Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

pre 5 časa, shonne reče

Nista mi nije smetalo. Ovu verziju sto skinuo HD, odlicna. Uzivao u filmu...hocu jos 😁

Ako su ga kritikovali i napravio ovo...mracno, detaljno, pravi DC...💪

Sviđa mi se što je u ovoj verziji  Fleš brži od supermena.Zapravo od bilo kog superjunaka. Kad se zatrči maksimalno - menja vreme... Nema one besmislene trke iz prošle verizje.... Što je fakat bar po stripovima. :D

Šale su smanjene na gotovo jednu u celom filmu. Genije.

Čak je skinuo brkove Cavilu. U prošloj verziji je imao - nisu stigli da mu skinu jer je snimao Mission: Impossible u isto vreme :buehehe:

Ama sve gluposti je izbacio. Plus dva sata ekstra materijala. ;)

 

pre 13 časa, zerowaf reče


Kak'i debela! Toj' taman kak' mi dotur prepis'o! :D 

Meni lepša Amber Heard....Mada je kao osoba propalitet u stvarnom životu....:buehehe:

 

pre 5 časa, Zen Mod reče

4:3 rulez

I to je tačno. Namerno je ubacio tu veličinu. Videćemo da li će Blu-ray da bude isti. Čekam i to. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljen juče na HBO GO.

Sutra će biti pogledan kao matine u kućnim uslovima uz snack & beer. :drink:

Btw, sinoć odlgedao početak ( jedno dobrih 10 min. ) i prvi utisci su odlični. :happy64:

Uopšte mi ne smeta 4:3.

Posle sam "okrenuo" na Zack-ov Watchman iz 2009 god. po ne znam koji put ? Totalno ludilo i festival dobrog kadra, vintage muzike,  maaaa, svega . . . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/19/2021 at 8:13 AM, Doktor said:

Postavljen juče na HBO GO.

Sutra će biti pogledan kao matine u kućnim uslovima uz snack & beer. :drink:

Btw, sinoć odlgedao početak ( jedno dobrih 10 min. ) i prvi utisci su odlični. :happy64:

Uopšte mi ne smeta 4:3.

Posle sam "okrenuo" na Zack-ov Watchman iz 2009 god. po ne znam koji put ? Totalno ludilo i festival dobrog kadra, vintage muzike,  maaaa, svega . . . 

Uspešno sam skinuo 31 GB 4K HDR verziju i takođe odgledao prvih 15-ak minuta.

Kako bih imao bioskopski doživljaj približio sam fotelju TV-u na nekih metar i po, pošto mi TV ima samo 55" (već na nekih 2m se praktično ne vidi razlika između 4K i 1080p).

Obećava! :)

Jedini problem je što u dogledno vreme neću moći da uhvatim 4 sata u komadu. :(

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Istina. Mada Dimitrije ima svoj ukus - što je naravno svojstveno svakome. Ko može bolje neka napravi - mislim da je teško.   :D

Videćemo koliko će ovo HBO-u da donese para uopšte. Nešto mislim da je mrka kapa da naprave drugi deo...

Ali da je režiser genije jeste - uporediti ga sa Vagnerom je upravo to...Čovek je ušao u anale definitvno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo bolji film od originalnog. 

Najviše me iznervirala Gal Gadoat i njena ista mutava faca u svakoj sceni i generalno sat vremena slow-motiona praćeno sevdalinkama.

Snyder je fino isprepisivao par stvari iz crtanih. Animirana verzija mi je mnoooooho dobra (ona dva dela sa Konstantinom i ostatkom ekipe). Moraću ponovo pogledati to večeras. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potaknut Dimitrijevom mini recenzijom u kojoj je naveo nekakvu licnu porodicnu tragediju Zak Snajdera, a takodje i kada je krenula odjavna spica filma i posveta Autumn malo sam pretrazio i nasao ovo

https://thecinemaholic.com/justice-league-hallelujahs-tribute-is-for-autumn-snyder/

R.I.P. Autumn. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 20.3.2021. at 14:03, Kuja reče

Uspešno sam skinuo 31 GB 4K HDR verziju i takođe odgledao prvih 15-ak minuta.

Kako bih imao bioskopski doživljaj približio sam fotelju TV-u na nekih metar i po, pošto mi TV ima samo 55" (već na nekih 2m se praktično ne vidi razlika između 4K i 1080p).

ama nista dok sam ne izrenderujes film. sabio sam ga 31 GB 4K UHD  u 5GB 10bit  SDR - jedino ovako nema deformacije - jer ideš iz ludačke rezolucije

evo formula
 

ffmpeg -hwaccel auto -hwaccel_output_format auto -threads 16 -i ulaz.mkv -vf crop=1920:1080 -c:v libx265 -x265-params "zscale=t=linear:npl=100,format=gbrpf32le,zscale=p=bt709,tonemap=tonemap=hable:desat=0,zscale=t=bt709:m=bt709:r=tv,format=yuv420p10le" -crf 22 -preset fast -bufsize:v 12M -profile:v main10 -rc-lookahead:v 32 -aq-strength:v 0.8 -rc-lookahead 25 -psy-rd 2.00 -qcomp 0.60 -aq-mode 2 -aq-strength 1.00 -aq-mode 3 -deblock 0:0 -pix_fmt yuv420p10le izlaz.mkv

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...