krca44

Preporučeni Komentari

Dobro vece

Trebalo bi uskoro da mi stigne Lenco L75 ( kupljen od kolege ovde ) a potrebna mi je i nova zvucnica.

U prvoj fazi uradio bih dampiranje ala Troels ( bitumen ) i gledao da iskoristim postojecu rucku.

Denon DL110 trenutno prodaje Player, high output MC zvucnica, 1,6mV izlaz, 160 Ohm-a.

NJene karakteristike - trazi oko 48dB gain na MM ulazu, opterecenje 47K ili vise, komplijansa se vise ne objavljuje ali negde nadjoh da je 8 po japanskom sistemu sto bi trebalo biti oko 14-16 po evropskom sistemu davanja komplijanse - dakle trazi se teza rucka.

Nakon inicijalnog pregleda cini se da bi Lenco original rucka mogla ispuniti ove zahteve.

Pointe mm phono ima 46dB gain, 47K otpor ( postoji i mc predstepen koji moze raditi sa 47K opterecenjem ali jos ne znam da li bi u ovoj situaciji doslo do overload-a, pojacanje je pomocu K170BL, gain 56dB ).

 

Interesuje me misljenje i iskustva, ako ih ima, za ovu zvucnicu i mogucu kombinaciju sa Lenco ruckom.

Takodje alternativni predlozi zvucnice na Lenco rucki.

 

P.S. Cilj je naci zvucnicu koja moze da radi sa oridji Lenco ruckom koja je izgleda vece mase od Technics 1210 rucke - dakle Shure V15/3 otpada...  pod uslovom da je Lenco rucka zaista vece efektivne mase od 12gr.

 

Hvala

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 0
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...