Jump to content

Lenco L78 (drugi komad) - sto dalje sa njim


revox

Preporučeni Komentari

Treba mnogo zezanja da se dobije precizan sinus, a mreznu stabilnost 0,5% postici je solidan problem za realizaciju.

Kacenje varijaka izaziva dodatne zabave, svit spotovi vaze za konstantna opterecenja ili odsustvo opterecenja, i lako se otkliza. Skracuje se polje finog rada motora.

Kada mucimo decicu zagazlu u tehniku da misle, pitamo ih zasto varijak najvise varnici kada je klizac na mestu mreznog prikljucka..ili zasto se mota dva napred jedan nazad...

To kaciti na gramofon je jeres...IMHO

Pogortovo lenak, koji ima regulaciju brzine, ajd da je neki siroti klot krs koji nema tipa LP12:P

Lepo neko rece, kupis direkt i ne brines, moj predlog je Torens 126 pa si ponosan :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

... Lepo neko rece, kupis direkt i ne brines, moj predlog je Torens 126 pa si ponosan :) 

thorens imam odavno ... sad poceo da se igram sa idler drive ... sva je prilika da ce ovaj da se sredi da ostane u fabrickoj izvedbi sa plintom nanovo radjenim je je ovaj od plastike ...

najvjerovatnije sa nekom drugom ruckom ova mi bas ne lezi 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To to, fabricka opcija i komadic proslosti.

Ako ces da pravis dzidze za kontrole, krenes sve od pocetka, plint, nozice, lezaj, tanjir motor i regulacija, steta da davis dekicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

To to, fabricka opcija i komadic proslosti.

Ako ces da pravis dzidze za kontrole, krenes sve od pocetka, plint, nozice, lezaj, tanjir motor i regulacija, steta da davis dekicu.

to sam krenuo sa ovim prethodnim tako da kontam da nema potreba radit dva na isti đir ... ovaj srediti I ostaviti u fabrickom stanju sa promjenom plasticnog plita pod obavezno.

eventualno staviti novu rucku bez velikih intervencija na gornjoj ploci ... ne znam al me bas nervira 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, revox reče

to sam krenuo sa ovim prethodnim tako da kontam da nema potreba radit dva na isti đir ... ovaj srediti I ostaviti u fabrickom stanju sa promjenom plasticnog plita pod obavezno.

eventualno staviti novu rucku bez velikih intervencija na gornjoj ploci ... ne znam al me bas nervira 

 

 

@revox: vid,ako ti jurcanje do majstora,ovakvog-onakvog cini zadovoljstvo,mimo toga i sam nalazis neko zadovoljstvo u rastavljanju,srafljenju,testerisanju,turpijanju,lemljenju itd., onda bih ja uradio sad jedan skeletalni plinth za ovaj primerak,od rucki,ako ces jeftiniju varijantu neka Rega...Jelco pricu bih preskocio,ili mozda neki jeftiniji Linn,ali uzmi u obzir da LVX,Akito imaju moguci problem sa lezajevima,i da za njih nema nikakav support,i ne mogu se servisirati,bez kanibalistickog lomljenja oko lezajeva...ako ovo ne,onda:

-ostavis ga oridji kakav je,servisiraj ono sto treba,bachi u Morachu plasticni plinth original od 78-ce,i izbunari oridji plinth za L-75,toga ima sad,svi se loze na PTP i izmnisljaju mlaku vodu sa XXL kucistaima za njih,i prebaci u to bazu od 78-ce..ako te ne mrzi,stavi bronzane V blokove,kupi neku jeftinu MM zvucnicu tipa Shure,AT za nju,i koristi to za ploce slabijeg kvaliteta....ako ne slusas previse kompleksnog muzickog materijala,moze da bude jako zabavno...

-kupi jednu usranu 126-cu,po mogucnosti bez rucke (250-300 eura),servisiraj elektroniku za kikiriki pare,stavi na nju jednu od svojih Grace 707-ca,i zaboravis na mnogo stvari o kojima si se dosad brinuo,imas u talonu dobre zvucnice....nakrivi sesir,i kupuj ploce i dalje....

-kreni sa slusanjem Tidal-a,mlogo dobre muzike ima,a mesecna pretplata je pola cene jednog novog LP-a,ako imas srece....

;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, paja959 said:

@revox: vid,ako ti jurcanje do majstora,ovakvog-onakvog cini zadovoljstvo,mimo toga i sam nalazis neko zadovoljstvo u rastavljanju,srafljenju,testerisanju,turpijanju,lemljenju itd., onda bih ja uradio sad jedan skeletalni plinth za ovaj primerak,od rucki,ako ces jeftiniju varijantu neka Rega...Jelco pricu bih preskocio,ili mozda neki jeftiniji Linn,ali uzmi u obzir da LVX,Akito imaju moguci problem sa lezajevima,i da za njih nema nikakav support,i ne mogu se servisirati,bez kanibalistickog lomljenja oko lezajeva...ako ovo ne,onda:

-ostavis ga oridji kakav je,servisiraj ono sto treba,bachi u Morachu plasticni plinth original od 78-ce,i izbunari oridji plinth za L-75,toga ima sad,svi se loze na PTP i izmnisljaju mlaku vodu sa XXL kucistaima za njih,i prebaci u to bazu od 78-ce..ako te ne mrzi,stavi bronzane V blokove,kupi neku jeftinu MM zvucnicu tipa Shure,AT za nju,i koristi to za ploce slabijeg kvaliteta....ako ne slusas previse kompleksnog muzickog materijala,moze da bude jako zabavno...

-kupi jednu usranu 126-cu,po mogucnosti bez rucke (250-300 eura),servisiraj elektroniku za kikiriki pare,stavi na nju jednu od svojih Grace 707-ca,i zaboravis na mnogo stvari o kojima si se dosad brinuo,imas u talonu dobre zvucnice....nakrivi sesir,i kupuj ploce i dalje....

-kreni sa slusanjem Tidal-a,mlogo dobre muzike ima,a mesecna pretplata je pola cene jednog novog LP-a,ako imas srece....

;)

ne znam drug što je činjet

neđe imam osjećaj da sam najmirniji bio kad sam razmišljao samo o tome kako nabaviti dobar vinil

sad krenuh sa ovim lenco pa kud jedan tu još jedan ... budaletina matora

pazi ja se od td147 sa pro ject napajanjem teško da ću da se rastavim ... ipak je kod mene 30-40 godina

makao sam td 160 super jer mi nije legao i ostavio147, sad da se bakćem i nabavljam 126 i sređujem nešto mi ne ide. To si mi i prošli put savjetovao i kažeš da je razika u zvuku između 126 i 147 /160 ali to je neđe tako.

napravih prvi l78 i to radi fenomenalno ... dinamika do jaja, definicija sve ,da se ne gađam izrazima u odnosu na 147 mnogooooo bolje

e sad slušao sam ga ja u plastičnoj kutiji sa oriđi ručkom i tada nije bio ni primać 147

dakle ovaj plint ručka i glava su dali neku sinergiju da je to proradilo

ondak naleće za baksuza ovaj drugi l78 i bolesnik nije mogao da nelicitira ...i prođo za sitne novce mada nisam računao da hoću.

e sad da ostne u plastičnu kutiju sa onom ručkom ne ide mi jer nije to zvuk koji treba da izađe iz njega ... treba da zazvuči bolje odovoga prvog što je sastavljen

nešto razmišljem da napravim novi plint plint u fabričkim dimenzijama sa gornjom pločom fabričkom ida promjenim samo ručku pa da vidim kako će to zvuči ali tu sad ima priča da opruge gornje ploče prave sranje

ne znam viđeću što ću ... u svakom slučaju ostaje td147 i jedan l78 ... koji će da vidim ...onaj koji bude bolje zvučao

idem u penziju  do kraja ljeta pa eto da se ima očemu razmišljat i što radit

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovaj drugi definitivno ostaje sa fabrickom gornjom plocom, al cu da je reckam u PTP stilu ... odvojiti motor, osovinu, rucku. Nesto na ovaj đir

IMG_20200628_213312.jpg

Isto ovako odvojiti osovinu a na ostatak gornje ploce ide rucka

samo treba ovo izrezat 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
On 28.6.2020. at 21:39, revox reče

ovaj drugi definitivno ostaje sa fabrickom gornjom plocom, al cu da je reckam u PTP stilu ... odvojiti motor, osovinu, rucku.

Kakva je razlika izmedju onog kojem si napravio plinth i ovog sa originalnim plinth-om ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, krca44 said:

Kakva je razlika izmedju onog kojem si napravio plinth i ovog sa originalnim plinth-om ?

Originalni plinth ima u dvije varijante: plastika i drvo/ iverica.

Plastici boba na valja a on je bio kod mene, ovi drveni/iverica su bolji al malo.

Ja sam radio plint po nacrtima koje sam dobio od Zena stim da sam radi toga sto sam rezao gornju plocu koristio samo odredjene segmente.

Materijal je brezov šper od 18 mm u 6 slojeva

Za ovaj drugi cu da idem kombinaciju pola šper pola mediapan

Ovaj plint je oko 10-12 kg I sa ostalom skalamerijom gram je negdje oko 16-17 kg

Manje zvonjave, vibracija i slicno 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/26/2020 at 8:28 PM, revox said:

ovaj Litvanac napravio RPM-metar i ugradio u lenca 

FB_IMG_1595787675440.jpg

FB_IMG_1595787685010.jpg

nije losa prica 

nadjoh lika koji pravi ove skalamerije i prodaje ih ... poslao upit da vidim kolko

Ne mogu da skuzim kako prave ovaj prsten ispod metala plinta.

Dobra fora I prelijepo izgleda

 

FB_IMG_1596347098621.jpg

FB_IMG_1596319239462.jpg

FB_IMG_1596346105131.jpg

onda od postijeceg metala moze da se nareze ptp kako ti se svidja I da se odvoji motor od tanjira

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 32 minuta, revox reče

Ne mogu da skuzim kako prave ovaj prsten ispod metala plinta.

Dobra fora I prelijepo izgleda

Gledam fotografiju, i nisam siguran pošto je ofarbano, da li je od metala, da li od naprimer medijapana, pa špric git i farba? Ali oba mogu na cnc mašini da se "oglođu".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, predragm said:

Gledam fotografiju, i nisam siguran pošto je ofarbano, da li je od metala, da li od naprimer medijapana, pa špric git i farba? Ali oba mogu na cnc mašini da se "oglođu".

mislim da moze samo od flaka 1-2mm da se radi I da ide samo po spoljnjem obodu jer je plint prema unutra u obliku slova S

IMG_20200411_142725.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam siguran da bi to bilo pravo. Lenco ionako kuburi sa podešavanjem VTA zbog male debljine (visine) tanjira, pa bi dblja "štikla" ispod tanjira tu mogla da završi posao. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, predragm said:

Nisam siguran da bi to bilo pravo. Lenco ionako kuburi sa podešavanjem VTA zbog male debljine (visine) tanjira, pa bi dblja "štikla" ispod tanjira tu mogla da završi posao. 

Ovakvim podizanjem tanjira dobija se cijelih 20mm ili da se ide sa ptp al onda se vidi zub I balansiranje sto mi se ne svidja

Zub na tanjiru je 6,8mm znaci jedino da se pravi na cnc prsten debljine 5mm I da se tako digne sto je najrealnije

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...
Napisano (izmenjeno)

jes da me nije bilo godinama al jos sam ziv i mrdam 😂 a i ponesto se radi.

kao sto rekoh posao u penziju ( najzad slobodan od svakakvi avetinja ) pa onda napuštio podgoricu poslije 50 godina zivota (previse naroda, previse auta prevelika guzva i seljana za moje otanjale nerve) i pobjegao na more ( sutomore - zimi niđe niko, svaki dan peglanje nerava uz kafu na pjenu od mora, po malo u ribanje, po malo u lignje ) pa dok se sredio stan, pa prebacile stvari i tako to i tome slicno najzad dosao na red drugi lenco.

nesto mi se nije dalo eksperimentisati sa plintom, a i radionica mi ostala u PG 😔 (za to ima treci komad 😂) pa napravih na isti đir plint kao i kod prvog.

u stvari razlika je sto sada nisu oborane ivice, sto je furniran i sto je baza rucke spustena 18mm radi lakšeg podesavanja VTA. ostalo manje vise isto.

motor rastavljen podmazan i satavljen ceka na ugradnju.

ostaje da se izreze na wather jet gornja ploca, ispolira poklopac i ugradi rucka 

tu je dilema dal opet staviti grace 707 (vec je jedna na prvom) koju bi skinuo sa td147 a na njega vratio fabricku ili da ganjam nesto drugo (rega, linn ...) . ne stavlja mi se lenco origi. ona ce sva je prilika ostati na trecem.

eto toko za sad uz par fotki pa kako bude napredovalo izvjestavam 😄

fotke prije i poslije tretmana furnira sa uljem i voskom

SAVE_20240108_200357.jpg

IMG_20231208_121009.jpg

IMG_20231208_111459.jpg

Izmenjeno od revox
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...