Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
On 12/14/2022 at 8:13 PM, shonne said:

Gledao neko? 

M.IMDB.COM

The Banshees of Inisherin: Directed by Martin McDonagh. With Colin Farrell, Brendan Gleeson, Kerry Condon, Barry Keoghan. Two lifelong friends find themselves at an impasse when one abruptly ends their relationship, with...

 

o Boze kakav film :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 19.12.2022. at 23:10, Vix reče

Upravo odgledao na TV-u...

Vredi...

M.IMDB.COM

Green Book: Directed by Peter Farrelly. With Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, Sebastian Maniscalco. A working-class Italian-American bouncer becomes the driver for an African-American classical pianist on...

 

 



Daleko od toga da sam pogledao sve što iole vrijedi jer jako malo filmova gledam, pa s tim zrncem soli da izjavim da su dva najbolja filma koje sam pogledao u zadnjih deset godina baš taj, Green Book i La grande belleza.
Počimao sam puno puta nešto gledati, pa bih kad me počnu smarati sa nepotrebno dugim kadrovima ničega što bi trebalo simulirati nekakvu umjetničku dubinu u nedostatku prave ideje sve gasio unutar prvih dvadesetak minuta. Zapravo i puno ranije od 20 minuta.
Ova dva filma su me držala budnim, nisu mi stvarala stres i napetosti kojih mi ne nedostaje u RL, pa ih niti ne tražim u trilerima, a nisu podsjećali niti na naracije iz Playstation igara što je gotovo zaštitni znak novih produkcija. Barem onih filmova koje s vremena na vrijeme i pokušam pogledati, pa odustanem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odgledao novi Avatar juce u bioskopu. Nisam očekivao bogznašta, ali bilo je ok. Priča malo bolja od prvog dela.

3D efekti u bioskopu dobri. Ali slika na platnu nije baš ubedljiva sad kad sam se navikao na HDR na TVu (boje, kontrast).

CGI u filmu je naravno dobar, ali je manji WOW o odnosu na ono što je prvi avatar bio 2009. god, jer smo se u međuvremenu navikli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda nema neku veliku ocenu, ali je dobar 🤗

M.IMDB.COM

Der denkwürdige Fall des Mr Poe: Directed by Scott Cooper. With Christian Bale, Harry Melling, Simon McBurney, Timothy Spall. A world-weary detective is hired to investigate the murder of a West Point cadet. Stymied by the cadets' code of...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1.1.2023. at 18:16, zerowaf reče

Počimao sam puno puta nešto gledati, pa bih kad me počnu smarati sa nepotrebno dugim kadrovima ničega što bi trebalo simulirati nekakvu umjetničku dubinu u nedostatku prave ideje sve gasio unutar prvih dvadesetak minuta. Zapravo i puno ranije od 20 minuta.
Ova dva filma su me držala budnim, nisu mi stvarala stres i napetosti kojih mi ne nedostaje u RL, pa ih niti ne tražim u trilerima, a nisu podsjećali niti na naracije iz Playstation igara što je gotovo zaštitni znak novih produkcija.

Ja imam jednostavan način ocenjivanja kvaliteta filma: Uveče legnem da spavam i pustim film; ako zaspim - sranje, ako me održi budnim i odgledam ceo, ili makar preko pola (pa ujutru naspavan dovršim), onda je :oke:

Beše Game of thrones skinem celu prvu sezonu, ajde reko da izbindžujem. Nije moglo, više puta sam zaspao na prvoj epizodi. Epilog: Shift + Delete :D

Poslednje što me držalo budnim: Elvis. Ok, ima ko ne voli biografske priče, al ja lajkam. Posebno me zaintrigirala neobična režija, tok priče i kadriranje, nekome se možda ne bi svidelo, ali ja volem sve što vuče na Tarantina (ili makar podseća). Posebno i uvek gledam filmove gde igra gazda Henks (personal favorite). Sve u svemu: tužna priča, američki Toma Zdravković. Tu su negde sa životnim pričama. (Toma isto sjajan film, Bjela je kraljina, odskače baš mnogo od domaćeg standarda)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad admini, poceli da objasnjavaju, kako gledaju filmove :D :P

interesantan film :)

WWW.IMDB.COM

Aftersun: Directed by Charlotte Wells. With Paul Mescal, Frankie Corio, Celia Rowlson-Hall, Sally Messham. Sophie reflects on the shared joy and private melancholy of a holiday she took with her father twenty years earlier. Memories real and imagined fill the gaps between as she tries to reconcile the father she knew with the man she didn't.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lelele, kakvo je ovo ludilo mozga. 😁😛

M.IMDB.COM

Everything Everywhere All at Once: Directed by Dan Kwan, Daniel Scheinert. With Michelle Yeoh, Stephanie Hsu, Ke Huy Quan, James Hong. An aging Chinese immigrant is swept up in an insane adventure, in which she alone can save...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, shonne reče

Lelele, kakvo je ovo ludilo mozga. 😁😛

M.IMDB.COM

Everything Everywhere All at Once: Directed by Dan Kwan, Daniel Scheinert. With Michelle Yeoh, Stephanie Hsu, Ke Huy Quan, James Hong. An aging Chinese immigrant is swept up in an insane adventure, in which she alone can save...

 

Da...:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 6.1.2023. at 17:36, Koja reče

Nisam očekivao bogznašta, ali bilo je ok.

Odgledao sam ponovo da vidim da nisam nesto propupustio. 

I dalje imam osecaj da Kameron namece na silu svoju agendu neku. 

Film je jednostavno njegova obsesija za macke i vodu - znaci preterao ga je.

Udav....Ali to je stvar ukusa jbg...Meni se mnogo vise dopada  Alita: Battle Angel:sarcastic_hand:

 

delim njegovo misljenje :buehehe:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.IMDB.COM

Glass Onion: A Knives Out Mystery: Directed by Rian Johnson. With Daniel Craig, Edward Norton, Janelle Monáe, Kathryn Hahn. Famed Southern detective Benoit Blanc travels to Greece for his latest case.

 

Zena skinula da odgledamo zajedno. Negde na pola sam poceo da spavam. Nisam uspeo kapke da drzim otvorenim .

Ona je gledala bez treptanja :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...