Jump to content

Antivibracione podloške


NIXIE

Preporučeni Komentari

1 hour ago, NIXIE said:

Ima tih raznih šiljaka i podloški od Kineza, lepih, samo je pitanje koliko to radi posao?

https://www.aliexpress.com/af/audio-feet.html?d=y&origin=n&SearchText=audio+feet&catId=0&initiative_id=SB_20200526003418

koji je bre ovo šiping...su oni normalni?:o

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Sledeće je da odvojimo zvučničke kablove od poda klocnama. To mora da upali. :w00t:

Jokmori, vigvami od ražnjić štapića :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, mutayu reče

Kako postavis uredjaj na ovo. Gde se osloni uredjaj a gde se lager oslanja na podlogu?

 

Krajnje jednostavno, stavi se pod uređaj 3kom. na ravnu površinu, mimo nogica i sve je u redu i prilično stabilno. Spoljašnji prstenovi se preko termobužira debljine 2x0,3mm oslanjaju na uređaj i podlogu. Oni aluminijumski su se klizali, pa sam morao da lepim eko kožu da mi se ne pomera uređaj kad ga uključujem i da ne ogulim plastifikaciju. Na DAC imam ušrafljene Al nogice sa jednim ležajem unutra. To će sad da se skida, vraćam gumene i poturam ove nove.

Roze lageri.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srednji prsten gornjeg preko čelične podloške debljine 2mm leži na srednjem prstenu donjeg a sve to spaja čvrsto utisnuta bakarna cev. Podlošku sam stavio kako bi sve uvek bilo iste visine,  odnosno da ne proklizi slučajno spoj pod težinom uređaja. Na kraju kad sve stegnem M8 vijkom je jako čvrsto spojeno. Da imam obrađenu punu čeličnu osovinu i navučem na nju ležajeve na presi podloška ne bi ni trebala, samo mali naslon (venac visine 2mm) na osovini. Mogu da se stave između gornjeg i donjeg ležaja i dve -tri podloške, neka čaura ili ceo ležaj sa po jednom podloškom između ako treba veća visina. Taj srednji ležaj ne radi ništa u tom slučaju, samo služi kao distancer. Mogu da napravim trobojku za patriote.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili kao ideja da se povade viskovi kuglica i ostave recimo tri, rasporedjene, bilo vencem  bilo nekom drugom distancom.

Da li treba dva lagera za opciju sa jednom osovinom i osloncem lezaja na spoljnom prstenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Zen Mod reče

daj skicu

mi stariji ne mozemo tol'ko dugo da citamo

Nacrtaću lepo sutra. Vrlo je jednostavno, lager-podloška-lager i kroz sve se upresuje cevka. I na svaki lager nabace se po dva termo bužira u željenoj boji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, vladd reče

Ili kao ideja da se povade viskovi kuglica i ostave recimo tri, rasporedjene, bilo vencem  bilo nekom drugom distancom.

Da li treba dva lagera za opciju sa jednom osovinom i osloncem lezaja na spoljnom prstenu.

Ovo prvo ima kod Kineza sa tri kuglice, baš onako lepo napravljeno.

Pošto imam i te sa jednim lagerom, i probao sam neke sa dva, mogu reći da su bolji ovi sa dva lagera ali samo na red vezana.

A probao sam i šiljak sa jednim lagerom, vrlo sličan rezultat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam totalno zbunjen ovim, ništa ne kontam šta i kako treba odraditi :)

Imaš li neku koju trenutno radiš ili skini taj bužir pa slikaj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ćao drugari! :)

Dugo me nije bilo, nastala mala puza u poslu zbog virusa, pa evo da se vratimo malo hobiju... :)

Kao što @vladd pomenu imamo tvrdu i meku vezu, tvrda spaja, meka razdvaja.

Najčešći primer tvrde veze je šiljak, kod kojeg je glavna fora bila što manja kontaktna površina.

Sa ovolikim brojem kuglica se srazmerno povećava i broj kontaktnih tačaka?

Koja tačno ideja stoji iza ovakvih podloški sa više kuglica?

Šta se dobija povećanjem broja kontaktnih tačaka u odnosu na šiljak?

Ok, postoji i ta priča o usmerenosti šiljka, a kuglica je okrugla. :) 

Šta bi smo dobili kada bi smo upotrebili samo jednu kuglicu u sendviču između dve podloške za šiljke?

Ako je problem usmerenost šiljka, nju bi smo izbegli upotrebom kuglice koja sa obe strane ima smanjenu kontaktnu površinu, ali bi smo i kontakt smanjili na najmanju meru upotrebom samo jedne kuglice.

 

49174-133651e8-aluminum_speaker_spike_footer.jpg.74b5680f4c35722eac38552ac6af5c12.jpg

2038616536_ScreenShot2020-05-27at3_56_05PM.JPG.621393b67ac8b515cbc59379a7893ee1.JPG

 

...ovako:

podloska-presek.gif.c07c1c5c4edc46c1c579e31f729d11d1.gif

 

Ima jeftinih kuglica u Planetbike-u:

https://planetbike.rs/catalogsearch/result/?q=kuglice

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kapiram ja to, ali sam gore napisao i sledeće: "Ako je problem usmerenost šiljka, nju bi smo izbegli upotrebom kuglice koja sa obe strane ima smanjenu kontaktnu površinu, ali bi smo i kontakt smanjili na najmanju meru upotrebom samo jedne kuglice."

Kod šiljka imamo veću površinu kontakta sa jedne strane, uređaja ili podloge, u zavisnosti od toga kako je okrenut.

Kod kuglice je kontakt podjednako mali sa obe strane.

Mene interesuje šta proizvođači ovakvih podloški kažu da se dobija ovolikim brojem kuglica i koja je prednost (u praksi) u odnosu na jednu?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Nesic said:

Ja sam totalno zbunjen ovim, ništa ne kontam šta i kako treba odraditi :)

Imaš li neku koju trenutno radiš ili skini taj bužir pa slikaj...

E sad mi jasno, video sam prvi post u temi :D

Da, vidim i da se moraju uši očistiti u toku rada :medieval:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...