Jump to content

TRILEMA


peter 71

Preporučeni Komentari

Imam pristojan sistem ,dobre kutije i dobru amplifikaciju i dobar gramofon sa dobrom zvučnicom i dobrim pločama.

I svira to onako,OK i onda pustim rezani disk na CD plejer od 20 € i od pojede taj gramofon koji je 15 X skuplji od njega.

Gde ja to grešim ? Kako da dostignem zadovoljavajući zvuk sa gramofona ?

Pre nekog vremema sam imao jako lep gramofon sa novom AT 120 i to nije sviralo dovoljno dobro,razočarao sam se i prodao ga. Sad se bojim da ću opet da se razočaram u vinil.

Sta raditi ? Odakle krenuti ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 minuta, peter 71 reče

I svira to onako,OK i onda pustim rezani disk na CD plejer od 20 € i od pojede taj gramofon koji je 15 X skuplji od njega.

To je normalno.:D

 Šalim se naravno, nešto ti u tom sistemu vezano za gramofon ne valja, daj malo više opisa, koje pojačalo, koji gramofon, ručica  i glava koji je kabal do gramofona i tako to. Može i ostatak sistema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja laik za gramofore, al prvo bih pitao koji je amp - jel možda ne koristiš integralac i gramofonski preamp u njemu, ako ne onda koji je preamp i gramofonski deo u njemu, odnosno Riaa tj. da li imaš posebno preamp za gramofon i koji? Moguće da tu leži zec.

 

Evo Miličić pitao isto za Riaa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, чика-Брка reče

AT 120 ne svira dovoljno dobro.

a cd svira dobro.

cak i plastikanac od gramofona bi morao dasvira dobro sa AT 120.

Da,zato sam se i razočarao i prodao odličan gramofon. Sansui srednje klase. Bio je prikacen na Harman HK 680.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam LENCO L 75 u fabrickom stanju sa SHURE M 91 ed. Koristim integralca SHARP Optonica sm 7100,probao ga na Philips receiveru starije generacije. Zvuče  slično. Probao ga na odličnom JVC AX A 442 ali mi njegova phono sekcija zvuči lošije.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj HK680 ima fabricki phono ili je naknadno nakalemljena druga plocica?

Originalni amp se prodavao opciono sa tom phono sekcijom, znaci ne poseduje ga svaki komad koji se moze naci kod nas

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, чика-Брка reče

Philips starije generacije mora da svira dobro.

ja imam doduse integralac, 22AH305, svira odlicno.

rija mu je babaroga.

AH 604 je moj. Odličan zvuk i bolje svira flacove sa kompjutera bez DAC-a nego plocu sa Lenka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, Spachek reče

Originalni amp se prodavao opciono sa tom phono sekcijom, znaci ne poseduje ga svaki komad koji se moze naci kod nas

Takav je moj bio. Retki su kod nas. Slabo je to sviralo.Evo slike...

20190309_104203_compress94.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Shure M91da li je to u originalu T4P zvucnica pa stavljen adapter ... kako je montirana na shell ?

Pitam zato sto dodatna masa adaptera moze da zajebe zvuk, zatvori ga... vrlo moguce

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dali phono preamp poput Pro ject phono box S ili nekog slicnog u tom cenovnom rangu svira bolje od phono sekcije u prosečnom integralcu kao sto je moja Optonica ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, krca44 reče

Shure M91da li je to u originalu T4P zvucnica pa stavljen adapter ... kako je montirana na shell ?

Pitam zato sto dodatna masa adaptera moze da zajebe zvuk, zatvori ga... vrlo moguce

Pogodili ste u centar problema tom definicijom "zatvorenog zvuka". To je ono što mi se ne sviđa. Pokusaću da postavim sliku...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shure ima takav zvuk samo cudi me da ti AT120 nije radila dobro, to je potpuno suprotno ( imao predaka AT12 ), dobra zvucnica sama po sebi.

 

P.S. Ne treba slike, nasao sam, standardna montaza ( nije T4P ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi se dobro, standardna montaza.

Nego skini uputstvo sa Vinyl Engine-a, zbog rasporeda zica na samoj zvucnici, ili pogledaj dobro kod pinova koje su oznake.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, krca44 reče

Shure ima takav zvuk samo cudi me da ti AT120 nije radila dobro, to je potpuno suprotno ( imao predaka AT12 ), dobra zvucnica sama po sebi.

 

P.S. Ne treba slike, nasao sam, standardna montaza ( nije T4P ).

Mozda pišem konfuzno... izvinjavam se.

AT 120 je bila na prethodnom Sansui gramofonu uparenom sa HK 680.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, gluv_i_udaren reče

Meni ovako zvuci na izmesane zice ili razdesen gramofon. Kolika je gazna sila, da li si stelovao na vagicu?

Nisam ga štelovao. Ne znam ni da proverim dali valja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...