Jump to content

Sečenje metala i ostalog...


Nesic

Preporučeni Komentari

35KW je potrošnja mašine. Snaga samog lasera je daleko manja. Znam da je mašina iz Italije i da je kupovina rešavana putem ugovora koji su sklopili italijanska i srpska vlada i upleli banke, subvencije i tako. Osmogodišnji kredit i skoro 400.000€ cena. Mislim da prima ploče do 3m dužine. Ogromna je... :tongue10:

Boga mi, akcija vredna poštovanja.U ovo nestabilno vreme investirati u ovom obimu, mora da ima obezbedjen veoma lep posao.Sve čestitke tvom prijatelju i Dobra Sreća.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 55
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Boga mi, akcija vredna poštovanja.U ovo nestabilno vreme investirati u ovom obimu, mora da ima obezbedjen veoma lep posao.Sve čestitke tvom prijatelju i Dobra Sreća.

Čisto da ne ispadne da je moj prijatelj neki lovarni picopevac... Bavi se proizvodnjom sejačica za poljoprivredu od kraja osamdesetih. Veći deo mašina ide u inostranstvo i zahteva se kvalitet i količinu koju je sve teže ekonomski isplativo sagraditi alatkama i mašinama koje su bazirane na fundamentalnim osnovama. Bez CNC kontrole, danas više ništa. Spremamo setove crteža u *.dwg formatu da probamo kako će se mašina snaći za naše potrebe (i do sada smo radili sa laserski rezanim komadima ali smo imali saradnju sa firmom "Promashinen" iz Pazove koji su *.cdr + *.pdf konvertovali - precrtavali u odgovarajući i uslužno nam radili komade. Inače, ako sve bude u redu, moći ćemo i kućišta za uređaje da izrežemo po delovima. Na primer, neke neuobičajene poklopce za pojačala sa "custom" perforacijom... Pošto laserski snop može da proseče do 28mm čelika, mislim da šta god smislimo za pojačala, predpojačala i slične stvari, neće biti problema ni sa podebljim komadima aluminijuma :tongue10: Problem će ostati ono što je uvek i bilo problem: namaknuti novac za projekte.... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih znao, nikada do sada nisam nikoga zamolio/platio da mi eloksira aluminijum.Svodi se na to da posle rezanja uvek površina gde je rezano mora da se obradi. Plazma ostavlja iskidane rubove u 99% slučajeva, laser reže sa žilet oštrim ivicama, waterjet koristi abraziv i zahteva stručno održavanje mašine, skupu pripremu i stalno čišćenje i dopunu abrazivom a i ima problem sa maksimalnom debljinom materijala koji može da reže, izbijanje presom pak deformiše materijal i takođe ima nisku toleranciju na debljinu materijala te spor proces i skupo održavanje zbog habanja. Kako god okreneš, nema savršene tehnologije a da nije izuzetno skupa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih znao, nikada do sada nisam nikoga zamolio/platio da mi eloksira aluminijum.Svodi se na to da posle rezanja uvek površina gde je rezano mora da se obradi. Plazma ostavlja iskidane rubove u 99% slučajeva, laser reže sa žilet oštrim ivicama, waterjet koristi abraziv i zahteva stručno održavanje mašine, skupu pripremu i stalno čišćenje i dopunu abrazivom a i ima problem sa maksimalnom debljinom materijala koji može da reže, izbijanje presom pak deformiše materijal i takođe ima nisku toleranciju na debljinu materijala te spor proces i skupo održavanje zbog habanja. Kako god okreneš, nema savršene tehnologije a da nije izuzetno skupa.

То знам него нисам на то мислио.Мислио сам на делове алуминијума који су били у додиру са температуром.Мени се раније дешавало да на местима где је била велика температура, ту никако није било могуће елоксирати у црно.Увек је било некако светлије и баш се види!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А шта се дешава након сечења Алуминијума, тј. да ли се после те операције може добро елоксирати у баш црну боју!?Ја имам лоше искуство.стоН_Колд

Evo ima leka i za problem koji ti navodiš.Punch-presa, idealna za debljine limova do 6mm, obožava da štancuje Aluminijumske limove na hladno. I druge takodje.Dušu dala za masovnu proizvodnju kutija za probirljive i poštovane mušterije.Izvanredna je i za DIY zajednicu, jer može custom case da pripremi za 15min, zajedno sa crtanjem u Solid Worksu.http://www.youtube.com/watch?v=VS9lAknKxrI
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma narode, rezati može svako.Burgijom, frezerom, strugarskim nožem etc. Treba biti majstor pa naneti metal.Evo jedan tehnološki biser, gde se laserom nanosi prah odredjenog metala i zatapa u osnovu, gotovo kao vajanje ali CNC.http://www.youtube.com/watch?v=iLndYWw5_y8

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Машина је ОК и свака част само што не наноси ништа што има везе са алуминијумом.стоН_Колд

Zato što je posle tog procesa eloksaža nekvalitetna, kako si i sam konstatovao.Ovaj postupak je tek prvi korak dizajniranja u dolazećim vremenima.Pogledajte par modela nastalih ovim tehnološkim postupkom.Lepo nema šta.http://www.youtube.com/watch?v=boq_621R5Jghttp://www.youtube.com/watch?v=C3_twsI4VG0
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Лепо ал исkрен да будем не знам чему служи овај први !?стоН_Колд

To je model amorfnog oblika, prevashodno prezentuje mogućnost tehnologije.Evo u ovom klipu imaš par poznatih oblika radjenih istim postupkom.http://www.youtube.com/watch?v=C9awF5te_2whttp://www.youtube.com/watch?v=tkg6JSVAwi0
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Лепо ал исkрен да будем не знам чему служи овај први !?стоН_Колд

Pa zar ne vidiš? To je "univerzalni zupčanik diferencijala"... (iliti, kada ne može osiguranju da se naplati trošak šlepanja, onda mehaničar ugradi i ovaj deo... :tongue10: )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Вала свакојаких зупчаника диферцијала сам видео али овакав "Мамбо Џамбо" нисам.Мислим да је само показна вежба шта је машина у стању да направи.Надам се да ми неће требати :buehehe::tongue10: стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim postoje razne opasne mašine za sečenje metala itd i to je sve super :confused1: E sad mene bi zanimalo gde može da se nabavi/napravi/naruči kutija za nekog snagaša recimo, a da nije previše komplikovano i skupo. Poželjno bi bilo NS ili bliža okolina. Pitam jer ja nemam predstavu sada koji majstori (firme) kao rade pa ako bi neko mogao da me uputi. Ili je ipak bolja neka varijanta da se naruci neka gotova kutija iz inostranstva kao hifish sto je uradio? Mada ni to nije jeftino ni previše jednostavno. Nije mi nešto hitno, samo prikupljam info polako.Btw čitajući neke teme na hifi user dvv spominje i hvali neke slovence, da su navodno i jeftiniji i mnogo kvalitetniji od ovdašnjih majstora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ikog imas u Italiji - kupiti kutiju kao i hifish je najjednostavnije ;izlazi do 180 ojra tamo , sto i nije mnogo kad skontas d aimas i hladnjake i masivnu prednju plocu , a stedis zamaranje i dogovaranje ........da niej hladnjaka - siguran sam da bi Leonardo odradio stvar na osnovu jednog maila sa crtezima , ali ne znam kako on stoji sa nabavkom hladnjaka ...... bar se nije dosad izjasnjavao po tom pitanju.btw.http://www.diyaudio.rs/topic/628-kutije-za-uredjaje/page__view__findpost__p__17977

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad mene bi zanimalo gde može da se nabavi/napravi/naruči kutija za nekog snagaša recimo

Боље готова кутија, а онда машти на вољу!Ја лично, док немам хладњаке и не размишљам о некој кутији.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ikog imas u Italiji - kupiti kutiju kao i hifish je najjednostavnije ;izlazi do 180 ojra tamo , sto i nije mnogo kad skontas d aimas i hladnjake i masivnu prednju plocu , a stedis zamaranje i dogovaranje ........da niej hladnjaka - siguran sam da bi Leonardo odradio stvar na osnovu jednog maila sa crtezima , ali ne znam kako on stoji sa nabavkom hladnjaka ...... bar se nije dosad izjasnjavao po tom pitanju.btw.http://www.diyaudio.rs/topic/628-kutije-za-uredjaje/page__view__findpost__p__17977

Ah da, već ima tema za nabavku kutija itd, sorry. Pa 180 i nije preskupo, nije ni malo, kad bi to moglo ovde da se odradi za 140 (ili manje) sa hladnjacima bilo bi verigud :blackeye: I drugo vidim da talijani dostavljaju do susedne nam Hungarije, al šta dalje? :angel0: Morao bih da cimam nekog. ( bem ti zemlju, sve je ovde komplikovano, još uvek moramo da nekog molimo, da se snalazimo ako treba nešto iz inostranstva)@stoN_Kold - pa to je pametno, s obzirom da hladnjaci nisu jeftini, u stvari za sada sam video da se cena za neke Fišer hladnjake od oko 4000din, to je jedino što znam za sada. Izgleda da sam trebao postaviti pitanje Gde nabaviti kutije i hladnjake? ALi to ću u onoj temi Gde nabaviti? :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tesko da cemo uskoro prestati sa moranjem u snalazenju ........ najisplativije je da nadjes nekog da to dobarta iz Italije ;ako krenes racunati i shipping do Hu , pa sverc iz Hu .........lelemada - za sverc iz Hu se zna da su Suboticani zakon ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...