Jump to content

Pomoc oko kupovine zvucnika do 150 evra


Mariccc

Preporučeni Komentari

Pozdrav forumu.
Kupio bui neke podnostojece zvucnike za dnevnu sobu do 150 evra. Nisam bas za bookshelf.
Soba je nekih 17 kvadrata. Ne bih pustao filmove i muziku sa kompa. Nego sa cd playera. Sto se kaze za svoju dusu. Cd player nije neki top ( mozda se nekada nabavi). Pojacalo recimo Pioneer SA-7800, ili neki Sansui...
Muziku koju bi pustao bila bi raznovrsna :). Recimo: rok,metal, ambiental,new age, '80 ,pop-rok. 
Da li uzeti dvosistemce ili trosistemce?
Zapali su mi za oko Mission M33 i Heco Victa 500?
Sada Mission mi deluje  ok. Ali nekao mali sto se tice drajvera. Da li ce moci da isporuci bas sve sto treba? 
Nisam u mogucnosti da poslusam sve zvucnike, pa ni ove. Svaka pomoc je dobrodosla.
Naravno i svaka preporuka za neke druge kutije. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko što reče Mika nezahvalno je pomagati na ovakav način, svako ima neke svoje favorite u nekoj $$$ zoni, pa bih tako ja mojih 1,5 vučićeura dao na neke lepe Cantone, recimo

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/canton-audiofilske-podne-gromade-nestor-703/oglas/94404970

Za sitne novce se tu servisiraju kalote, poprave grilovi, kasnije se uradi osvežavanje skretnice, i bogtevideo.

Da, ima čika Brko ovde po oglasima nešto, skokni do sekcije oglasi ovde na forumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sve zavisi od ličnih afiniteta..... ali za rock, metal - po mom mišljenju treba membrana od bar 10 inča

i više... onaj Coral je primer - za njih nedostaju neki nogari (da se odvoje od poda) .

Ono što je odlično za sve vrste muzike je iznad 150E .....  i  u  vintage speakers kategoriji.....

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi hitno. Zato  sam se i posavetovao po forumu. Imam ja neke grdosije od zvucnika sto sam sam nesto skarabudzio pre desetak godina. Bez ikakvog poznavanja materije :). Ali rade i biju ko ludi.

Sada bi uzeo nesto ipak malo kvalitetnije. Da sednem i uzivam u muzici. Mozda nakacim na nekog lampasa, pustim koju plocu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti Infinity ne vrede te pare.

kad im se zameni originalno fabricko vesanje, to nisu ti zvucnici.

100%.

ako si iz Beograda ili blizu, mozes da svratis do mene.

cuo sam da spominjes lampas.

a vecina mojih zvucnika za prodaju ili zamenu su tube friendly.

a cene su vise nego povoljne.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, чика-Брка reče

ti Infinity ne vrede te pare.

kad im se zameni originalno fabricko vesanje, to nisu ti zvucnici.

100%.

 

+Osetljivost 89 dB

Za ovo treba neko jako pojačalo obično da ih pokrene. Dobro a jako pojačalo je skupo. To je sad van ove teme. 

Ja obično idem obrnutom logikom (ovde svako ima zasebnu logiku) - neki bolesno dobri zvučnici od 92-100db minimum - onda mogu lampioni - čip amp - ili neka A klasa....

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...