Jump to content

Pass klon Pitanje


WulverinX

Preporučeni Komentari

Pozdrav nov sam na forumu, nisam elektronicar, zanima me nesto vise o ovom pojačalu, receno mi je da je pass labs klon ali modifikovan, da li neko prepoznaje rad, verovatno  ga je neko od vas pravio,tranzistori su bipolarni, 4 po kanalu st 142 i st 147 hvala unapred, nadam se da ce neko prepoznati rad

Screenshot_20200620_120004_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20200620_120011_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20200620_120020_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20200620_120045_com.android.gallery3d.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A40 je mnogo dobro svirao, koliko se sećam kad je moj drugar to davno napravio. Ali hladnjaci su bili spolja i dosta veći. Kondenzatori su jako stari a pločica za stezanje trafoa zarđala, sam trafo deluje da je mali. Kutija nije loša ali ta montaža hladnjaka, one rupe još zatvorene, ne radi se tako A klasa. Cela iznutrica deluje da je starija od 30god.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Sto se tice hladjake jest da su pogresno postavljeni ali mislim da je to namerno tako. Zbog ostre ivice hladjaka, verovatno ide to pojacalo u neki rack. Barem mislim da je tako namenjeno. Unutra kao sto je receno ima nekoliko desetina godine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Teško da će netko ovdje dati amen za pojačalo sa slika.
Već je objašnjeno od strane Mentoka, Aleksa, Vladda, NIXIE-a i Staleta - napajanje smiješno za A klasu, mali i pokriveni hladnjaci, stari kondenzatori.
Ako su same pločice okej, a to se na slikama ne može vidjeti (valjda) i ako vidiš isplativost da ga skutijaš sa boljim hladnjacima, boljim napajanjem i trafoom možda ima smisla kao projekt, ali to je onda izmjena 90% pojačala.
Same pločice su najmanji trošak.

EDIT:
Žao mi je što si dobio loše vijesti, ali vjerojatno je i to bolje nego da se razoćaraš u pojačalo od kojeg si puno očekivao jer od Passa imaš pravo puno očekivati. Nije slučajno stekao takav kultni status.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je to neka push-pull varijanta, ne mora imati više od nekoliko W u A klasi i opet će normalno raditi. Samo se stavi manja mirna struja prema raspoloživim hladnjacima i gotovo. I proda se kao 2x koliko već treba W u a klasi, za prodaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Troumio sam se da stisnem "Like", Schweisser" ili "Smijeh" jer je prijedlog zapravo dobar, ali je malo komično da čovjeku dajemo savjete kako da prevari sljedećeg kupca. :D 
No da, ako je tako onda nije loš prijedlog.
A osim toga, tko zna, možda će vlasnik biti zadovoljan i sa takvom A/B klasom. Nije A klasa Sveto pismo za sve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obzirom da slušaš veći deo vremena sa par W, nećeš ni primetiti razliku, Ako je SE, e tu nema zezanje. 

PS

Nisam imao nameru da nekog upućujem u prevaru zbog prodaje, nego da otvore oči pri kupovini. Gledajte trafo i ladnjake, a bacite pogled malo i na elektrolite. :hot:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, Muad'Dib reče

Odkud se povampirio ovaj post od  pre skoro dve  godine. :buehehe:



Bio mi među novim, nepročitanim postovima. Nisam ni pogledao datum! :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...