Jump to content

Fender Super Reverb


neskor

Preporučeni Komentari

Ajd možda glupo pitanje al ne znam pa bolje da pitam: Jel nekakav kit komplet, ili radiš restauraciju starog nekog, ili si ti sam sve ovo, počevši od šeme?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sema postoji uveliko za ovaj amp, takodje i layout.

Kod nas kupljen materijal za plocice, izbusio ubacio turete i sve polako izlemio.

Ostale delove sam porucio sa sajta Banzaimusic i Tube Audio Doctor.

Napojni trafo NOS Fender sam nasao kod nas na  KP, ostale sam kupio u USA kod nekog lika sto ima brdo Fender NOS trafoa i prigusnica.

Izlazni trafo je original Fender Super Reverb ali novije prozvodnje, nije NOS.

Ostale delice nesto kupio kod nas, a vecinu opet ebay ili one gore pomenute web adrese.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fenomenalan uradak, bitno bolji finiš nego na originalu, pogotovo glavna ploča u odnosu na original sa nitnama.

Na osnovu servisnog i slušnog iskustva probaj da podigneš bias do gornje granice (nadam se da ti je trimer vezan kao level a ne bias balance)

Pošto ćeš za svirku verovatno koristiti vibrato/reverb kanal obavezno biraj cev broj 2 na slušanje, Ei ako je dobra, NOS, ako nije mikrofonična ume tu da svira samo tako. Takođe Philips/Miniwatt, Telefunken.... Juče smo ostavili na toj poziciji jednu Ei, ubila je sve drugo što smo stavili.

Izabrao si da praviš pojačalo koje je apsolutni Hiend u clean  zvuku.

Želim puno dobre svirke i uživanja!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/30/2020 at 9:34 PM, neskor said:

kao po originalnoj semi, GZ34

jel J.J.  ... to je novija produkcija, nisu skupe, meni danas nalece jedna I kupih, ne osjecam razliku u zvuku izmedju nje I philips NOS iz `60

kako se tebi cini

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...