Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

WWW.IMDB.COM

Ant-Man and the Wasp: Quantumania: Directed by Peyton Reed. With Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer. Scott Lang and Hope Van Dyne, along with Hank Pym and Janet Van Dyne, explore the Quantum Realm, where they interact with strange creatures and embark on an adventure that goes beyond the limits of what they...

Kako su usrali MCU....Znaci piece of shit:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već sam komentirao kako me više nikakvi filmovi koji sadržavaju neku dramu, napetost, tugu, neizvjesnost, nepravdu, koji-god-negativni-utjecaj-vam-padne-na-pamet ne mogu zadržati pred ekranom.
Imam toga, ili sam imao i previše da bih se još time hranio i kad ne moram.
To, naravno isključuje masu naslova.
Ako se netko sjeća ovog s početka osamdesetih, mogu reći da je još uvijek koliko toliko smiješno i taman pitko bez nepotrebnih zapleta.
Osim toga, interesantno je kako su se neke stvari tada podrazumjevale, a danas bi zbog usiljene političke korektnosti ili lažnog morala izazvale stvaranje grupa na društvenim mrežama koje bi se zalagale za zabranu. :rofl: 

Ima ga i na onim "filmovi-s-prevodom" servisima. ;) 

 

WWW.IMDB.COM

Porky's: Directed by Bob Clark. With Dan Monahan, Mark Herrier, Wyatt Knight, Roger Wilson. In 1954, a group of Florida high-school guys try to help their buddy lose his virginity, which leads them to seek revenge on a sleazy nightclub owner and his redneck sheriff brother for harassing them.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ako još niste, vrijedi pogledati.

Režiran poput dokumentarca, dobio masu nagrada, prema onom što sam pronašao na netu - prilično je dosljedan činjenicama.

Zanimljivost je i to da je kod castinga paženo da glumci fizički sliče stvarnim likovima koje tumače.

 

 

M.IMDB.COM

Spotlight: Directed by Tom McCarthy...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naleteh na faceu

Od prvoga “Ramba“ do danas nagledali smo se na tone filmova, gdje su razne „Zelene beretke“, „Plave beretke“, specijalci i bivši marinci, ubojiti špijuni i slični ljudi sa posebnim vještinama, igrom slučaja uvedeni u po život opasne situacije. U nastavku filma zna se: ubi sve i vrati se sam. No postoji drugačiji pristup, pristup koji je proslavio Alfreda Hitchcocka. On je gurnuo u pogibelj obična čovjeka s kojim se gledatelj lakše mogao poistovjetiti, te je tako „kupio“ obične ljude ispred velikoga platna. Njegovi junaci čine sve da nekako prežive, a pritom ne sasijeku desetke zlih tipova u svakoj drugoj sceni. Na pamet mi pada npr. „ Prozor u dvorište“, koji bi mogao biti neki širi okvir za pristup Devlina u filmu „Bad Samaritan“...
David Tennant, škotska glumačka legenda („DR.Who“; „Broadchurch“...) ovdje ima ulogu po mjeri. Glumi psihopatu Cale Erendreicha. Ako se film mjeri po negativcu, „Bad Samaritan“ ima zagarantiran uspjeh kod publike.
Moja preporuka za sve ljubitelje dobrih thrillera, nemojte propustiti ovaj film. Oni koji očekuju horror neće biti oduševljeni, mada ima elemenata da im se film svidi.
Slika može predstavljati 1 osoba i tekst koji navodi 'FROM THE CREATOR OF INDEPENDENCE DAY DAVID TENNANT 3 SAMA ITAN "GRIPPING, EXHILARATING AND SHOCKING" KYCME "KNUCKLE- CHEWING SUSPENSE" NEWY YORKOBSERVER 15'
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sasvim slucajno danas cujem od koleginice na poslu da je juce bio na Tv Prva Everything Everyhere All at Once.

Pogledao danas. Poslednjih 10+ godina Oscar IMO je isao silaznom putanjom.

Ovim remek delom se vratio umetnicki film na Velika vrata. :clapping:

Setih se prvih FEST-ova, selekcije Vidici u DOB-u . . . . 

Neverovatno dobar cross over, slojevit, uz nevidjeno dobru zabavu, gomilu omaza na znacajne filmove poslednjih 50+ godina, o porodici, politickoj korektnosti i vise od toga. :respect:

Generalno cu truditi da ga pogledam na velikom platnu. 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 31. 3. 2022. at 20:11, Mikorist reče
WWW.IMDB.COM

Everything Everywhere All at Once: Directed by Dan Kwan, Daniel Scheinert. With Michelle Yeoh, Stephanie Hsu, Ke Huy Quan, James Hong. An aging Chinese immigrant is swept up in an insane adventure, where she alone can save the world by exploring other universes connecting with the lives she could have led.

 

Odgledao.....Potpuno ludilo od filma. Nije bash kao onaj ruski sto Zen preporucuje - ali je LUDILO te vrste:signhere:

 

 

i komedija i kung fu i naucna fantastika i triler i  horor, apstrakcija- sve bre - kinezi odvalili....:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

:coffee:

Dokumentarni film o životnom putu Alberta Mejera (1936-2018) četvorostrukog dobitnika Oskara ( tehničke inovacije - Panavision filmske kamere ).

https://www.imdb.com/title/tt2631296/

https://imago.org/news/albert-mayer-the-panavision-technician/

https://www.fcs.rs/filmovi/albertov-put/

 

albert.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 4/27/2023 at 3:20 PM, Mikorist said:
WWW.VANITYFAIR.COM

Timothée Chalamet, Zendaya, and director Denis Villeneuve share secrets from the new film and reveal Florence Pugh’s, Austin Butler’s, and Léa Seydoux’s new characters.

Holy Shit!:risitas:

ene

prvi je praznik za oci, ne sumnjam ni za drugi ......... al brte, nemoguci poduhvat

see:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...