Jump to content

Kockica Cabasse zvucnickog terminala


крокодил

Preporučeni Komentari

Grešiš Miko, da je od čistog Rodijuma ta/te navrtke bi bile vrednije nego da su od čistog zlata.

Najverovatnije, materijal od kog su urađene ove navrtke, takozvano "novo srebro". Legura bakra,cinka i nikla. Od manje više slične legure se rade i "beli" novčići koje koristimo.

Nekad davno, dok sam radio u jednoj  finoj firmi, bivše YU, radili smo delove od ovog materijala koga je bilo u limovima i šipkama ali ta vremena su za nama i izvori nedostupni.

Najbolje potražiti na YEBAYU.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, nakon e-mail-a, dobio sam odgovarajuće za moje, nažalost, bivše, Cabasse od gospođe koja ih je našla u svojoj ladici, neposredno iz prostorija prozvođača...

Vredelo je truda i novi vlasnici se vesele tom trudu a ja žalim što ih prodadoh... Koliko kod se Vi svađali, bili su pravi original.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sve teze razumem zikine postove, zakljucke...

 

Rodijum bas onako prgavo zvuci, pride je legitimna industrijska tehnologija zastite kontaktnih povrsina, najcesce na relejima za energetiku, posto prosto nije za male signale, legira se sa jeftinijom platinom, a to pravi termopar...dapace vrlo linearan..

Pa u sklopu teskih prica i suptilnih briga o problemu kako se u necistim metalima se javljaju praiskonske diode formiranjem metal+metal oksid spoja, koje dramaticno satiru signale, stejdz, prostore i vazduhe, zacudi me toliki propust generisanja nezeljenog termoparnog napona u materijalu...

Ah ta pomoda...ludorija mangupska :) 

 

P,S.

Cisto bih voleo da vidim kako, cime i da li uopste moguce da se razlikuju rodijum, paladijum(duplo jeftiniji a dobar), platina(triput jeftinija a ekstra)...na trzistu sklonom silnim  ustedama, trikovima i bajanjima..

Slusanjem? :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Leonardo reče

 

Da ne bude zabune, svađe nikako nema, samo konstruktivni dijalog na temu detalja i verodostojnosti činjenica.

Najiskrenije, konstrukcija terminala mi se sviđa.

Mislim da je neko pametan predvideo zelju nekih da prikljucuju kablove velicine konjskog palamara, pa je zato veliki urez, ali prakticno nema normalnog kabla koji se ne moze staviti,i sa kockicom, posto se pritegne, kontakt je I veliki I izuzetno cvrst. 

Gosn Zikin post bas nesto I nisam razumeo, ali hvala u svakom slucaju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

Ja sve teze razumem zikine postove, zakljucke...

 

Rodijum bas onako prgavo zvuci, pride je legitimna industrijska tehnologija zastite kontaktnih povrsina, najcesce na relejima za energetiku, posto prosto nije za male signale, legira se sa jeftinijom platinom, a to pravi termopar...dapace vrlo linearan..

Pa u sklopu teskih prica i suptilnih briga o problemu kako se u necistim metalima se javljaju praiskonske diode formiranjem metal+metal oksid spoja, koje dramaticno satiru signale, stejdz, prostore i vazduhe, zacudi me toliki propust generisanja nezeljenog termoparnog napona u materijalu...

Ah ta pomoda...ludorija mangupska :) 

 

P,S.

Cisto bih voleo da vidim kako, cime i da li uopste moguce da se razlikuju rodijum, paladijum(duplo jeftiniji a dobar), platina(triput jeftinija a ekstra)...na trzistu sklonom silnim  ustedama, trikovima i bajanjima..

Slusanjem? :)  

Šta je nejasno? Poslao sam e-mail u Cabasse i dobio, iz ladice, nedostajuće zavrtnje. Nisam igde pomenuo zvuk ili bilo šta. Jednostavno, uživao sam zavrnuvši original zavrtnje i takve kutije (dva pair-a), kasnije, i prodao. Kako šta zvuči ostavljam Vama da raspredate, ja sam napisao da sam, ljubaznošći gospođe, sa kojom se lepo ispričah, e-mail-om, dobio. Besplatno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, крокодил said:

Mislim da je neko pametan predvideo zelju nekih da prikljucuju kablove velicine konjskog palamara, pa je zato veliki urez, ali prakticno nema normalnog kabla koji se ne moze staviti,i sa kockicom, posto se pritegne, kontakt je I veliki I izuzetno cvrst. 

Gosn Zikin post bas nesto I nisam razumeo, ali hvala u svakom slucaju

Šta je nejasno? Poslao sam e-mail u Cabasse i dobio, iz ladice, nedostajuće zavrtnje. Nisam igde pomenuo zvuk ili bilo šta. Jednostavno, uživao sam zavrnuvši original zavrtnje i takve kutije (dva pair-a), kasnije, i prodao. Kako šta zvuči ostavljam Vama da raspredate, ja sam napisao da sam, ljubaznošći gospođe, sa kojom se lepo ispričah, e-mail-om, dobio. Besplatno. 

Ovde se pominju neki pojmovi o kojima, zaista, ne bih razgovarao. Jednostavno, vraćeno je sve na original, kako je izašlo iz proizvodnje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i prepiske iz 2010:

Naravno, ukolnjeno je sve što ukazuje na lične podatke:

Bonjour from France

I said that I would do my homework and get back to you if I found a solution to your « problem » of a missing screw with cubic insert for your Sloop M4.

Well – I believe I have what you are looking for. Just to check. Is it the screw to hold the wire in aluminium?

If so then send me your address and I will send it to you via the post, free of charge.

My warmest regards and hope this is good news for you.

Možda odgovara na pitanja o sastavu zavrtnjeva koja su postavljena.

Ako neko želi da razmeni pomenute zvučnike za neki, razuman, iznos ja sam, možda, baš raspoložen, priznajem svoje greške...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...