Jump to content

Poliranje farova


NIXIE

Preporučeni Komentari

Slike sve govore. Po faru treba oko 20min sve zajedno, slobodoručno. Nisam šmirglao samo polirao, još ću naći K2 vosak da ih malo zaštitim mada piše da ova polir pasta ima neku zaštitu. Cena na buvljaku 400din, ima paste za 3 poliranja.  Da sam znao da treba uzeo bih i vosak, on je valjda 600din ali ima ga za cela kola. Voda se ne koristi, samo se očisti far pre poliranja pamučnom krpom i alkoholom. Za poliranje i glancanje koristio sam takođe pamučnu krpu. Ostalo je nekih ogrebotina, da se to skine potrebno je šmirglanje, ali to je previše posla a slabo se primećuje. Desni far je više požuteo (ali iznutra)  i to ne mogu sam da očistim. Možda može da se opere nečim i ispere destilovanom vodom, nisam se raspitivao.  Za teže slučajeve ide šmirglanje vodenom šmirglom 500-1000-1500-3000 pa besomučno poliranje.  Prošli put sam platio 2500din šmirglanje poliranje i zaštitu, i trajalo je godinu dana, više pare ne dajem za to.

https://dragicevicauto.rs/product/k2-lamp-doctor-polir-pasta-za-farove-60g/

GP01.jpg

GP02.jpg

GP03.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo to izgleda. Nisi probao prozirni lak u spreju, otporan je na uv i stiti povrsinu neko vreme.

Ja sam nabavljao neke druge igracke, za tu namenu, istina relativno, skupe ali prvenstveno planiram poliranje par poklopaca za gramofone... slikacu hemikalije, nabavljive su.

Poceo sam da se petljam u stvari koje su u dodiru sa hifom i komponentama. :) 

Pre 20 god buh otisao i kupio far.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skupi su farovi. Da nisu stalno upaljeni, ne bi ovoga mnogo ni bilo. K2 uputstvo kaže vosak, sprej je uvek rizik. I ma i neka "keramička" zaštita, skupo, a traje isto godinu dana ili malo jače. Moderna kola sa LED dnevnim svetlima imaju manje takvih problema, nema grejanja, slabo se lepi prljavština. Stara kola sa staklenim farovima nemaju taj problem, ali im zato izgori reflektivni sloj jer su fizički manji farovi i više se greju. Bez zaštite ovo neće dugo trajati, vidim da neki poliraju pastom za zube, ali to kratko traje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam pastom za zube, najjeftinijom, mislim ona Azulyn. Nanesem, sačekam malo da krene da skori, i onda krpom trljanje (pamučna, nešto tvrđa). Bude žuta pasta. Nekoliko ruka dok ne bude bjela nakon istrljavanja. Na kraju magičnom krpom i vodom polirao. Ispali kao novi, i što je najvažnije, nisu se promenili evo više od 8 meseci. Astra G u pitanju, njeni farovi poznati po ovom problemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam hteo prvo pastom za zube, posle mi rekli nemoj, ne traje dugo. Komšija na WV Polo probao jesenas, pravili mu društvo na parkingu, već su se malo zamutili. Mislim da ono voskiranje posle poliranja može puno da znači, a nije ni svaka zubna pasta ista, neke imaju više neke manje abraziva, neke nemaju ni malo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

... ja sam nabavljao neke druge igracke, za tu namenu, istina relativno, skupe ali prvenstveno planiram poliranje par poklopaca za gramofone... slikacu hemikalije, nabavljive su

valjalo bi ... ima nas jos sto planiramo poliranje poklopaca 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

348587529_Turtlepolir.thumb.jpg.5e575b12647d8c79ccffe9a900d57132.jpg

 

Ovo je komplet, ali je onako idiot juz, ove male plocice u neke smirgle, uputstvo kilometarsko, neke opcije, ovo ili ono...

Slikacu i neko polir mlekce, koje sam onako uzeo, za visok sjaj, ali mora soba da se vetri tri dana.

Uglavnom, najvise bih voleo da nadjem smirgle 3000, ili 5000....pa i vise, to moze da polira selak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

348587529_Turtlepolir.thumb.jpg.5e575b12647d8c79ccffe9a900d57132.jpg

 

Ovo je komplet, ali je onako idiot juz, ove male plocice u neke smirgle, uputstvo kilometarsko, neke opcije, ovo ili ono...

Slikacu i neko polir mlekce, koje sam onako uzeo, za visok sjaj, ali mora soba da se vetri tri dana.

Uglavnom, najvise bih voleo da nadjem smirgle 3000, ili 5000....pa i vise, to moze da polira selak.

mislim da nesto slicno imam u podrumu kad sam pokusavao da poliram farove pa odustao ... sad se nudi nesto ovako

IMG_20200629_105356.jpg

ne znam ... prosli put mi nije nesto islo sa farovima tako da cu sad na jednom rashodovanom poklopcu napravit probu da ne ukakim ove koji su u funkciji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Far.thumb.jpg.8edd9792408b58b3ac494fe30bed3d7c.jpg

 

Ali je to manja briga, poklopac Duala 1019 ima ruzan zarez, a ja se zainatio, dok filips ima samo paucinu, sto ce blagpoliranje da resi.

Za auto je lak obavezan, za po kuci ne. Nema UV-a

Odlicna je i prozirna 3M folija sto se nanosi vodom i sapunom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najviše su se zamutili dok je padala ona žuta kiša, non stop sam se vozikao, ugrejani farovi, sve se to zalepilo, beton. :D

Ovo na tvojim farovima, ništa šmirgla samo polir pasta. Kod mene je bilo 5x gore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i ja da se zapljunem jednim rešenjem i preporukom.

Probao i provereno sam siguran u rezultat paste za poliranje akrilnog stakla (pleksija) firme Mellerud. Kupio u Home plus trgovini  u TC Ušće, pre nekih 10 godina. Može se raditi ručno i mašinsko poliranje ovom pastom. Očisti mrlje ogrebotine i fleke a akrilno staklo dovede do skoro pa savršenog stanja. pri tom ima neki stepen masnoće, pretpostavljam od silikona, i dodatno štiti nakon obrade. Ne bih znao u kojim trgovinama sada može da se nabavi, ali to može rešiti pretraga.

  IMG_20200629_131013.thumb.jpg.af9c8671e5fed2bb76dd98e3d29f6b5e.jpg  IMG_20200629_131026.thumb.jpg.2a260fcdf6d44cf70a660dbc4363ef47.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, Leonardo reče

pri tom ima neki stepen masnoće, pretpostavljam od silikona

Obično stave neki vosak unutra, na onom što sam kupio piše "silicone free". E sad zašto ne silikon, ne bih znao, možda se teško uklanja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja cu prvo sa ovim da probam, fok ne nadjem sitne smirgle(3000 i preko)

Skrec remuver u tubi nije pomogao ni za sta iako ima primetni prasak...

Pa na drugom faru Turtle set. Pa tek onda gramona 

 

ogrebotinice.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, vladd reče

Evo nakon 15 min trljanja(ko snasu), em sam gola voda, efekat je vidljiv, ali ipak mora smirgla, kao da ga je urnisao neki pesak ili ona cetka za pranje.

Ako ima ogrebotina i rupica, šmirglanje ti ne gine. :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...