Jump to content

Nas novi PA sistem


DamirDj

Preporučeni Komentari

Treba da zapocnemo moj prijatelj i ja novi PA sistem, sa kojim treba da radimo uglavnom DJ nastupe i slicne zurke.Sistem je zamisljen da ima 4 satelita i 4 basa. To ce biti glavni sistem, plus ono sto vec imamo.U satelitima su dve 15-ke (svaki 99dB) i jedan 3-incni driver (112dB)sa trotom od 2 inca, hornom od 30 x 60 stepeni. Max SPL ja 137dB.Bas je zamisljen sa tri 18-icna bassa od po 600watt/sin, kutija ima oko 650 lit i kombinacija bassreflex , bandpas, horne kutije. Basovi ce biti spojeni u nekoj slicnoj dipol verziji. Po proracunu maximalni SPL basa treba da bude na 70Hz i to 141dB.Impedanca satelita 4 ohma , a basa 3 ohma. Na svake dve bas kutije bice zakaceno jedno pojacalo od 2 x 2kW na 2 ohma, a na dva satelita jedno od 2 x 1kW na 4 ohma i na viskoki mono blok od 300-400watt/sin na 4 ohma. (verovatno neki Mos-Fet).Sve kutije ce imati minimum 6 rucki i obavezno tockove na zadnjoj strani.I naravno digitalni crossover.Evo par slika, pa da cujem komentare.

post-133-126287899671_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Интересантно нема шта!Волео бих да чујем када буде зaвршено, јер сам се разних озвучења наслушао.Задње које сам слушао је било комплетно озвучење Ренхус Хаинц.Питање:Како си замислио да носиш са свирке на свирку толике килограме и колико вас?стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Интересантно нема шта!Волео бих да чујем када буде звршено, јер сам се разних озвучења наслушао.Задње које сам слушао је било комплетно озвучење Ренхус Хаинц.Питање:Како си замислио да носиш са свирке на свирку толике килограме и колико вас?стоН_Колд

Moj stari sistem isto nije lagan, i prosle godine smo se bas nanaosili i bome umorili. I to samo zato sto nije bio planiran za nosenje. Malo rucki, malo rekova , nema tockova itd.Ovaj smo planirali baz obzira na tezinu da bude maksimalno mobilan.I on i ja vozimo karavane i imamo prikolicu , a prijatelj mi ima toyotin kombi.Inace ima nas dvojica i jos dvojica koji rade za nas.I kako je zvucao Rinhus Hainz? Sa obzirom kolko kosta trebalo je da bude dobro.Ja sam prosle godine slusao ,Mayer sound melody, pa EAW kf760 + turbosound tsw218, po ko zna koji put berarov veliki sistem i janov onaj malji Jbl line Array sa martinom na basu. Najbolje je bio podesen JBL od Acima iz Bg-a u tuborg satoru. Bio sam i Osijeku na Shapeshifterisima i tamo sam slusao KV2 audio i ostao pomalo razocaran zbog male kolicine zvucika(u pitanju je stariji sistem).Tako da sam se i ja svega naslusao. Da li je neko slusao od Mise PSP njegov Coda Line Array?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jos malo experimentisanja sa izgledom tj. konstrukcijom satelitaRazlika je driverima i hornama za visoke. U pitanju je waveguide horna od 10" koju proizvodi Dayton audio i driveri bi bili Selenium D220TI od 16 Ohma.Znaci dva drivera i dve horne.Da li je ovo bolje i gore resenje (bolje je sigurno zbog onih gornjih visokih , a gore zbog???Slika sa desne strane je sa zastitnom mrezom.

post-133-126295967665_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako planirash te dayton horne da postavish...na mrezicu :blackeye: ?Izgleda to mocno, al sta je sa tajminzima i poravnanjem osa kalema?Ako mozesh nabaviti uz te 10" dayton i one vece od 12" po povoljnoj ceni...racunaj me za dve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako planirash te dayton horne da postavish...na mrezicu :blackeye: ?Izgleda to mocno, al sta je sa tajminzima i poravnanjem osa kalema?Ako mozesh nabaviti uz te 10" dayton i one vece od 12" po povoljnoj ceni...racunaj me za dve.

Tajminzi , pa zato imam digitalni crossover i njegovo stelovanje delay-a, mogu da namestim da viskoki zakasni.Trenutno mogu da nabavim 12" i 8" jer to ima na lageru, mada ne moze doci u srbiju pre kraja februara. Cena za 12" bi bila oko 25 eura za komad, a za 8" oko 20 eura.Za motazu horne sam mislio da isecem mrezicu u krug i da zavrnem istu za nju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Poceli smo da radimo.Konacno smo krenuli da sklapamo kutije. Prvo smo sklopili jednu mid-bass kutiju od iverice , a onda cemo da testiremo i da vidimo sta zna. Ako bude sve uredu pravimo seriju od spera.Evo par slika

post-133-127257573552_thumb.jpg

post-133-127257574457_thumb.jpg

post-133-127257575771_thumb.jpg

post-133-127257577446_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

verovatno zato sto je napravio vec skoro sve moguce verzije pa jos i ovo da proba. I meni jako cudno izgledaju, imam utisak da ce da ubije bas za onom zatvorenom povrsinom membrane ili pokusava da dobije zvucnik koji ne svira niske basove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

verovatno zato sto je napravio vec skoro sve moguce verzije pa jos i ovo da proba. I meni jako cudno izgledaju, imam utisak da ce da ubije bas za onom zatvorenom povrsinom membrane ili pokusava da dobije zvucnik koji ne svira niske basove.

Ova kutija svira od 100Hz 24dB pa do 1,5kHz 24dB. Znaci bas mi i nije bitan iz nje , ali je zato udarac iz nje savrsen.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...