Jump to content

Antivibracione podloške


NIXIE

Preporučeni Komentari

[mention=2304]Srecko[/mention], ovo je nastalo iz dosade. Nemam mernu opremu tako da ne znam kako deluje.

[mention=1908]vladd[/mention] kad pojačam umereno do glasno, ne osećam nikakve vibracije na uređajima rukom, očigledno da ja nisam dobar merni instrument. 

Šala [mention]NIXIE [/mention] , pa Vi ste završili vazduhoplovstvo (ako se dobro sećam) i siguran sam da Vi ovo sve znate (posto ste mladi verovatno i bolje od mene). Šta više verujem da je to Vaše rešenje prihvatljivo i blizu nekom optimumu.

Suštinski, sve sto napisah u vezi ovoga, uopšte nije upućeno Vama nego, biću grub, slepcima-profesionalcima kojima je to osnovna delatnost. Donesu odluku, reše pitanje oslanjanja jednom za svagda i ostave projektantima samo npr: da biraju oblike, boje ....... naravno i najvažnije da li su firmirane[

Em bi zaradili novac, jer bi zbog serija ljudima bilo verovatno i finasijski prihvatljivije da kupe nego da prave, em bi se deklarisali da ne prodaju maglu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je neko napravio pos'o oko ovih kerefeka u vidu podloški, podloga, spajkova, tretmana slušaonice, to je firma Shun Mook Audio. :)

Znam za firmu pune tri decenije, od nastanka. 

http://www.shunmook.com/index.html

IMO - ako bih nešto želeo probati, napraviti u ovom domenu audio "đinđuva", 'ladno bih iskopirao njihove uradke. 

Npr, nešto ovako :

http://www.shunmook.com/hifiproduct_2.html#1

Naravno, Mpingo Disc je posebna priča ( slika sm3 ). :D

 

sm1.jpg

sm2.jpg

sm3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, Mikorist reče

drvo je zakon :D

eh,sad si ga sve uprskao :D..koje drvo,kakvog izgleda..piramide,kupa,kockice itd....bejase dosta davno,dobih od dealera Promitheus NOS DAC dok je bio kod mene drugarev P.Lurne Mephisto CD transport kod mene da se zevzecim sa njime,u fabrickoj opciji na dnu kucista male gumene nozice su bile na DAC-u,dao mi je uz njih i neke piramidice,od nekog specijalnog drveta (valjda ruzino),i samo mi je rekao da probam obavezno i sa njima..e sad,sa piramidama je DAC  svirao bolje jedno 30-35% sigurno..dugo su kolale price,da treba uzeti one decje setove sa raznim drvenim formama (valjci,piramide,kupe,stapici,kockice),i da treba probati i pod hifi uredjajima..i onda se moze nastaviti dalje sa potpitanjima,a na sta je bio postavljen DAC,stocic?..stocic kolko nozica?..3 ili 4..od kakvog je materijala bio,masivan ili lagan?..kojim slucajem neki fenseraj od specijalnog coffee table (Mana,Söund Organisation,PM Acoustic,Ikea,Finite Elemente ?..ciji je bio,sa zatvorenim profilima,ili je L provil bio u pitanju?..da li je imao staklenu plocu od recimo 10mm,ili tanku dasku ?

:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadam se da neću biti pogrešno shvaćen (pošto znam o tome “nešto”) najviše bih imao poverenja u ono sto bi [mention]NIXIE [/mention] uradio pod pretpostavkom da neko to iz finansira da bude teorijski i eksperimentalno urađeno (i objavljeno[emoji16]) kako treba.

Ovako mi to sve delije kao da ih je Trump pravio i reklamira ih (mislim na strane ponuđače ne na naše diy proizvode) [emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja za CD player koristim ovo za izolaciju od vibracija u okolini, posto je zamenski laser osetljiv.  Masivna sipka od durala, fi 44, obradjena na strugu, sa gornje strane pluta 3mm, sa donje pluta 2mm i rebrasta guma. Radi savrseno.

AE87EA49-6B8D-4AAC-B14F-B982D72062A6.jpeg

E7E75ADD-631A-4867-95EE-65BFCC4EA1C8.jpeg

88F87BE3-AE8F-4588-A402-8C35B93612D1.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Srecko reče

pa Vi ste završili vazduhoplovstvo (ako se dobro sećam)

Završio sam vojno mašinstvo, ali nisam imao prilike da se time bavim. Bavio sam se hidraulikom, pneumatikom, raznim fluidima i klasičnim mašinstvom, a u hidrotehnici sam već više od 20god. Ekologija što bi rekli. I više sam građevinac nego mašinac, taki je poso. :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, Mikorist said:

Razmišljam da napravim mini Keopsovu piramidu - kućište - i u njega DAC da ubacim. 

Problem je znati umanjenu dimenziju priramide 

Screenshot 2020-05-28 at 11.38.03.png:smesna:

http://www.shunmook.com/images/gallery/Shun Mook Acoustics Photo Gallery_0013b.jpg

http://www.shunmook.com/images/gallery/Shun Mook Acoustics Photo Gallery_0006b.jpg

(ovo zaklanjanje zaslona ima smisla, ali, ima boljih načina)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...