Jump to content

Pomoc oko kupovine zvucnika do 150 evra


Mariccc

Preporučeni Komentari

Gledao po raznim stranicama - forumuma sta kazu ljudi za ove Bowers&Wilkins DM220. Ne bas neki sjajni komentari. Bukvalno samo ime. 

Za ove Kef Cantor III me razocaralo sto ima pasivan radiator... 

Naleteo sam na Kef Carina II. Deluju sasvim ok.  NIsam nasao nista posebno za njih. Sem nekih opisa... 

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/kef-carina-ii-zvucnici-/oglas/94881421?filter_id=110419535   Vrede li para?

 

 

Carina_II.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Propustio si ladno sony, nema nazad, otisle, sada propustas hejbruka gledajuci konfekcijske sprave i trazeci demokratsku vecinu forumskih pohvala.

Elem, ako ne znas prodavca, mi ne bacamo pasulj da znamo da li je nesto krpljeno, budzeno, spremano za prodaju tek da se uvali, da bi iko ista znao da li to "vredi".

Generalno, kao kada kupujes auto pa gledas marku, pa makar i los model a ne stanje...

Postoji sigurna i dobr kupovina, i postoji sliper, nesto sto vredi i po niskoj ceni a moze se osveziti da bude vrhunsko. Ali za to treba znati neki istorijat, znati prodavca....

I postoji roba sa kojom ce samo prodavac biti zadovoljan...kada je se resi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko ce znati prodavce, niti da li je nesto sminkano za prodaju.  Ali moze se primetiti na oko po nesto. Kao sto mi covek reako da su pocele da pucaju kalote na srednjotoncima.

Tak da je macka u dzaku. Ima i onih koju ti spuste cenu samo da je se oterase. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu to kalote, to su "phase plug"-ovi, ili "fazni usmeravači" (kako već bi bio prevod po naški - ne znam tačno).

Služe da usmere srednje/više tonove - smanje disperziju, lepo izgledaju, itd...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da nije kao kod Wharfedale, izgleda kao phase plug a u stvari je šiljak plastični zalepljen za membranu? U principu je sve jedno, bitno je kako svira.

Svakako ne treba očekivati da HB150 služi za žurke i da ima masan bas i da zakiva za trosed. To je napravljeno za ljubitelje koreknog zvuka koji ne slušaju glasno, ipak je to samo 7inch midbass.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Okrenuti prodavca i cuti pricu.

I otkaciti ako postoji tracak sumnje.

Ne postoji bentli za 1000 evra i ne postoji zvucnik za 150 evra, pa jos podnostojeci da je fascinantan. Prodavci su naostreni, pretezno lukavi, i ne da solidne stvari prodaju jeftino, nego suprotno, tesko djubre zacenjuju pa racunaju na neka cenjkanja i da je visa cena odraz nekog kvaliteta. Kakva je i cela hifa sa cenama. Brendomanija hara, pa makar konkretni primerci bili otpad.

Zato je bolje sacekati, prikupiti nesto vise novca i uzeti nesto sa cime se moze biti zadovoljan.

Na KP ima zanimljivijih primeraka za oko 200 evra nego u ovoj soc zoni, mada je moj bazicni savet nabavka u radnji zvucnika i vodjenje price razradjivanja usviravanja i lagane svirke od pocetka...

Polovno bez istorijata, a bez neke mogucnosti da se zaroni u unutrasnjost, ulivanja nekog poverenja, je gubljenje vremena za sitne pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu i da sacekam. NIje mi zapelo. A ne trazim savrsenstvo. Znam da se sa tim parama ne moze dobiti perfekcija.

Nego cisto sta ne uzimati ,i sta bi bilo solidno za taj novac.  Sta je precenjeno. A vecina jeste. Nabili cene kako bi pomislio da je stvar super. A kao sto kazes ono 3 puta namotavano i krpljeno. 

Kakva je razlika sto se tice 200 evra kada je ista prica kao i sa ovih 150? 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

druže, skupi još malo i kupi ovo:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/dayens-ka3/oglas/95567371?filter_id=652392565

provereno, razbijaju, a ako se razumeš u materiju malo ih modifikuj i dobićeš ubicu ove boranije sa kp

ponudi mu 300 evrića i nosi to kući

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj glas za KA3

To je nekada koštalo 500e u materijalu samo, a gde je izrada.

 

ka31.png

ka32.png

ka33.png

____________________________________________________________________________________________________

EDIT: Jedan midbas nije original, zamenjen nečim ko zna čime - liči na neki kevlar:

image.png

Ili izbegnuti ili ubiti cenu zbog toga na 220-240e i tražiti par Vifa BC18WG49 da se zameni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e to nisam primetio...ali eto, predlog je odličan...pokušati dobiti kutije za 100 evra manje i kupiti te vife...di ćeš bolje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...