Jump to content
Impuls

Filmovi koje volite

Recommended Posts

meni je najcudnije da na listi nisu dva ponajbolja filma tog zanra: alien i blej raner, oba od velikog majstora ridli skota :buehehe: mislim, snimiti takva dva filma u roku od tri godine...malo je kome to poslo za rukominace su mi braca skot medju omiljenim kad je u pitanju americka filmska zabava

Da citiram samog sebe :)

Od Sci Fi sledeće (ovo mi je omiljeni žanr svakako pa ćete razumeti da je ovo jako mali deo onoga čega se trenutno sećam)

Ovo su filmovi koje sam gledao u prošlih možda dva meseca pa sam ih se setio pre nego nekih klasika (kao što su Alien, Star wars, The thing, Planet of apes itd. :) )

:buehehe:

Au...nista mange...akira, ghost in shell...? :buehehe: Bullet, ex drummer, there will be blood, arizona dream, silence of the lambs, seven, fight club, immortel...Uz letnji zelenish> freddy got fingered.The last starfighter, goonies!

ma volim sve filmove onaj sto napisah sam bas tog momenta gledao inace - kad bi krenuo da se secam , malo bi nam bilo servera ...... :buehehe:

hm, niko da pomene vanamericko podrucjeevo meni 10 omiljenih filmova kojih se trenutno secam:1. andrej rubljov-tarkovski2. svadja-fasbinder3. brak marije braun-fasbinder4. rasomon-kurosava (od kurosave volim i sedam samuraja)5. secas li se doli bel-kusturica6. slatki zivot-felini7. misterije organizma-makavejev8. sve o mojoj majci-almodovar9. taj mracni predmet zelja-bunjuel10.fani i aleksander-bergmanja prosto obozavam evropski film pa tu jos ima i limeni dobos, amakord, nazaren, diskretni sarm burzoazije, svi filmovi roberta roselinija, pa francuske komedije sa zak tatijem i fernandelom i tako. trebalo bi mi ceo dan da nabrajam

ma volim sve filmove inace - kad bi krenuo da se secam ...... :buehehe:

Ako se neko napne, mozda ce se i setiti ove legendarne scene iz legendarnog filma koji je nepravedno zapostavljen http://www.youtube.com/watch?v=Uzae_SqbmDETol'ko za pocetak, kad imam vremena stavicu i moju listu filmica...

bravo majstore!ko se ne bi secao ove legendarne scene, dobrog starog berta rejnoldsa i koliko-puta-fenomenalnog dzon vojtada, nekad su ameri stvarno znali da prave filmoveinace, secam se kako su ovu pesmu sjajno izvodili plava trava zaborava

kad smo kod dobrih americkih filmova, ne mogu a da ne pomenem stenli kjubrika i nekoliko njegovih vrhunskih filmova. odiseja 2001, paklena pomorandza, isijavanje, bari lindon, sirom zatvorenih ociju. neko je jednom rekao da kad bi neko hteo da snimi bolji film od odiseje morao bi da snima na auntenticnoj lokaciji. e upravo je tu kjubrik nadmasio sam sebe napravivsi paklenu pomorandzuzalosno je, posle ovakvih remek dela, gledati danasnji americki film (avatar, indijana dzons, transformersi, 2012 i sl)

zanimljiv projekat scenariste i reditelja oren pelija autora vec kultnog filma vestice iz blera

film je radio u sopstvenoj kuci, potrosio 12.000$ a zaradio 66 mil.$

medjutim, najveca zanimljivost je sto dosta gledalaca jos ne zna da li je film stvaran ili ne iako se po netu mogu naci slike protagonista, zivi i zdravi, cak su dali i intervju da razbiju sve nedoumice

sjajna ideja, oren peli je zasluzio svaki cent

Postavljena slika

vise informacija