Jump to content

Phono MM preamp kupujem


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

Pa vidi, koriscen je cip koji je pojacavac za mikrofone(savremena tehnika), pa pasivna riaa, pa izlazni bafer.

Nemas opciju sa vise kondova, zbog velikog gaina i opcije sa MC, bilo bi to previse komplikovanih kombinacija za  korisnike u starter klasi kojoj je namenjen. I ne samo toj vec i za neke druge

Lako bi ispadao cirkus sa "cackaj pa osluskuj".

Cuveni kond treba da izdigne i kompenzuje mm induktivnost, pa ako se tu malo omasi kod grbe preko 10KHz, a doda veliki gain, osluskivaci bi krenuli da sazimaju ozbiljno lose zakljucke.

Konstruktor mora da se malo zastiti od korisnika.

Sitna dodavanja kapaciteta mozes da kompenzujes duzinom kapacitivnog kabla...ako ima 100pF po metru, nije za preporuku preko 70-80cm...zavisno od ostalih kapacitivnosti na trasi...

Usaglasavanje MM je mnogo pipavije i tesko se dolazi do resenja metodom zakaci beskrajnu paletu kombinacija sprava na sistem i osluskuj, to je komplikovano ako su impedanse sprava komplikovane, najlakse i najefikasnije je za komponente pojacalo-zvucnik...pa na dalje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj phono, Macura, mozes da dobijes na slusanje, ja nesto ovih dana i tako retko palim gramofon.

40dB je pojacanje.

E sad da se napravi za tepsiju ribe... pravio sam racunicu za kolegu, pravio je i on, mooozda moze ako se veci deo delova kupuje kod nas ali nekih jednostavno nema ovde ( Wima 10nF blokovi i LT1010 ) a tu je i kutijanje... aj' da kazem 200-250eu... za te pare ne znam da li moze bolje komercijalno resenje ( priznajem nisam slusao NAD i Cambridge + Project ).

Kako svira.... uzmi pa cuj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Aoxomoxoa said:

@vladd Ja sam veoma lagan za pokretanje. Uzmem spravu,poslusam u svom sistemu,vidim da li poboljsamje vredi tih para...i kupim...ili ne.

Probao sam vec preamp sa vecim gainom(<50)...nije mi se dopalo.

Pa to sam ti vec rekao, uzmes Bentli V12, sipas dizel, ne moz da upali, ne valja auto, daj neki bolji jtd, sto moze da upali na dizlo.

To tako prosto ne moze, mora da se stimuje kao instrument. Da bi valjalo i da bi bilo stabilno u toj dobroti.

A jos gore ako postavis neki limit a imas velike zelje, pa jos da bude gotovo i spremno...

Lepo je imati lake i beskrajne zelje... :) , ali ti je tesko pomoci...

Jeste Krca napravio divnu spravu za tepsiju ribe za delove(srazmerno kako ta sprava svira), + silno vreme + licni rad, ali to ne oslobadja stimovanja i ugadjanja.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, vladd said:

Odlican, fino koncipiran preamp i lepa paleta prilagodjenja, sto je vaznije nego sllusanje u sistemu bilo cega sto ne moze da se dodatno prilagodi postojecem sistemu.

Nista ja tebe ne razumem. Ovaj phono nema bas nikakva prilagodjavanja za moju MM zvucnicu. 47K,100pF,48dB. Sva podesavanja su za MC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Aoxomoxoa reče

Nista ja tebe ne razumem. Ovaj phono nema bas nikakva prilagodjavanja za moju MM zvucnicu. 47K,100pF,48dB. Sva podesavanja su za MC.

sta bi zeleo podesavati za 2M Bronze zvucnicu?...ta 2M serija uopste nije kriticna sto se tice kapacitivnog opterecenja..u zadnjih par godina prevrnuo sam nemali broj MM zvucnica od jeftinih danasnjih do skupljih,vintage armadu...ako nesto generalno ne valja,nece mu pomoci nikakav fine tuning od +/-50-100-150-200-250pf...u najgorem slucaju uzmes ili Y kabl,ili T razdelnik,pa kroz njih dodajes,ono sto mislis da dodas,kroz ulemljene kapacitore u RCA steker...ima da se kupe i gotovi takvi setovi ako te mrzi lemiti.....

IMG_4149.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste kriza, oskudacija, ali u tom cenovnom rangu ce se tesko pronaci nesto, a da ce biti ono bar do skocnog zgloba ostatku tvog audio sistema. 

Doduse, ima trenutno jedna sprava koja je veoma interesantna da se nabavi, proba, cuje, a cenovno je apsolutni bargain i lako moze da prekoci "skocni zglob" sistema :D

https://www.schiit.com/products/mani

Bese pre nepunu godinu na oglasima drugog foruma, ali dok sam odreagovao, preamp je vec otisao.

Druga solucija - cekati, gledati da se pojavi neki polovan Sindricev phono preamp, ali to je neizvesno po pitanju vremena i zadate cifre. 

https://pointe.hu/en/egyeb/pointe-analogia-mk-4-2012

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Citajuci strane forume,neki zakljucak je da je Rega Phono mk3 bolja od Chiit-a. Kod nas je Rega 250e nova, ali ne daju na slusanje.

Ne mogu da kupim phono koji je skuplji od celog gramofona (baza 200,rucica 200,glava 300 = 700e ). ali trazim onaj koji je bolji od postojeceg iznudjenog phono-a (prastari Technics SU V4,koji sluzi kao phono preamp), i koga sam platio 20e.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Doktor said:


Ne bih donosio zakljucke citajuci strane forume.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Forum-e uopšte... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...