Jump to content

HBO GO i Sony PS4 Pro u Srb - problem


Doktor

Preporučeni Komentari

Koristim HBO GO preko PS4 Pro unazad 8 meseci. 

Namerno nisam uzeo preko SBB-a, vec sam se pretplatio na njihovom sajtu i uredno placam pretplatu.

Panasonic Smart TV ne podrzava HBO aplikaciju. 

Na PC laptopu, Mac Air-u, iPhone7 aplikacija radi bez ikakvih problema.

Obzirom da nisam uspeo instalirati, a da radi HBO aplikaciju na TV, instalirao sam na PS4 i tako sam gledao do sinoc.

Od sinoc pojavi se HBO GO logo, krene da se vrti krug i - nista.

Isao sam na net, deinstalirao sam aplikaciju, ponovo instalirao, ali problem nisam resio.

Ono sto sam nasao na net-u je da oni nisu tu aplikaciju apdejtovali, da radi trapavo.

Trenutno cekam neko normalno vreme da nazovem tehnicku sluzbu ( nedelja je, nadam se da rade ) i da pokusam sa njima da resim ovaj problem.

Ne ulazi mi se u HBO paket sa SBB-om ( imam onaj Gold Trio paket ), jer su u poslednjih 3-4 meseca rapidno krenuli problemi sa internet-om, tako da planiram da kada mi istekne ugovor gledam sta cu dalje.

Svaka pomoc dobro dosla. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Doktor said:

Koristim HBO GO preko PS4 Pro unazad 8 meseci. 

. . . 

Ne ulazi mi se u HBO paket sa SBB-om ( imam onaj Gold Trio paket ), jer su u poslednjih 3-4 meseca rapidno krenuli problemi sa internet-om, tako da planiram da kada mi istekne ugovor gledam sta cu dalje.

Svaka pomoc dobro dosla. 

 

1 minute ago, Mikorist said:

Nemam pojma zašto te muči ovo.  Ja imam HBO GO u sastavnom paketu Mts - iz svakog Browsera ga otvaram kad se ulogujem. Ne koristim app

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SBB internet je katastrofalan, teško da mogu da pogledam film, a da se barem 3 puta ne prekine, Tidal blokira svaki čas, prekine pesmu, pa posle izvesnog vremena pređe na sledeću - nemoguće je slušati muziku, pa sam ga otkazao.. uz stare probleme sa ruterima (kablovski modem još nije stigao), SBB se stavio na listu za otpis

1 minute ago, Mikorist said:

Nemam pojma zašto te muči ovo.  Ja imam HBO GO u sastavnom paketu Mts - iz svakog Browsera ga otvaram kad se ulogujem. Ne koristim app

pa i kod njega radi na PC, PS4 player je zgodan - ne pališ računar, već spravu sličnu inteligentnom video playeru - kapiram da je to neshvatljivo za ljude koji računar ne gase, ali ima i onih koji bi što ređe da ga pale :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Mikorist

Ne razumes.

Nemam Samsung smart TV, vec Panasonic kako bih direktno instalirao aplikaciju na tv.

Pokusavao sam da instaliram preko browser-a na tv, ali je ocigledno veza takva da je nemoguce gledati.

Gledanje HBO GO platforme izuzev Mac Air-a koji kcerka svakodnevno koristi, meni odgovara vise da gledam preko tv-a.

Ovo sto imam na iPhone je totalna budalastina i zamor ociju. Nema tu nikakve koncentracije kako bi se odgledala ono barem jedna epizoda kratke tv serije od 20 min.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nazalost, kod ovih servisa, retko kad je nesto na strani korisnika, verovatno se zabagovalo nesto kod njih, pa ti tesko mozemo pomoci dok ne kontaktiras podrsku, jedino sto mi pada na pamet, mala verovatnoca, al ajde, da nemaju neko ogranicenje broja uredjaja pa da je skoro nakacen neki novi pa PS4 ispao iz rotacije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Mentok said:

. . .  al ajde, da nemaju neko ogranicenje broja uredjaja pa da je skoro nakacen neki novi pa PS4 ispao iz rotacije.

Definitivno to nije u pitanju.

Evo kako se to prikazuje na ekranu.

hbo freeze.jpg

Posle se ugasi HBO logo, ostane ovaj plavi dupli krug i vrti se do besvesti. :angry:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam se drndao sa igračkim konzolama, mada kontam da su one sada svojevrsni media centri sa svojim operativnim sistemima, pretpostavljam da PS4 ima i neki browser, pa da probaš da pokreneš HBO GO iz browsera na PS4, čisto da lokalizuješ problem na aplikaciju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda je problem i u ovome ?

A da se pre obracanja HBO podrsci prvo nahebem majki ovima iz SBB ?

Placam im uredno 150/10, a konstantno ne mogu da prebacim na speed testu 50 Mbps ?

Koliko se secam 50 Mkbs brzina je nekakav minimum da bi se pokrenula HBO GO aplikacija. :hmmm:

 

sbb test.jpg

sbb paket.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne verujem, dosta je to za aplikaciju. za HD sadržaj sigurno ne vuče više od desetak megabita, za 4k više, ali, sad na stranu što SBB ne isporučuje šta su obećali, aplikacija bi se sigurno pokrenula i na manjem protoku, ako bi joj baš zafalilo protoka počela bi da secka slika pri samom strimingu, ali ne bi trebalo da smeta samom pokretanju aplikacije. ipak je to samo front-end, nema tu velikog protoka sve dok ne pustiš neki film

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Mentok

U pravu si. :BeerMugCheers:

Nadjoh i ovo za minimalni protok :

https://help.hbogola.com/hc/en-us/articles/360002850432-What-are-the-minimum-system-requirements-to-enjoy-HBO-GO-

 

INTERNET CONNECTION:

  • A broadband connection with a minimum of 3 Mbps is required to view video in real time.
  • For HD, a minimum of 3.1 Mbps is required.
  • For mobile devices, a minimum connection of 3G or Wi-Fi is needed. 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok "ubijam" vreme cekajuci 12:00 i razgovor sa HBO tehnickom podrskom pogledam brzinu interneta preko PS4. 

Download se trenutno "popeo" na celih 75 Mbps, ali je Upload svega 2.1 Mbps. :(

Da li je mozda i u tome kvaka zasto se ne moze pokrenuti HBO aplikacija ?

Da ponovim da mi je od pre nekih 3-4 dana pokretanje islo sporije, da se nisu pojavljivali skrin sotovi od pojedinih filmova, tv serija, da se moglo gledati, ali da je povremeno bilo i prekida u prenosu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bice da je to u pitanju, pritisni ih i ne pustaj

ako ne pomogne, raskidaj ugovor sa budalama i menjaj providera (mada nisam upucen koje su opcije)

mada znaci i procesorska snaga samog tvog uredjaja ( ajd da ne sumnjamo u PS4) , ali i koliko je frizak software ..... sto mu vise dodje pitanje usaglasavanja izmedju raznih platformi

generalno - javlja mi se da je za tu stranu najbolje odustati od smart funkcija tv-a i presaltati se na externu djuntu, nesto od ovih modernih zilioncore android tv boxova, u nadi da se tu problemi izmedju platformi brzo resavaju

msm, to je jedini nacin da znas da si hardwerski miran nekih 5 godina, onda Jovo nanovo

https://neodata.kpizlog.rs/tv-i-video/smart-tv-box/grupa/1054/2281?data[order]=price+desc&action=search 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hardwerski znam da sigurno nije problem, nego samo kontempliram na temu software zavrzlama

no, i to recimo da smo sigurni da nije problem

ene, sto napisah, manje vise prva dva reda sto napisah su domundj za tvoju situaciju, ostalo su restlovi nekih mojih razmisljanja u zadnjih godinu dana (Kalif namesto Kalifa- da kupim android box i turim na Samsung Smart), al na kraju svakog razmisljanja dodjem do istog zakljucka - toliko retko koristim ekran da mi je smor i razmisljati o tome

skidam serije i filmove, da bi ih brisao nepogledane posle par meseci :dash1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od 12:00 stalno zauzeto.

Presavijem tabak i onako bez ikakve nade da ce doci odgovor poslah na njihovu email adresu.

Evo i pisanija :

 

photo?spsize=80X80&fallback_url=https%3A%2F%2Fs.yimg.com%2Fdh%2Fap%2Fsocial%2Fprofile%2Fprofile_a64.png&alphatar_photo=true&appId=YMailNorrin&badge=false&appId=YMailNorrin

 
 
Sun, May 31 at 1:23 PM
 
 
Poštovani Sxxxxx,
 

Hvala Vam što ste kontaktirali HBO GO korisničku podršku.

Izvinjavamo se zbog ove greškeJuče smo imali tehnički problem i došlo je do generalne greške na HBO GO aplikaciji kod svih korisnikaNaš tehnički tim radi na rešavanju problemaočekujemo da u najkraćem mogućem roku bude otklonjen. 
 
Još jednom se izvinjavamo zbog ove greškei zahvaljujemo na strpljenju.

 

Srdačno,

HBO GO Korisnički Servis

Tel: 0800 500 805

Email: [email protected]

 
From: xxxxxxxxxxxxx
Sent: Sun May 31 2020 12:56:30 GMT+0200 (Central European Summer Time)
To: [email protected]
Subject: HBO GO i Sony PS4 Pro - problem
Postovani,
od pre meseci sam uzeo HBO GO paket preko Vaseg sajta koji uredno placam.
korisnicko ime/email : 
 
Koristim na konzoli PS4 Pro i Mac Air laptopu.
Sve je radilo bez vecih problema do pre par dana kada se slike TV serija i filmova nisu prikazivale momentalno, bili su prazni okviri, da bi se potom pojavilo.
Od juce se ne mogu logovati preko konzole.
Aplikacija krene, pojavi se HBO GO logo, onda ona dva koncentricna kruga, nestane HBO logo, ostanu u sredini ekrana krugovi koji se vrte, a progam se ne otvara.
Pokusavao sam sa deinstalaciom HBO app, ponovo instalacijom, restartovao u vise navrata, ali problem nije resen.
Moj provajder je SBB i nisam zeleo da uzimam preko njih HBO GO jer mi je ovo sa direktnom pretplatom preko HBO sajta, jer mi tako vise odgovara,
 
Ovo bi bilo ukratko.
 
Pozdrav,
S....... M.....
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sada im stopujem vreme da vidim kada ce i da li ce resiti ovaj kvar. 
:Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...