Jump to content
Impuls

Filmovi koje volite

Recommended Posts

svim obozavaocima avatara predlazem da se okanu corava posla i pogledaju ovaj film.

i kad vec volite efekte obratite paznju na scenu trke u parizu (inace snimljenoj u pragu) prema kojoj je avatar snjeguljica i sedam patuljaka

vreme je za smenu...samers je sve bolji, a kamerun sve losiji

Postavljena slika

Crni, neverovatno koliko je sve stvar afiniteta, G.i.Joe je samo moj 9-godisnji sin izdrzao do kraja (na kraju rekao da je film "onako"), a zena i ja smo posle pola sata od pocetka izasli "na kafu". Idi pogledaj avatara sa 3D cvikerima, ovo nije stereoskopska crveno-plavo zajebancija vec si stvarno "unutra" - kad je napr. scena u kokpitu letelice sama ti ruka podje da pipa dugmice :buehehe:Nije svejedno gde odes da gledas, kazu da je "real thing" samo na Uscu i u Delta city-ju.I ja sam mislio da nista od tih holivudskih zamlatancija ne moze da me impresionira, al' sam se prevario...

Crni, neverovatno koliko je sve stvar afiniteta, G.i.Joe je samo moj 9-godisnji sin izdrzao do kraja (na kraju rekao da je film "onako"), a zena i ja smo posle pola sata od pocetka izasli "na kafu". Idi pogledaj avatara sa 3D cvikerima, ovo nije stereoskopska crveno-plavo zajebancija vec si stvarno "unutra" - kad je napr. scena u kokpitu letelice sama ti ruka podje da pipa dugmice :buehehe:Nije svejedno gde odes da gledas, kazu da je "real thing" samo na Uscu i u Delta city-ju.I ja sam mislio da nista od tih holivudskih zamlatancija ne moze da me impresionira, al' sam se prevario...

Na listu bioskopa bih dodao i Roda cineplex na Banovom Brdu. Gledao sam ga tamo sa 3D cvikama dva puta i oba puta sam izašao sa osmehom. Delimo mišljenje što se tiče G.I. JOE-a. Film je bezveze. Pravljen je za decu kao i oni filmovi sa Hulk Hoganom :buehehe: . Avatar i G.I. Joe nemaju veze jedan sa drugim niti što se tiče tehnologije snimanja niti priče. Inače ispostavilo se da obožavaoci Avatara napraviše od njega najgledaniji spektakl u istoriji kinematografije. Do sada zaradio milijarduiosamstopedesetmiliona dolara :punk: Inače je Avatar prekretnica u kinematografiji kao što je i Matrix bio svojevremeno. Eh da... Odgledah Biker Boys i Dobermann se polako završava. Sad prelazim na Black Ops sa Lens Henriksenom :) Skidaju se upravo i Star Wars-The empire strikes back i Gone in 60 seconds u 1080p i 720p da ima šta da se gleda sledeće nedelje :). Idemo dalje :)

Na listu bioskopa bih dodao i Roda cineplex na Banovom Brdu. ...

Cuo sam da je jako dobar i od drustva iz Zarkova i Julinca, al' meni je Banovo Brdo bas daleko...

... Inače je Avatar prekretnica u kinematografiji...

Mozda sam trenutno jos pod jakim utiskom ali meni se cini da je razlika u odnosu na standardnu produkciju kao izmedju nemog i ton filma.

Mozda sam trenutno jos pod jakim utiskom ali meni se cini da je razlika u odnosu na standardnu produkciju kao izmedju nemog i ton filma.

Osećaj te uopšte ne vara :buehehe:Danas sam pročitao u novinama da je sličnost između Avatara i knjige našeg pisca Predraga Uroševića iz 1984 "Tihana iz Erga" neverovatna, pa ću uskoro potražiti tu knjigu da se i sam uverim. Postoje spekulacije da je ideja ukradena od nas :buehehe: (uvek smo mi sve prvi smislili :punk: ). Baš ću da pročitam da vidim šta se dešava u knjizi i ima li realnih dodirnih tačaka sa Avatarom :)Što jednom reče Kusturica (bar mislim da je on) "Hebeš onaj film što ne liči ni na šta" :)

stvarno zanimljivo, i ja sam avatara izdrzao sat vremena. mislim da je to bilo onda kad sam video sigurni viver onako jadno nacrtanu ili onda kad su leteli izmedju onih stena koje su lebdele i sa kojih je padao vodopad :buehehe: ne secam se viseznaci ovako, da je avatar nekakva prekretnica u filmu je krajnje neozbiljno receno.prekretnice su pravili malo ozbiljniji ljudi nego sto je to americki veljko bulajicna kraju krajeva ovaj film nije uporediv ni sa kojim filmom osim animiranim pa se tu mogu traziti kojekakve prekretnicesta je izuzetno u avataru mozemo argumentovano da raspravljamoda li je to originalna prica ili posebna gluma (ono malo sto je ima), efekti, scene, fotografija, pouka ili su to 3d naocare?los blokbaster o kome mogu stranice da napisem, ali ne znam da li vredi zamarati se jer o ukusima ne vredi raspravljati.svaki samersov film je teska komercijala, ali na neki originalan nacin, meni daleko prijemljciviji od kameruna. alien je sjajan film, ali nije originalan...tek je drugi deo, vec vidjeno, smisljeno, uradjeno i to na bolji nacin u prvom originalnom delu

znaci ovako, da je avatar nekakva prekretnica u filmu je krajnje neozbiljno receno.

Samo što ja nisam bio nimalo neozbiljan kada sam to napisao. Onaj ko je očekivao glumu koja ostavlja bez daha iz onakvih trejlera nije trebao ni ići da gleda film. SF je žanr u kom gluma ne čini previše značajan deo filma. Mogu da nabrojim X dela SF-a u kojim je gluma svedena na minimum, a priča i efekti svrstali film u 100 naj. Setimo se samo serije X Files. Dejvid Duhovni je lik koji uopšte ne zna da glumi. Kada su stavili Robert Patrika upropastiše seriju i ubrzo zatim je propala. Najbitniji je osećaj dok se gleda film koji svaki režiser napravi na svoj način. Džejms je po ko zna koji put dokazao da zna svoj posao kao i da je jedan od najboljih. On se upisao u istoriju kinematografije kao režiser koji je prvi napravio 3D film i to ne makar kakav, nego odličan. Kada moja deca budu spustila malu spravu na sredinu sobe i uključila hologram (jer budimo realni posle 3D jedino to ostaje) možda ću i ja kao deda da kukam kako tu nema pravih umetničkih vrednosti (mada čisto sumnjam jer nisam taj tip).

ali ne znam da li vredi zamarati se jer o ukusima ne vredi raspravljati.

Sa ovim se slažem.

Onaj ko je očekivao glumu koja ostavlja bez daha iz onakvih trejlera nije trebao ni ići da gleda film. SF je žanr u kom gluma ne čini previše značajan deo filma.

hm, hm...malkom mek dauel u paklenoj pomorandzi...apsolutno briljantankao i ruder hauer u blejd raneruevo njih dvoje sam se odmah setio, ali ima toga josnekad se za snimanje sf filmova islo u saharu ili se nosilo limeno odelo na 40 stepeni, snimalo se u prljavim predgradjima londona, u opasnim zonama hemijske industrije, a danas diznijevi animatori i 3d naocare prave "filmsku prekretnicu".prestar sam ja za ovo...

...prestar sam ja za ovo...

Naprotiv, crni - to iz tebe govori mladalacki duh pobune protiv mainstream-a i establishment-a :buehehe:Ne daj se generacijo 60-ih, ko bre prestar?!Long living R'n'R ! :buehehe:

nekad se za snimanje sf filmova islo u saharu ili se nosilo limeno odelo na 40 stepeni, snimalo se u prljavim predgradjima londona, u opasnim zonama hemijske industrije, a danas diznijevi animatori i 3d naocare prave "filmsku prekretnicu".prestar sam ja za ovo...

He he ... Inače su R'n'R u početku pokušali da zabrane i zvali đavoljom muzikom :buehehe: . Rudger Hauer je uvek fantastičan. Najbolje je kada se spoji dobar scenario sa dobrim glumcima bez sumnje. Jeste sada pojednostavljeno snimanje filmova računarskom tehnologijom, slažem se. Ali ja to ne vidim obavezno kao lošu stvar. Ja to vidim kao ... eeee nekad je mom dedi trebalo 3 meseca da sadelje nogare i napravi sto, a sada mašina to uradi za dva sata (i to preciznije)..... Nova tehnologija je ta koja pravi prekretnicu. Da nije bio Kameron, bio bi neko drugi. Animatori tj. dizajneri u 3D Max-u su u stvari novi krojači i to će se tek pokazati kako godine budu prolazile.

Iskreno se nadam da se to nikada neće desiti. Tog trenutka film prestaje da se zove film i počinje da se zove crtać, a to je bezveze. Volim ja ispitivanje mogućnosti nove tehnologije, ali ništa ne može zameniti pravu dobru glumu kakvu pružaju Robert De Niro, Al Paćino, Džek Nikolson, Ser Entoni Hopkins, Džodi Foster, Robert Dauni, Žan Reno, Suzan Sarandon, Semjuel L. Džekson, Lorens Fišburn, Džoni Dep, Harison Ford itd. itd. itd. Ne želim da budem deo takve budućnosti i mislim da to neće niko dozvoliti.

dok god se budu deca pravila kako se prave - bice i umetnosti ;ne valja lupati glavu na tu temu - pola (kvazi) filozofa u zadnjih 100g tupi zube na temu ........