Jump to content

XA


Aleks

Preporučeni Komentari

Ma jest, al ipak se ustalilo kao fraza, gde mnogi i ne obraćaju pažnju na samo značenje scene....

Mislim da je Rambo Amadeus kriv za to, barem je meni prvo stiglo to od Ramba pa tek posle iz Užičke... :)

A lebac, ko lebac, nije ovo pojačalo za mene... Suviše je extra, nijesam navikao :rofl:  Sad i ostalo ište apgrejda... prvo DAC, odličan je ovaj AK4396 kada mu staviš samo kondić na izlaz, ali kontam da nije tu baš sve kako treba... mislim ono, kad se cedi suva drenovina. Mora da procedim i neku NOS varijantu i neki Sabre, možda i taj DSD, dok vidim šta i kako.

A zvučnjaci ko zvučnjaci, zavisi sve kolko si oparan (onovčen), meni recimo trenutno ne pada napamet (naparu) da gi menjam... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono što sam napisao u reviuwu na temi... Tera te da ga ne gasiš, da iznova i iznova preslušavaš sve... Bilo koji žanr da pustiš, bilo koju muziku, jednostavno sve prelepo zvuči. Pre, sa babelom, nije mi se slušala elektronika ili nešto "suvo", babel je baš sjajan za džez ili instrumentalnu muziku, ovo, ovo sve svira podjednako dobro, da se ne greje kao lud ne bih ga nikada ni gasio. Čak i crtani filmovi zvuče ekstravagandno :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, shonne reče

Liftovi 😁

stvarno je ogroman taj tranzistor.... to ne radi ni 20 deo snage za koje je predvi]eno

Inače...Nikl (80%) oko 4,000 gauss. Razlika između gvožđa i nikla je oko 1% THD na 20Hz. Krivulja zasićenja izgleda drugačije.

I to se čuje drugačije kod mene nego kod ostalih Sisyca.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Šta mećate kao speaker protection na balanced ampove (i turn on delay)?

Nešto bih turio pojednostavljenije onako, ne preskupo, a i da bude mičko nemam baš mnogo mesta.

Šta obično se stavlja, odnosno, šta dođe najpopularnije ovih dana (ako uopšte neko stavlja to na ove passove)?

Počeh sam da tražim na Big diya pa se pogibijeh u onem novem njiovom dizajnu...

Ili možda i PRC upc radi posao?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MMM, nema ovaj xen neki PCB ništa... Mrzi me da crtam :P

Ref gnd - ček, ako koristim skroz odvojeni trafo, odnosno odvojeni sekundar, za napajanje celog kola, onda verujem plus na jedno minus na gnd i to mu je to? Sklop dođe galvanski odvojen. Dva komada sklopa po dva releja sa dva upc-a i toeto?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mmmm... vidim da svakako ne gine pločica po kanalu.. to još implicira na to da u različito vreme mogu da se aktiviraju zvučnici po uključenju uređaja (manje bitno), kao i da može samo jedan kanal da se isključi ako dođe do jednosmernog napona (isto i to manje bitno).

Nisam dugo istraživao materiju pa sam mislio da je u međuvremenu neko smislio univerzalnije rešenje na temu.....

Hvala drugari anyway, Šone, javljam se ako ću da sklepam Vellemana. Možda on dobije prednost u odnosu na upc, nem pojma ni ja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sam uredjaj @Aleks je tako odradjen da postoji delay kad se ukljuci. U sustini u istom trenutku se pale ako nema jednosmernog napona. Dok ako se pojavi, ukljucuje se odmah na izabrani kanal. Nisam gledao kakva ti je config i da li je potrebno jedna ili vise plocica za tvoj amp. 

Ja ne pravim uredjaje bez zastite. Svaki moj amp ima ovaj vell, radi odlicno 🤗

Na usluzi ako zatreba, tj...meni ce uskoro da trebaju 2 komada, pa budem narucivao plocice iz jlc. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...