Jump to content

VU meter externi


Apatin25

Preporučeni Komentari

Poštovani, pravim jednu prostoriu za rođendane i proslave! Hteo bih da napravim VU metar u zidu. Na primer: u svaku staklenu ciglu bi stavio LAD diodu, i tako zaredom 20-30 cigala za jedan kanal, znači dva reda cigala za stereo. Da li ima da se kupi ili napravi Vu metar koji ima na sebi senzor (mikrofon) i da , kao što ima na skoro svakom muzičkom stubu digitalni VU metar, da ima priključke gde ću za svaku led diodu priključim na njega, i da imam veliki VU metar u zidu?!

Nisam expert za te uređaje, ali mislim ako može da se napravi mali VU metar koji kontroliše male led diode na Muzičkom stubu , tako može da se napravi VU metar koji podržava veće/jače LED diode (sijalice)!?

Hvala na komentarima unapred!

...

Mali VU metar:

https://images.app.goo.gl/tc9JVvxkpyJAEVND7

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 2
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Može neko kolo za VU metar tipa LM3915, UAA180 ili šta već ima da se nabavi od tih LED divera. Umesto LED se stave optokapleri sa tranzistorom i buffer-om pa se pale led trake, ili  uzmeš optokaplere sa trijakom pa se pale LED sijalice na 220V. Tako nešto. Ne znam da li LED sijalice mogu baš tako brzo da se pale a da ne pregori elektronika unutar sijalice, ali led trake mogu sigurno ako obezbediš stabilan izvor 12VDC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...