Jump to content

problem sa SBB ruterom


Woland

Preporučeni Komentari

8 hours ago, Woland said:

onaj najnoviji, veliki beli - Tehnicolor se zove, a paket nije mali - na 3 mesta digitalna TV (jedan EON), HBO, itd 3.6K mesečno

problem je u tome što se sa starim ruterom radilo, radilo i sa novim (sami ga zamenili) 2 meseca, a podrška me najvulgarnije zajebava: el radi internet? radi.. štaošonda emoji35.png

Ono što je Zen predložio, novi ruter i taj koristi kao gateway.

U najboljem slučaju možeš da im zatražiš da vrate firmware na verziju od pre 2 meseca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na SBB sam prešao pre nekih 5-6 godina, prevashodno zbog Sport kluba i tenisa. U odnosu na tadašnji Mts to je bio značajan napredak jer je imao i bolji internet i više kanala. Medjutim vremenom SBB nije davao nikakve olakšice za stare korisnike a kvalitet je polakao opadao. Sada pošto sve slabije  gledam TV u  eri Kodi-ja i drugih strimova razmišljam ponovo o povratku na Mts i to samo internet paket. Mada iskreno nismo se baš usrećili ni sa jednim od ova dva provajdera.

Eventualno probati reset modema:rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Mikorist Evo hackintosh.rs se hostuje na SBB-u i pritom na toj adresi su server za Minecraft, Cs 1.6, NAS i RDP. Sve se vidi van lokala, ali i dalje stojim da je mnogo majanja sa podrskom da mi daju portove staticnu IP i ostalo. Ja da se pitam ne bih kod njih bio ni sekund, ali roditelji vec 15 god nece da odu iz sbb.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Supernova nije bolja ( ex Radijus Vektor ).

Modemi su bili Cisco, promenjeni, nisu valjali pa vraceni Cisco.

Kad se promenio vlasnik kao da su promenjeni svi zaposleni i ponovo su krenule sve decije bolesti koje je Radijus prevazisao odavno - treba otvoriti cetvore oci kod potpisivanja ugovora. 

Prosta upotreba interneta je ok i to je sve sto mogu da kazem da radi - sve drugo je gore nego sto je bilo.

TV paketi su losiji nego sto su bili, prosto zalim sto nestade Radijus koji sam tad pljuckao da su losi - ovi sad su mnogo gori.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo nudim se da resim problem na licu mesta, uz odgovarajucu nadoknadu.

Nadoknada u vidu slusanja Big Tannoy vs Gurgevci (pricali preko PM onomad) 

:)

 

Salu na stranu, ako postoji switch onda NAS ne bi smeo da ima problem da ne bude prepoznat u mrezi.

Jel u lokalnoj mrezi nije prepoznat?

ako ne radi Tidal ili neki drugi servis to moze biti do SBB ali ako postoji lokalni switch (ne ruterov, neki imaju 3-4 porta) onda ne verujem da je do njihovog rutera sto se tice NAS-a.

MOzda samo nisam razumeo sta znaci da nije prepoznat u mrezi...

Sta se desava ako se skloni SBB ruter, da li je NAS vidiljiv ostalim masinama?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@vinko Cocktail Audio X50d ne može da se registruje, da pristupi lokalnoj mreži, nisam probao da uklonim ruter pa onda da testiram

sasvim je sigurno da je stvar do SBB, obzirom da na Orionu sve radi

a, nadoknadu za rešavanje problema sam spreman da isporučim :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da stvar postavimo na „zdrave noge“.

1. Da li ste uvereni da je došlo do izmene firmware-a?

1.1. I dalje verujem da je došlo do jednostavnije izmene u podešavanjima Ubee. No, to sam sâmo ja...

2. Koji gateway se preporučuje kao zamena za Ubee? Recimo da price nije issue i da je potrebna phone-line (VoIp).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravih: pogledah šta je Vašem uređaju (Coctail) potrebno pa da dodam: proverite da je UpNP uključen na Ubee i tako dalje, znate bolje šta je potrebno tom uređaju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Woland said:

^ ne znam da li su menjali firmware, nešto verovatno jesu pošto je stvar postala nefunkcionalna

za ostalo nisam kvalifikovan sagovornik

Izvinite, želeo sam sâmo da pomognem, prilika je da je vraćeno na default ili je, iz najbolje namere, isključeno ono što može da stvara nevolje ako ne postoji potreba za istim. Odjavljujem se, neću više ometati. Pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ uključen je

potsećam da uređaj radi bez problema kod drugog provajdera bez izmene u setovanjima

mislim da je neprofesionalno menjati firmware bez sagledavanja posledica, i potom ostaviti korisnika bez podrške.. SBB je kod mene ugasio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel mozes na papiru da nacrtas skicu kako je sta spojeno. moze i na PM slika moze i ovde.

mogu za nekij 2 sata(okvirno) da se javim pa da probamo da resimo preko poruka, ili preko telefona da se cujemo.

moje je misljenje da je sitnica, i uveren sam da je resivo eto 90% bez dodatka rutera ili neceg novog.

ako nesto znas od sledeceg pomoglo bi mi u resavanju, ako ne ok:

1. da li je staticka IP ili DHCP, i na NAS a i na ostalim uredjajima?

2. ako je DHCP ko je taj koji daje dinamicku adresu(pretopstavljam SBB Ruter)

3. kako je ukljucen NAS uredjaj da li je samo ustekan ili je nesto podesavano na njemu(odnosno da li je iz kutije ukljuceno samo kablovi, ovo mi znaci da procitam uputstvo defaultno da znam sta on ocekuje od ostatka mrezne infa)

4. Mrezu i povezivanje ukljucujuci i lokalni switch, da li si ti radio, ili neko drugi. Pitam opet da li je sve default ili je nesto negde konfigurisano.

5. kazi mi koji je lokalni switch, da vidim kojeg je nivoa i sta on nudi kao pomoc za zaobilazenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

editovao sam gore poruku, slucajno mi otislo bilo na prvoj recenici.

sad cu biti off pa se javim u neko vreme, ako mozes pa da probamo da resimo ovako preko tel i poriuka.

i ako mozes da stavis koji je sbb ruter tacna oznaka da pogledam uputstvo bice lakse

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Woland said:

evo

78737f969af29a2c475f231f162a2f69.jpg

Splitter je povezan, rekao bih, nepotrebno i, malo, pogrešno. Ne verujem da je to uzrok ičega ali su mene učili da tako nije dobro. Parallel-no  a ne protočno. Pošto služi kao nastavak možda bi bolje bilo sasvim ga izbaciti. Lepo je što ima terminator... Ovo (belo) je neko SBB sokoćalo koje ne poznajem. Rekao bih da je sve, malo, drugačije od onoga što sam zamislio iz Vaših poruka. Koliko je veliki DHCP pool u router-u? Eto, obećah da se neću mešati al' neizdrž. Izvinite, sad se tek setih da je trebalo da se obuzdam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uf, ne nije splitter problem, zbunice se covek bez potrebe.

spliter treba da ostane.

spliter nije samo spliter nego i attenuator signala.

i da je spliter ne bi bilo da problem pravi na NAS uredjaju, nego internet ne bi radio.

na ruteru bi se konekcija palila gasila da nema dobar signal...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, vinko said:

uf, ne nije splitter problem, zbunice se covek bez potrebe.

spliter treba da ostane.

spliter nije samo spliter nego i attenuator signala.

i da je spliter ne bi bilo da problem pravi na NAS uredjaju, nego internet ne bi radio.

na ruteru bi se konekcija palila gasila da nema dobar signal...

Znam, ja sam sâmo primetio nešto što su mi mnogo pametniji od mene naveli kao ne-ne davnijeh dana. Tako sam i naveo. Može biti i oslabljivač ali ne onako kako je povezan. Nekada smo cedili svaki mmV iz žice pa to ostane kao navika. Mea culpa. Ostaje da saznamo koji je to (beli) router i tako dalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...